Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Leadtuk a kutyát, de akkor...

Leadtuk a kutyát, de akkor miért szálltak ránk?

Figyelt kérdés

Panelbe költözés miatt sajnos kénytelenek voltunk megválni szeretett nagytestű kutyánktól. Ezért elvittük és leadtuk egy menhelynek, ahol készséggel átvették és biztosítottak róla, hogy szerető gazdát fognak keresni neki.


Azonban másnap a menhely ezt úgy közölte le, hogy eladtuk a házat és otthagytuk a kutyát, sürgősen gazdát keresnek neki, mert nincs hova mennie. Ismerősöm hívta erre fel a figyelmet.


Én kérdőre vontam őket, azt mondták, hogy így tudnak gyorsan gazdát keríteni, ne aggódjak. Azonban a poszt tele van gyűlölködő, szitkozódó kommentekkel. Én jelentettem, levették. Most a menhely viszont ránk szállt, hogy csak gondot okoztunk nekik, vegyem vissza vagy elaltatják, stb.


Mit kéne tennem? Már panelben vagyunk, nem tudjuk magunkhoz venni.



2021. ápr. 23. 16:28
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
72%

Hát kérdező, ezen a platformon is darázsfészekbe nyúltál, itt sem fogsz megértést kapni a fotelharcosoktól én is le leszek pontozva nullára.


Próbálj magad gazdát keresni a kutyának. Ha csak nem egy sintérre adtad be, nem fogják elaltatni. Oké hogy gyorsan kell gazda a kutyának, de valakinek megsérteni a becsületét, vagy állatkínzónak beállítani mocskosul nem korrekt. Még az kell hogy valami elvetemült kipécézzen titeket magának és ügyet csináljon. Gondolom az igazi sztorival nem írhatják már ki a posztot, mert az a hitelességüket rontaná, ezért csesztetnek most téged.

2021. ápr. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
69%
Én is panelban lakom és minden szomszédomnak van kutyája. Sőt az egész házban minden emeleten min.2 lakónak van kutyája. Nem igazán értem ezt a "panelban lakom, oda nem vihetem a kutyát" dolgot...
2021. ápr. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
68%

Kár volt levetetni, több komment, több elérés, nagyobb eséllyel látja olyan aki befogadná.

Elhiszem, hogy rosszul esett a sok negatív hozzászólás, de nem kell azt olvasgatni.


Panelba miért nem mehetett veletek egyébként? Attól, hogy nagytestű és eddig kertesben volt, hamar megszokná, kutyának az a fontos, hogy a gazdájával legyen. Inkább vidd haza, ott a helye. :)

2021. ápr. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
75%
Nemmindegy mit írnak rólatok? A lényeg igaz. Költöztök, és nem kell a kitya, mert lusták vagytok foglalkozni vele. Ha a kutya nem érdekel, idegen emberek véleménye miért?
2021. ápr. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
64%

Panelban lakom egy q nagy németjuhásszal, aki köszöni, vígan megvan. 😀

Ennyit arról h nagytestű ne lenne panelba való.

2021. ápr. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
62%

Én feljelenteném őket rágalmazásért és rossz hírnév keltésért.


Ilyet nem tehetnek!


Ha egy ember sem koppint rájuk, egyre merészebbek lesznek, és ki tudja, mit fognak a gazdákról állítani..

2021. ápr. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
69%

#15. és gondolom egész nap alszik séták/fárasztás/foglalkozások után és örül, hogy veled van.


Kérdező, vidd haza!

2021. ápr. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
81%

Akinek nem esett volna le, a kérdezőnek az a baja, hogy nem az történt, hogy ők elköltöztek és az udvaron ott maradt a kutya, hanem az, hogy elvitték a menhelyre és hivatalos úton beadták, majd elköltöztek.


Nagyon nem ugyanaz, és ha ezt névvel együtt közlik akkor becsületsértésért fel is lehetne őket jelenteni. Nem mennék bele, de hogyha a kutyáról beazonosíthatóak vagytok, akkor akár még így is.


Kérdező, azért csinálták ezt, mert így tudnak adományt összeharácsolni, meg talán így "gyorsabban" elviszik a kutyát, ami nem értem miért szempont, mert a menhelyek általában válogatósak örökbefogadót illetően, tehát nem az első, hanem a 20. jelentkezőnek adják oda a kutyát.


De egy ilyen sztorival több figyelmet és megosztást kapnak.


Szerintem rohadtul nem etikus, de mint marketing működik...

2021. ápr. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
85%

"Az egyetlen elfogadható indok, ha magatehetetlen beteg lesz valaki, és azért adja le"

Volt, hogy idős néni kórházba került, a kutyát meg befogta az "állatvédő" szervezet, és a nénit elhordták mindennek, egy utolsó szemét állatkínzónak. Sajnos ez ma a szint. Meg mindent annak érdekében, hogy nekik pénz jusson és minél hamarabb továbbpasszolhassák - persze jó kis adományért cserébe a kutyát. Hogy ezzel embereke rágalmaznak az teljesen mindegy.

A kérdésre válaszolva: próbálj meg ismerős útján gazdát találni a kutyusnak. Jobb lett volt eleve így kezdeni. Kollégák, barátok, ismerős ismerőse.

2021. ápr. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim válasza:
82%

Bár azt nem támogatom,hogy leadjátok a kutyát, de tény,hogy amit a menhely csinált az rágalmazás és lejáratás.

Nem is értem miért védik itt ennyien a menhelyet. Azért nagy különbség van az "étlen-szomjan ott hagyták egyedül" és a "leadták a menhelyen,hogy szerető gazdákra leljen" között.

2021. ápr. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!