Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az nagy baj, ha a majdnem 5...

Az nagy baj, ha a majdnem 5 hónapos kan kiskutyámnak még mindig nem szálltak le a heréi?

Figyelt kérdés
2015. okt. 17. 18:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
80%
Most még nem baj, de ha egy éves korára se szállnak le, akkor be kell nevezni egy ivartalanításra. (Mondjuk egyébként se ártana.)
2015. okt. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
74%

Ha legközelebb mész az állatorvoshoz oltásügyben, megbeszélheted vele.

Amúgy baj; nem nagy, és nem sürgős, de ivartalanítás lesz a vége, ha nem akarod, hogy elrákosodjon a bent marad golyóbis.

2015. okt. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
0%
nem gáz. 1 éves koráig szerintem várhatsz. de én azt mondom ivartalaníttasd. sokkal jobb lesz a kutyának is. idősebb korban kialakuló betegségeket is megelőzhetsz vele, pl prosztata problémákat. én ivartalanítás párti vagyok. szóval fontold meg. ők állatok, ösztönlények, ők nem úgy gondolkodnak mint mi,h úristeen elvesszük a férfiasságát. ha pedig a hasüregben marad (rejtett here) elrákosodhat!
2015. okt. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Ivartalanítani akarom majd, de csak később mert még kiállításra is szeretném vinni, szóval nem lehet valami műtéttel megoldani, ivartalanítás nélkül?
2015. okt. 17. 19:32
 5/16 anonim ***** válasza:
59%
Kiállításra vinni kozmetikai műtét után? Mi a fenének? A kiállítás arra való, hogy a kutyád tenyészértékét mutassa, a rejtettheréjűség pedig ezt lenullázza. Csalni meg csúnya dolog.
2015. okt. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
72%

Amúgy szerintem nincs ilyen műtét, nem véletlenül az ivartalanítást javasolják mindig. Nem is lenne értelme mesterségesen helyrerakni a golyóit, azzal csak esélyt anál annak, hogy akár véletlenül is felcsináljon egy szukát, és örökítse a rejtettheréjűséget. Nem kell kockáztatni.

Ha kiállítási célra vetted a kutyát, és nem alkalmas rá, reklamálj a tenyésztőnél, mást már nem nagyon tudsz vele kezdeni.

2015. okt. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
ha 5 hónapos koráig nem szállt le, és nem is tapintható, akkor az már nem biztos, hogy le fog jönni.
2015. okt. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Nem csak a kiállítás miatt nem akarom ilyen korán ivartalanítani, hanem mert szeretném hogy egy kicsit lehessen kan kutya, olyan igazi kan kutya.
2015. okt. 17. 21:14
 9/16 anonim ***** válasza:
59%
Azért valahol szomorú, hogy még mindig ott tart a társadalom, hogy bármilyen élőlény a nemi szerveitől lesz "igazi". Bármit is értesz ez alatt.
2015. okt. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Nem attól lesz, de had érezze magát annak.
2015. okt. 17. 21:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!