Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Így ebben a formában elfogadot...

Így ebben a formában elfogadott ha megkötjük a kutyát?

Figyelt kérdés
Szobakutya igazából, most költözünk kertesbe, de kerítés még nincs. Ugyan úgy lemozgatjuk, de ha jó az idő akkor kikötjük az udvarra, hogy inkább kint feküdjon, kint úgyis jobban szeret lenni. A póráz amin van kb 3-4méter. Igazából nem menne el akkor sem ha nem lenne rajta, de vad vagy macska után lehet hogy elfutna, ezért a saját érdekében is megkötjük, mert sajna nem tudjuk folyton szemmel tartani. Ha be akar jönni bejön, ha kint akar lenni akkor kint van. Van kint vize is, vagy rágcsa. De szeret feküdni és csak aludni vagy nézelődni. Persze ha nem vagyunk itthon akkor bent van.
2021. márc. 28. 11:21
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
92%
Mekkora maga a kutya?
2021. márc. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Közepes nagytestű, 32kg, miért?
2021. márc. 28. 11:32
 3/17 anonim ***** válasza:
96%
Nem mindegy hogy 3 kilos a kutya egy hosszú nehéz lánccal vagy nagytestű. Méretre szerintem okés.
2021. márc. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Nem láncon van.
2021. márc. 28. 11:36
 5/17 anonim ***** válasza:
81%

Legalabb ne porazzal kossetek ki komolyan :D

Es minimum legyen 6 meteres a lanc, ha kistestu a kutya, mert ennel kisebb meg torvenyileg is tilos. Ha nagytestu, akkor meg minimum 8 meter.

Mondjuk nekem ez igy annyira nem tetszik, de mivel latszik, hogy amugy foglalkoztok a kutyaval, igy oke. Csak en valahogy inkabb akkor elvinnem setalni, kit jatszanek vele, aztan a kutya utana ugyis kidol, szoval bevinnem, nem kikotnem. Plusz barki bejohet igy, aztan fogja es elviszi a kutyat, mert epp olyanja van :/

2021. márc. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Senki nem fog elvinni egy 32 kilós kutyát, főleg hogy jelez. Azért időnként ránézünk. Mint írtam visszük sétálni, póráz nélkül tud futni és játszani. De feküdni akkor is jobban szeret kint. Nem értem maúgy mi a gond a pórázzal, miért rosszabb mint a lánc? Most néztem, inkább 5-6 méter az, és így pont a telekhatárig ér, azon kívülre nem. Amúgy kicsi faluban lakunk, annak is a szélén, senki nem jár erre, max nagyon ritkán. Aki mégis, az már ismeri a kutyát.
2021. márc. 28. 11:41
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Megteszi amíg nincs kerítés, már választásod úgysincs, nem igaz?
2021. márc. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
78%

Akkor meg nem lattam, hogy nagytestu a kutyus, valoszinuleg igy tenyleg nem viszik el :)

Nade a poraz nem biztonsagos kerdezo, a kutya siman szetszakithatja, elszabadulhat,gondolom max egy csomora van kotve, az is siman szetjohet. A biztonsag kedveert inkabb csinaljatok meg rendesen a helyet.

2021. márc. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Lenne, hogy a kutya bent lesz a házban, de még költözésben vagyunk, kevés a hely.
2021. márc. 28. 11:44
 10/17 anonim ***** válasza:
92%

Miért írod ki a kérdést, ha nem fogadod el a tanácsaikat?

A lánc sokkal biztonságosabb, mint a póráz, mert a póráz elszakadhat, szétjöhet a csomó, amivel oda kötötte, stb. A lánc tartósabb megoldás, amíg nem lesz kerítés, nagyon max. 5000 Ft-ból kijöhetsz a lánccal, bár lehet, hogy még sokat is mondtam. Nem ártasz a lánccal a kutyának...

2021. márc. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!