Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Miért tiltatják itt az állator...

Miért tiltatják itt az állatorvosok válaszait?

Figyelt kérdés

Ha valaki ide ír a Gyakori állatos rovatába, tanácsot ad, segít, ráadásul ingyen, az miért kerül törlésre?


Igaz, vannak ilyenek is sajnos: [link]

De aki normálisan válaszol itt, azt miért törlik?



2021. ápr. 24. 16:05
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
89%

Szintén állatorvostanhallgató vagyok, szoktam válaszolni a kérdésekre, de nem hivatkozom arra, hogy éppen hol tanulok. Plusz csak ahhoz szólok hozzá, amivel már találkoztak és biztos segítséget tudok adni, hogyha nem, azt írom, hogy irány a doki. Amúgy sem lehet még képekről, nem hogy ilyen kérdésekből diagnosztizálni vagy biztosat mondani, mert nagyon nem így működik az állatorvoslás.


Tudtommal amúgy nem törölnek ilyen válaszokat.


Volt itt egy válaszoló, akit szinte mindig lepontoztak, és úgy írta alá a válaszait, hogy "Egy állatorvos." Nem tűnt hitelesnek, nagyon sokan leoltották, úgy hogy mostmár vagy nem ír alá, vagy keveset jár fel, mert mostanában csak "Egy .... senki" vagy hasonlóan ír alá.

Most ki dönti el, hogy ő kicsoda micsoda?

Nyilván lehet, hogy én is csak kamuzok (nem.) Ez az oldal anonimitásának egyik hátulütője, hogy én bárkinek vallhatom magam és bármit mondhatok, lesz olyan, aki elhiszi, mert semmit nem ért hozzá.


A 9-est meg alátámasztani tudom, állatvédelmen kb. második órán meg lett említve a gyk, hogy a tanárnő néhanapján ránéz, hogy tudja milyen fszságok keringenek a gazdik körében. Én is hasonló okból járok ide, mert van amikor hasznos dolgokat olvasok, van amikor segíteni tudok, és van amikor lefordulok a székből és utána elküldöm a többieknek, hogy együtt röhögjünk az emberi hülyeség határtalanságán.

2021. ápr. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
71%

Amúgy aki tényleg állatorvos az nem fogja így szignózni ez olyan mintha egy mentős a betegtől lapot és tollat kérne hogy önkényesen autogramot osztogasson ahelyett hogy infúziót kötne be vagy stabilizálná a beteg állapotát.


Maximum akkor jelzi ha tényleg fontos dologban kéne segítenie de körülötte letrollkodják vagy körberőhögik viszont a gazdi szegény meg be van szarva és segítségre szorul.


Amúgy jó fej az egyetemi tanárotok teljesen jól látja a dolgokat mert ezzel ti is tanultok nem csak szakmailag de ember ismeretet is ez egy olyan terep ahol sokmindent meg tudtok tanulni. Nem véletlen volt James Herriott vagy inkább James Alfred Wight életfilozófiája, hogy a gazdákat is kezelni kell tudni lelkileg hogy a kedvenceiket kezelni tudd.

2021. ápr. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
52%
Az is tény, h itt mindenki azt mond magáról amit akar. De valamynnyire meg lehet különböztetni talán.
2021. ápr. 25. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
81%

Nem a moderátorokat kellene okolni, hanem azokat, akik jelentik ezeket a válaszokat.


Itt gyakorin nincsen igény szakmai álláspontra, itt vagy azt tanácsolod a kérdezőnek, hogy menjen másik állatorvoshoz és költsön-költsön-költsön vagy leírod fekete-fehéren a valóságot, hogy mi várható, de akkor jelentenek és töröltetik a válaszodat.


Én úgy gondolom, hogy nem a moderátor dolga/felelőssége, hogy kigyomlálja a jelentettek közül a tényleg kamukat és a tényleg szakmailag megalapozott válaszokat. Ha sokan jelentik, akkor érvényesül a többség akarata.


Az #5 által említett esetre én is emlékszem, ott azt javasolták a mérgezésre, hogy itasson alkoholt az állattal, csak az illető nem magyarázta el a hátterét ennek, ezért a sok laikus trollnak gondolta és jelentette. Később valaki beírta, hogy amúgy igaza volt és leírta miért, utána ő volt az atyaúristen. Vicces volt látni.

2021. ápr. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

14.-nek.


Igen, az volt az az eset! :)


De volt hasonló a jogi kategóriában is. Kérdés, majd ment rá a válasz. Na, azt a választ töröltették, és felszopkodtak valakit, aki belinkelte a szerintük jó válasz, egy már vagy 4 éve eltörölt jogszabályt. Majd mikor az eredeti, jó választ adó beírta, hogy de az a jogszabály 4 éve törölt lett, és ő a mostanit, azaz az érvényest ismeri, mert konkrétan a munkájához tartozik, egyből töröltették ezt a válaszát is, és tovább szopkodták a 4 éve lejártat linkelőt, hogy milyen korrekt, hogy még a nyomtatvány linkjét is betette. :)

2021. ápr. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
63%

Ha valakit érdekelne:


Fagyálló mérgezés


Ha friss méregfelvétel történt, akkor mielőbb meg kell hánytatni az állatot, hogy a méreg felszívódásást megakadályozzuk. Szájon át adható aktív szén, ami megköti a méreg egy részét. Az első 24 órában van esély az életmentésre, ilyenkor etil-alkoholt kell intravénásan adni az állatnak, illetve otthoni gyorssegélyként tömény szeszesitalt kanalazni a szájába (az alkohol az ellenszere a méregnek). Ezek kívül folyadékpótlás, fájdalom és görcsoldás történhet. A betegek felépülése az intenzív kezelés mellett is ritka, és szövődményként vesekárosodás visszamarad.


Forrás: [link]



Bocs csak elolvastam a válaszokat és kíváncsi lettem, hátha mást is érdekel.


De egyébként 1 perc volt rá keresni. Szóval ha lát itt valaki olyat ami neki furcsa, vagy trollkodásnak tűnik, mint a fenti eset, hogy adjon a kutyának alkoholt, elég könnye utána lehet nézni, ja tényleg igaza van. Nem kéne egyből jelenteni.

2021. szept. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!