Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Ma vettem törpe nyuszit, a...

Ma vettem törpe nyuszit, a héten be is akartam oltatni, viszont most hallottam h zümmög egy szúnyog . Van okom félni?

Figyelt kérdés
Köztudott, hogy a nyusziknak kell védő oltás a szúnyog ellen , mert ha megcsipi belehal. Viszont ma vettem(hétfő) a heten terveztem is a beoltatást, viszont elobb hallottam zummogni egy szúnyogot a szobába ... nagyon remelem nem csípi meg, sajnos nem találom h lecsapjam:(
2016. okt. 11. 01:00
 1/9 A kérdező kommentje:
Biztonság kedvéért raktam a ketrece melle Szekfűszeget es fahéjat , majd teafaolajjal a ketrec körül itt ott odapöttyintettem az ujjammal , nehogy be találják szegényt.. állítólag utaljak a szúnyogok ezeket az illatokat ! Persze a nyuszi egyiket se éri el es nem tuloztam el a teafa o.t hogy rosszul legyen o is a szagtol
2016. okt. 11. 01:12
 2/9 anonim ***** válasza:
13%

Nekem sokszor volt nyuszim de soha nem oltattam be és marhára nem érdekelt a szunyog sem!!

De féljél !

A nyuszi csak pörinek jó😉

2016. okt. 11. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
27%
Nem a szúnyog ellen oltatunk, hanem a szúnyogok által terjesztett mixomatózis ellen. A sok illatos cuccal meg csak a nyuszi orrát ingerled.
2016. okt. 11. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nyilván félek is mivel ha állatot tart az ember arra ugyanugy figyelni kell mint egy gyerekre , pörinek ... gratulálok


Igen a szúnyog által terjesztett betegségre gondoltam de minek írjam le , nem ingerelte mert nem a ketrecre kentem hanem jóval mellé

2016. okt. 11. 11:00
 5/9 anonim ***** válasza:
31%
7 évig élt a nyulam (10 éve, sajnos nem végelgyengülésben halt meg, kiszökött és széttépte egy kutya) egyszer sem oltattuk, mert akkor még nem volt semmilyen média ami terjesztette volna az igét.
2016. okt. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

szia,

ha a lelkednek jobb úgy, nyugodtan oltasd be a héten.

Ne feledd, amíg pici a nyuszi addig 2oltás kell. ezt az állatorvos is fogja mondani. a 2.oltás emlékeztető.

Ha nincs lehetőséged oltani, akkor takard le a ketrecét függönnyel, vagy tüll anyaggal, így kap levegőt, de véded a szunyogoktól :)


egy nuszitartó

2016. okt. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Lehet nem olyan szunyogos területen éltek, de en nem bízom a véletlenre nem hiába mondjak


Persze pénteken be is oltatom kaptam időpontot 1100ft es évente kell aztmondta az orvos :)

2016. okt. 12. 22:42
 8/9 anonim ***** válasza:
Jó látni hogy ilyen felelősség teljes nyúl tartók is vannak :) szerintem ne hallgass arra aki sajnálja a pénzt oltásra, van olyan szúnyogok által terjesztett kor, ami egy napon belül (úgy rémlik 8oran belül de nem akarok hülyeséget írni) megöli a nyuszit. Légy buszke magadra hogy ennyire fontos neked egy kisállat, aminek a fajtájat legtöbbször sorsára hagyják húsvét után, vagy ha rájönnek hogy nem plüss állat.
2016. okt. 13. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
persze, én sem értem, ha valaki magához vesz egy kisállatot arra miert sajnál pár ezer Ft-ot ... és a legfontosabbakra lusta mint például oltás! És ez nem csak nyuszira igaz, kutyára macskára egyaránt. Köszönöm szépen !:) nagyon jól érzi magát, mondták hogy lehet nem fog enni 2-3napig es felni fog.. hat 20perc feloldódás után már zabált mint a kismalac:D es szelid:)
2016. okt. 13. 12:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!