Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mennyire bioetikus már kihalt...

Mennyire bioetikus már kihalt állatokat genetika révén feltámasztani?

Figyelt kérdés

Én értem hogy az ember egyre inkább beleszól a természet irányításába. Pl. erőművek, fajok keresztezése, nemesítés, vegyszerezés, ipari szennyezések, de azért lehetnek olyan folyamatok amikkel előre nem számol.


Pl. egy feltámasztott mammut biológiai lábnyoma - milyen hatást fejt ki a biodiverzitásra stb.

Jó példa erre a kontinentális fajok részben felelőtlen áttelepítése ahol invazívvá válva az őshonos fajok agresszív ellenségeivé lettek.



2021. márc. 15. 09:54
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Ugye nem gondolod, hogy ha sikerül visszahozni a mammutokat, akkor kiengedjük az egészet csak úgy a természetbe?

Csak mert a kérdésből ez jön le.

2021. márc. 15. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 Tevenyereggyarto ***** válasza:
90%

Nem hinném ,hogy ha sikerül feléleszteni pár régen kihalt fajt akkor rögtön legyártanak belőle 10.000-et aztán szélnek eresztik.


Amúgy: “Én értem hogy az ember egyre inkább beleszól a természet irányításába. Pl. (...) fajok keresztezése, nemesítés”

Fun fact: ilyesmi magától is megtörténik a természetben, mármint az ,hogy egyes alfajok és fajok kereszteződnek. A nemesítés és tenyésztés meg gyakorlatilag szimpla evolúció csak az ember szelektál.

2021. márc. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
35%
Az megvan hogy akkoriban, amikor a mamutok még éltek, jó eséllyel jócskán más volt a légkör, mások a mikroorganizmusok, Vagy az alap-hőmérséklet? Tehát a mamutot visszahozni egy olyan bolygóra, ami nagy valószínűséggel már nem megfelelő körülményeket ad neki, szerintem etikátlan lenne.
2021. márc. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
71%
Azt árulja már el valaki, hogy mi a rákért kéne a mamutokat visszahozni?! Boldogabbak lennénk tőle? Egyszerűen nem értem. Miért van a tudósoknak ennyire hihetetlenül szükségük arra, hogy újra legyen mamut?
2021. márc. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
52%
minek feltamasztani? Inkabb ki kellene irtani csomot a francba, pl a rohadt poloskakat amik tenyleg semmire nem valoak csak hogy engem idegesitsenek... mert mondjuk a szunyogok legalabb kaja sok allatnak, de a poloskat semmi sem eszi meg.
2021. márc. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
85%
Nem fogják elengedni őket, hogy akkor csináljanak, amit akarnak, tuti állatkertben élnének. Etikailag meg nem itt kezdeném. Most is vannak állatkísérletek, cirkuszok, dtb. Sokkal rosszabb dolgokat csinálunk jelenleg az állatokkal annál, hogy feltámasztunk 2 darab mamutot.
2021. márc. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
70%
Miért? Hogy pontosan ismerjük a kinézetüket, anatómiájukat, viselkedésüket. Az ember kíváncsi lény, így fejlődik. Ha mindenre csak legyintenénk, hogy értelmetlen, akkor ma is a mammutok mellett szaladgálnánk a mezőn.
2021. márc. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
24%
És mire használja az ember a fene nagy kíváncsiságát a haszonszerzésen, meg azok kívül hogy kizsákmányol másokat meg szenvedést okoz? Az hogy kíváncsi vagy, nem ok istent játszani, és másokat kínozni. A kérdés a dolog etikusságáról szólt. Nem az.
2021. márc. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
77%

mennyire etikus egy csirkét, sertést létrehozni, csak azért, hogy felneveljék és levágják?

vagy pl etikus a tehén tejét inni vagy a tyúk tojását enni?

sem a természetben, sem a gazdaságban nincs etikett.

2021. márc. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
10%
A tudományban attól még lehetne etika, és nem "etikett" (a kettő nagyon nem ugyanaz). A természetben, gazdálkodásban ezek szükséges dolgok. Mamutot klónozni nem az...
2021. márc. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!