Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Vemhes kutya ivartalanítása?...

Vemhes kutya ivartalanítása? Hogyan zajlik? Ez miért elfogadott állatvédőknél?

Figyelt kérdés

Előre leszögezném, hogy nem foglaltam még állást egyik oldalt se, csak szeretném megérteni, hogy vemhes kutya ivartalanítása, hogy hogy elfogadott az állatvédők körében.

Hány hetes korig ivartanítják a vemhes szukát? Vagy nincs korlátja? Ez mivel jobb mint az újszülött kölyköket a lehető legkíméletesebb módon megölni? A kölykök szemszögéből kérdezem, mert azt értem, hogy az anya kutyának rosszabb ez.

Ki hogy vélekedik erről?



2021. ápr. 22. 21:10
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Azért, mert ami már megszületett, annak esélyt adnak élni. Viszont fialás előtt, amikor még fejletlenek, nem lennének képesek önállóan életben maradni,
2021. ápr. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%
SZERINTEM a kölykök szemszögéből kevésbé kifejlettek és nem ugyan úgy érzékelik a kettőt. Az anya kutya szemszögéből szerintem így jobb mert nem úgy hiányolja a kölyköket illetve az ellés közbe is komplikáció akadhat illetve a szukának nem nagy buli az ellés. Meg ivartalanításnál úgymond a doki öli meg a kölyköket de ha megszületnek akkor az adott embernek kell és nekem még a tudot is nagyon fáj, hogy ellik a kutyám majd megöli valaki a köjkeit. Bár minden ember más és itt nyílván nem az emberen van a hangsúly. Szerintem az ivartalanítás emberségesebb.
2021. ápr. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%

Bármeddig megcsinálják. (Legalábbis én már nem egy olyan bejegyzést láttam, hogy magas vemhes szukát is ivartalanítottak)

Szerintem ha már a fent említett magas vemhes eset van, nem túl etikus. Viszont jelenleg is több ezer kutya hal meg menhelyen évente úgy, hogy egy napig nem volt gazdis. Sajnos ez a helyzet Magyarországon. Ha bulltype vagy fekete nagytestű kutyák, akkor minimális az esélye annak, hogy valaha is gazdis lesz.


Nem leszek népszerű, de én a full agresszív, emberre-állatra veszélyes kutyákat elaltatnám. Tök jó, hogy próbálnak így is gazdit keresni nekik, de nagyjából semennyi esélyük nincs. Nem támogatom, de ésszerű érvek alapján logikus lenne.

Kölyköket azért nem altatnak el pár órásan, mert törvényileg illegális.

2021. ápr. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%

Nincs korlátja.Én egyszer találtam egy vemhes szukát és az utolsó hetekben járt.Meg akartam tartani,mert kutyám nem volt és ő meg olyan sors szerűen oda vetődött pont hozzám.Chipje nem volt,így kértem bele utána rendelkezhettem felette.

Így is felajánlották az ivartalanítást és mivel nem találtam volna gazdát 8 feltehetően nagy testű kiskutyának (az anya egy kuvasz keverék,de csak ilyen nagy kutyákat tart erre mindenki) és ellátni sem tudtam volna őket megfelelően 8 hetes korukig inkább azt kértem,hogy ivartalanítsák ki.

Sírtam,tényleg.szörnyen éreztem magam miatta.De utólag is még mindig azt mondom,hogy jó döntést hoztam.

Ez nem egy Budapest itt a környéken vagy lánc van,vagy kennel,vagy szabadtartás.A szabadtartásosok többsége oly annyira nem érdeklődik a saját állata után,hogy az akár ki is kóborolhat.Mert majd úgyis vissza jön,ha éhes mondják..


Egyébként azóta is megvan a kutya,most 7 éves körül jár. :)

2021. ápr. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%

Mert még mindig jobb ha ivartalanítják vemhesen, mint ha megszületnek a kicsik, akik nem kellenek senkinek és egy menhelyen sínylődhetnek. Sajnos rengeteg már élő kutya van akiknek kell a hely, mert nekik sem tudnak gazdit találni.

"Ez mivel jobb mint az újszülött kölyköket a lehető legkíméletesebb módon megölni?"

Ha ez felmerült benned, akkor most gondolj bele ugyanebbe emberek esetében. Jobb lenne ha a nemkívánt terhességeket végigvinnék, és utána ölnék meg a csecsemőt amikor már nem magzat? Amikor már önállóan lélegzik, él?

Visszatérve az állatokra, az anyakutya nem tudja hogy neki kicsinyei lesznek, akkor szembesül vele amikor megszületnek és meglátja őket. Ha hagynák hogy megszülje, nemcsak a kölyköknek lenne iszonyatos hogy simán megölik őket születés után, de az anyakutya lelke is megsínylené. Bizonyos esetekben fizikai probléma is kialakulna, mert vannak olyan hormonok amiket a szülés indít meg.

Ha ivartalanítják vemhesen, akkor nem is tudja hogy vemhes volt, azt sem tudja hogy mi történt.

Ez így is brutális, és sajnálatos hogy az ember ekkora mocsok hogy ilyen dolgok történnek miatta. Egy ideális világban mindenki időben ivartalanítaná az állatait.

2021. ápr. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
87%

A kutyák nem 9 hónapig vemhesek, mint az ember. Még a fialás előtti utolsó napokig sem elég fejlettek a kiskutyák az életre, az embernél ez ugye például hat hónap, ezért is van a világon néhány ország, ahol hat hónapos korig elvégzik az abortuszt, ha olyan helyzet áll elő.

Ezért jobb, ha meg sem születnek. Nem vettek még levegőt, nem éreztek, nem gondoltak. A semmiben voltak és ott is maradnak.

2021. ápr. 22. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
85%

Az a gond, hogy a megszületett kiskutyákat amikor beadják menhelyre sokkal nagyobb érzelmi sokk éri az anyakutyát.

Másik probléma, hogy megszületett kiskutyákat sokan állatkínzó módon teszik el lábalól és teljesen meg vannak róla győződve, hogy könyörületesek voltak.

Találkoztam már olyannal, hogy vízbe fojtják, földhöz vágják, fejbeverik kalapáccsal, felvágják a hasát aztán hagyják lógó belekkel elvérezni, odadobják egy nagyobb agresszív kutyának aki szétmarcangolja.

Esetenként egész egyszerűen nejlonzacskóval kidobják a szemétbe.

2021. ápr. 23. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
77%

Elvileg nincs időkorlát, de ellés előtti napokban már nem mindenki csinálja/csináltatja meg.

Kíméletesebb a szukának is, mint a már megszületett kölykeit elvenni és elpusztítani (és nem rosszabb, nem tesz rosszabbat, mint az ellés és kölyöknevelés) és a kölyköknek is, akik még nincsenek kifejlődve teljesen, és az anyának adott altatószertől ők is elalszanak.

Azért ivartalanítanak vemhesen is, mert rengeteg, sok-sok ezer már megszületett, gazdára váró, kidobott kutya van, nincs szükség többre, mert egyszerűen nem lehet már gazdát, pláne normális, felelős gazdát találni nekik.

2021. ápr. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
65%
Nálunk egy időkorlát után nem ivartalanítják a vemhes szukákat a menhelyen sem, csak ellés után. Így születhetett meg az én kutyám.
2021. ápr. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Tök mindegy a civil állatvédő mit tart elfogadottnak vagy mit nem, az egyetemet végzett állatorvos az akinek ezt el kell döntenie és megcsinálnia vagy nem, mert az ő szakterülete. Az összes többi csak nyivákolás.
2023. máj. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!