Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » A kígyót lehet élő házi/törpe...

A kígyót lehet élő házi/törpe nyúllal etetni?

Figyelt kérdés
Tiktokon botlottam egy olyan vidóba, ahol egy foltos törpenyuszit raktak be a kígyó terrárumába, az persze levadászta, azonnal nekiugrott es elkezdte folytani. Ezen nagyon kiakadtam, mivel azt, hogy egeret kapnak, nyilván meg tudom érteni, arra tenyésztik őket (habár én inkább már döglöttel etetném, sok kígyó úgy él), viszont a törpenyulak házikedvencek, arra tenyésztik őket, semmi közük a kígyókhoz, a vadonban sem találkoznának. A kerdésem pedig azert teszem fel, hátha tudja valaki hogy ez törvényellenes e, mert ha igen én szívesen feljelentem ezt az embert, hiszen vidókat is készít ezekről a szörnyűségekről és megosztja őket, tovabbá kommentekben leírta, hogy ő több törpenyulat is tart, csak a kígyóknak eledelül.

2021. márc. 13. 18:00
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
0%

Különbség annyi, hogy nem enged utat az állatkìnzó kiskapunak. Feltéve ha humánusan megölt állatról van szó.


A heavy metalos kìgyò élve etetős (lehetőleg olyan állattal amivrel provokálni lehet) vidròkat persze, biztos a természetszeretet szüli.

2021. márc. 14. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
10%

1. Erkölcstelen a nyulat arra tenyészteni, hogy a kígyó megegye. A természetben legalább el tud szökni, van élettere, nincs korlátozva a szabadsága.

2. A kígyó nem háziállat! Nem arra való! Egyrészt, veszélyes lehet másokra nézve, ki is tud szökni, a gazdája sincs tőle biztonságban. Másrészt, ugyan miért lenne jó egy kígyónak, hogy be van zárva meg elveszíti a természetes környezetét?

2021. márc. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
86%

1. Egeret nem erkölcstelen? Disznót?


2. Egy kígyónak szinte halál mindegy, hogy hol él, hiszen a terráriumban tökéletesen lehet imitálni az élőhelyét, illetve az hogy neki mi a természetes vicces kérdés, hiszen a megvásárolható kígyók már mind tenyészetben születnek. A kígyó nem feltétlen éli meg bezártságnak amit te gondolsz, sok kígyófajtát először kicsi terráriumban kell tartani és ahogy nő, úgy növelni az előhelye méretét, mert nem szeretik ha túl nagy a terrájuk.

2021. márc. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
0%

Amikor a kígyónak kell odaadni, akkor már erkölcstelen. Mivel az az undok utálnivaló kígyó úgy akarja az áldozatát (eledelét), hogy az még életben van. Ami a többi állatot illeti, disznókat és egyebeket, ott azért nem mindegy, hogy milyen körülmények között halnak meg, hogy bánnak velük, mennyire fáj nekik. Mármint ha nem kígyó miatt hal meg, hanem bármi más okból. Én azt is elítélem, amikor a disznókkal kegyetlenül bánnak.


Amúgy meg a kígyó komolyan az egyik legártalmasabb és legundorítóbb állat, ami létezik. És komolyan veszélyesebb otthon tartani mint például egy macskát. Azért ne mondjuk már, hogy a kettő ugyanolyan biztonságos. Biztos a szomszédok is nagyon el vannak ragadtatva ha tudják, hogy a szomszéd házban kígyó van. Főleg ha háziállatuk is van vagy gyerekük. Olyan emberhez meg ki akarna bemenni, aki kígyót tart? Kávézgatni egy haverral a konyhában míg 2 szobával arrébb ott egy kígyó? Azért ez kicsit elmebeteg.

2021. márc. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
13%
Én a kérdezőhöz hasonlóan felháborítónak tartom, amit leírt. Aki meg a kígyók védelmezője, olvassa el a kérdésben olvasható pár sort: Ezen nagyon kiakadtam, mivel azt, hogy egeret kapnak, nyilván meg tudom érteni, arra tenyésztik őket (habár én inkább már döglöttel etetném, sok kígyó úgy él), viszont a törpenyulak házikedvencek, arra tenyésztik őket, semmi közük a kígyókhoz, a vadonban sem találkoznának.
2021. márc. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
61%

Azért nem kell így ócsárolni a kígyót. Gabona sikló pl. rém hasznos, képzeld el hogy bekúszik az egérlyukba és az egész egérfészket elnyeli. Igazi kártevő eltakarító.


A kígyósok felé azért vannak előítéleteim, pont a szadizmus miatt, hogy élvezkednek ahogy a kígyó halálra szorítja a visító nyulat.

2021. márc. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
0%

16-os, nos, igen, nekem is előítéleteim vannak a szadizmussal kapcsolatban. Szerintem aki azt élvezi, hogy a kígyó halálra szorítja a visító nyulat, az komolyan nem normális. Akinek élvezet nézni egy állat (vagy ember) szenvedését, annál valami az elméjében nincs rendben. Ha őt dobnák be egy kígyónak, akkor biztos nem örülne neki.

Pont ma láttam egy videót, ahol megmentettek három kiscicát, az anyamacskát megölte egy kígyó, a három kiscica árván maradt. A kígyó mellett voltak a kiscicák is, de életben voltak, sértetlennek tűntek. Nagyon elkeserítő volt, hiába egy macska az áldozat, nekem nagyon elszomorító volt. Egyrészt, mert egy ártatlan macska meghalt, a macskáknak is vannak érzései, másrészt, mert három kiscica árván maradt utána.

A kígyók 90%-a ilyen. Amúgy nem ette meg a szegény macskát, csak megfullasztotta (valami olyasmi), de attól még az meghalt. Véleményem szerint a kígyók örömüket lelik más állatok meg akár emberek megölésében.

Azért egy macska (mint háziállat) ehhez képest egy ártatlan angyal.

Engem megrázott az a videó, nem mutattak durva részeket, de akkor is nagyon szomorú. Ilyen esetek után ugyan miért is kellene kígyót tartani meg a kígyókat pátyolgatni...


Elnézést azoktól, akik a kígyókat szeretik, de szerintem borzalmasak. Lehet, hogy van néhány fajta, ami elég ártalmatlan, de szerintem a 98%-uk nem ilyen.

2021. márc. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
94%
Nem annyira értelmes állat hogy élvezze amit csinál, sokkal inkább ösztönlény. Egy cica is igen jól szórakozik anikor órákon keresztül nyúz egy egeret, de őt sem lehet elítélni, állat, nem képes empatizálni az egérrel.
2021. márc. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

17-es a kígyó nem élvezi, ő így szerez táplálékot. Állatokról beszélsz, nem emberekről!


A macska ártatlan angyal? Ahha kérdezzük meg az egereket, cickányokat, énekesmadarak egész családfáját ők mit gondolnak erről. Vagy akár egy másik macskát, hiszen a kandúrok gyakran megölik a kismacskákat hogy újra párosodhassanak a nősténnyel.


Ők se nem szadisták, ezek az ösztönök vannak és dolgoznak bennük.


Egy kígyó semmivel sem ártalmasabb, vagy kevésbé hasznos és "gonosz" mint bármilyen másik ragadozó.

2021. márc. 15. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

A nyúl alapvetően haszonállat. Az hogy van egy kisebb fajtája, amit házikedvencnek tartanak egy külön dolog. Házikedvencnek való malac is van pl.

Szóval a nyúlnak alapvetően az a szerepe, hogy valami megegye.


Gondolom azért etették kifejezetten törpenyúllal, mert a normál méretű már túl nagy lett volna a kígyónak.


Bár élő nyúllal szerintem nem a legbölcsebb döntés etetni. A rejzfilmekben olyan kis ártatlanok, de azért rúgbak, karmolnak és harapnak rendesen. Itt pl csak annyi bűnöm volt, hogy fel akartam venni simizni:

[link]

2021. márc. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!