Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Leadtuk a kutyát, de akkor...

Leadtuk a kutyát, de akkor miért szálltak ránk?

Figyelt kérdés

Panelbe költözés miatt sajnos kénytelenek voltunk megválni szeretett nagytestű kutyánktól. Ezért elvittük és leadtuk egy menhelynek, ahol készséggel átvették és biztosítottak róla, hogy szerető gazdát fognak keresni neki.


Azonban másnap a menhely ezt úgy közölte le, hogy eladtuk a házat és otthagytuk a kutyát, sürgősen gazdát keresnek neki, mert nincs hova mennie. Ismerősöm hívta erre fel a figyelmet.


Én kérdőre vontam őket, azt mondták, hogy így tudnak gyorsan gazdát keríteni, ne aggódjak. Azonban a poszt tele van gyűlölködő, szitkozódó kommentekkel. Én jelentettem, levették. Most a menhely viszont ránk szállt, hogy csak gondot okoztunk nekik, vegyem vissza vagy elaltatják, stb.


Mit kéne tennem? Már panelben vagyunk, nem tudjuk magunkhoz venni.



2021. ápr. 23. 16:28
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
48%

Érdekelne a menhely neve,címe.


A felháborodásod,meg jogos! De valóban nem kellett volna menhelyre beadni, egy két év után,jön egy frissítés és az el nem passzolt állatokat kinyírják.

Vigyétek el onnan a kutyust és keressetek neki inkább,ti szerető gazdát.

De mivel a kérdés már több mint egy hetes, kíváncsi lennék,hogy mi lett a vége és továbbra is a menhelyre.

2021. máj. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
76%

Talált egy férfi egy kiskutyát az úton és értesített egy közeli menhelyet aki azt mondta,hogy órák múlva tudnak csak érte menni addig tartsa magánál.

Az úriember egyik barátja magához vette a kicsit a nagy kutyája mellé.

Vissza hívta a menhelyet,hogy ne jöjjenek érte,mert szerencsére talált egy jó helyet neki idő közben.

Egy órával később kint volt a poszt,hogy micsoda pofátlanság (!!) történt,hogy merte ezt megtenni ők találtak volna neki szerető családot (!!) meg még egy regény.


Nem inkább ez a pofátlanság? Örültek volna inkább,hogy találtak neki egy jó helyet és nem kellett végig járnia egy menhelyet.Nem sokkal később fel figyelt rá az úr és a barátja is sok más ember által akik ismerték a valós sztorit és tettek ki képeket róla,hogy jó helyen van a kutya egy barátságos felnőtt nagytesű mellett játszott plusz a férfi is ott volt velük a képen,ült a fűben.Majd később több képet ahogy bechipeli az állatorvosnál (meg gondolom be is oltatja,stb..)

HAPPY END!


Ha megtalálom a Messenger beszélgetéseim közt a linket kiteszem szívesen vagy elküldöm annak akit érdekel.


Történet lényege: A menhelyeken is emberek dolgoznak.Emberek,akik aztán a menhely nevében írnak meggondolatlanul posztokat.Ezekre a posztokra olyanok reagálnak akik minden háttérinfó nélkül ítélkeznek és ontják magukból a rossz indulatot.

A menhelyek (sajnos!) többsége pedig adók 1%-ból tartja fenn magát.Minél cukibb,minél bajba jutottabb állatok kellenek ahhoz,hogy kapják is az emberektől a segítséget.Hiszen egy alapjáraton vidám,egészséges,jó helyen élő,de gazdátlan kutya azért annyira nem szorul rá,hogy az adód egy része oda menjen.Legalabbis ha nem egy szenvedő kisállatot látsz te se rohansz fizetni valakinek,hogy lássa el az állatot.mert azt látod,hogy jól van,a menhely pénzügyeibe nem látsz bele.Csak sok a helyen a jó vagy épp rossz létükbe.


Ez van,ez egy ilyen meló.Itt minél jobban sajnálnak valamit annál jobban akarnak segíteni.Ezért torzítottak a történeten.Bár nem értem miért kell ezzel együtt engedni is azt,hogy az emberek gyűlölködjenek elhagyott kutya ide vagy oda..

2021. máj. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
78%

Azóta igen csak át lett javítgatva és szépítgetve..:D


[link]

2021. máj. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
38%
#23 hát ez rohadt zavaros és a kérdéshez sincs köze, de ahol minden poszt alá doanyomatnak egy 5000 soros kuncsorgást ilyen-olyan bankszámlaszámokkal, meg adománykérelmekkel, az én szememben azonnal elveszíti a hitelét. Oké, le érdemes írni mire van szökség, na de minden nyomorult poszt alá??
2021. máj. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim válasza:
83%
Ez az alapítvány most komoly? :D Kommentjei alapján olyan 15 éves sértődékeny tinilány szintjét üti meg az oldal üzemeltetője.
2021. máj. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
64%

Ez rosszabb volt,már át van írva egy sokkal "szelídebb" szövegkörnyezetre :D


24) mi a fene volt neked benne zavaros,mit volt nehéz megérteni benne? 🧐

2021. máj. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
#26 elolvastam a kommenteket és nem igazán értettem meg min ment a civakodás. Mindenki írt mindent, de hogy valójában mitörtént az nem derült ki. Az "igazságot" is vagy 3 különböző történetként olvastam.
2021. máj. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!