Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Hogyan vallhatja magát valaki...

Hogyan vallhatja magát valaki állatvédőnek, aki nem vegán vagy minimum vegetáriánus?

Figyelt kérdés
Nagyjából olyan helyzet ez, mint amikor a gulagtábor katonatisztje mindent megtesz azért, hogy a náci koncentrációs táborokban fogvatartottak jobb körülmények között éljenek, neki köszönhetően azonban embertömegek halnak meg.
2021. jan. 3. 09:44
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
89%

Mit nevezünk állatvédelemnek. Szerintem nem azt hogy nem eszünk haszonállatokat. Meg sápítozunk, hogy a koreaiak kutyát esznek. Mindig is ették ez az ő dolguk, náluk az is haszon állat ebből a szempontból. Nem akarok politikát belevinni de ezért van most lángokban az egész világ mert meg akarták mondani, hogy a közel keleten hogy éljelnek.

Az állat védelem ott kezdődik, hogy a sok barom aki mértéktelenül zabál ezt hagyja abba. Rengeteg embert ismerek akikkel együtt szoktam a munkám során ebédelni, és kirendel levest, másodikat és desszertet és mindegyiket félig eszi meg. Meg a sok kényes hisztis ember, "nem finom a kaja" és ott hagyja. Ezért hisztiznek hogy a kórházi ellátás is rossz. Tavaly voltam kórházban és teljesen rendben volt a kaja. Én mindent megeszek, ha már kirendeltem, akkor is ha nem olyan finom.

Természetesen volt olyan, hogy romlott volt akkor nyilván nem. Otthon is mindent megeszünk, még három nap után is, mert a legtöbb ételnek nem lesz baja ha hűtőben áll. Sőt a joghurtot is megeszem, ha lejárt, mert a dátum a dobozon nem tudja, hogy tényleg lejárt-e. Megkóstolom és ha finom megeszem. Volt hogy több mint egy hete lejárt tejterméket ettem meg és nem lett semmi bajom. Csak hát ugye az emberek úgy vannak programozva, hogy ha látja, hogy nem stimmel a dátum akkor már az ízlelőbimbója is rááll és rossz lesz neki, hiába kóstolja meg. De igazából meg sem kóstolja.


Az már nem működik, hogy akkor ölünk, ha szükség van rá, mert a boltban nem tudják kinek mikor van szükség, de ha a fent írtakat mindenki betartaná és nem zabálna mértéktelenül akkor kisebb lenne a fogyasztás, ezáltal az ölés és a természeti terhelés. Csak ugye a termelőknek és boltosoknak ez nem érdeke. Én például betiltanám, hogy élelmiszert reklámozzanak mert a sok barom megy, hogy most jó "óccsó" vegyünk és utána meg kidobja.

2021. jan. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
71%

Ki akar állatvédő lenni? Legfeljebb te.

ÉN környezetvédő vagyok. Nem fogom megvenni azt a trópusi gyümölcsöt, ami utazott 25 ezer km-t hajón, vagy repülőn, műanyagba csomagolva, és nagy eséllyel egy leégetett esőerdő helyén termesztik. Tudod te, hogy és milyen körülmények között terem a szója?

Én a helyi termékeket keresem. A termelőnél veszek almát. Egy métert sem utaztatták, nincs csomagolás.

Sok esetben azért veszek használt terméket, mert ugyanúgy ellátja a funkcióját és eggyel kevesebb kerül szemétre, eggyel kevesebbet kell legyártani. Mondjuk most vettem egy szuper üveg asztalkát, tiptop állapotban. Az plusz haszon, hogy negyed annyi, mint ugyanez az ikeában.

Nem követem a divatot, nem veszek egy szezonos hulladék fast fashion cuccokat, inkább jó minőségűt, picit drágábban, de évekig, évtizedekig tudom használni. Konkrétan van 20 éves kötött pulcsim. Úgy néz ki, mintha most vettem volna.

Meg ilyen kis apróságok, hogy nem tartok kutyát panelban, mert neki az nem egészséges, és rohadt sok àllatot feldolgoznak tápnak, és rengeteg szemetet termelnek, szennyezik a környezetet, és legalább nem támogatok semmilyen szaporítót.


Azzal semmit nem teszel az állatért, ha a halàla után nem eszed meg. Ugyanúgy elpusztul, ha nem vágják le. Addig is él, eszik, iszik, szaporodik. Ha levágják fiatalon, akkor egy évig. Ha hagyják elpusztulni, akkor 10 évig.

2021. jan. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
82%
2021. jan. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
92%
Nem értek egyet. Ismerek valakit, aki már rengeteg kutyát és macskát segített ideiglenesként gazdához jutni. Pénzt és energiát fektetett abba, hogy segítsen a szocializációjukban és jobb életük legyen. Szerintem ő akkor is állatvédő, ha nem vegetáriánus. És még biztos van bőven hozzá hasonló ember.
2021. jan. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
91%
Milyen érdekes, hogy az állatokat lelövő vadászok többet tesznek az állatokért, mint az állatvédők nagyrésze!
2021. jan. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
84%

Félreérted az állatvédelmet. Az nem azt jelenti, hogy nem ölünk állatot, hanem 1.: Biztosítjuk számára a megfelelő körülményeket, amíg le nem öljük.

2.: Humánusan öljük meg, nem hagyjuk szenvedni.

3.: Nem vadászunk túl vadon élő állatot.


Ezek a kritériumok van ahol megfelelnek, van ahol nem. Például, amikor élve nyúzzák a nyulat, az nem oké, de amikor Marika néni egy gyors suhintással megöli azt a fülénél fogva, majd pörköltöt csinál belőle, az meg oké.

2021. jan. 4. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
0%
utolsót kellene ketrecbe zárni meg a közép kori felfogását, reméljük nem ezt tanítja a gyerekeinket.
2021. jan. 4. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
91%
17. Részleteznéd?
2021. jan. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!