Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Gondoltátok volna, hogy egy...

Gondoltátok volna, hogy egy állatmenhelyen ahova önkéntes munkára jelentkeztem, hogy takarítsak az állatok után és sétáltassam őket, elküldtek csak azért mert nem vagyok beoltva? Akkor ott nincs is nagy szükség a munkára !

Figyelt kérdés
2021. jún. 18. 07:54
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
48%

10

Ez nem elég? Kb ennyi erővel akkor az influenzától is félhetnének, mert szerintem az talán több súlyos tünetet okoz, mint a covid egy beoltottnak. Plusz a covid oltás jelentősen csökkenti a megfertőződés esélyét is.

2021. jún. 18. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
57%
Kedves 10 es most írtad az oltás csak a vírus lefolyását befolyásolja . Fertőzni mindenki tud . Ennyire aggódsz másokért ?
2021. jún. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
74%
Ha náluk ez elvárás, akkor tudomásul kell venned, hogy ez van.
2021. jún. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Nincs ezzel gond ! Tudomásul vettem, csak azt hittem, hogy segítség kell az állatok gondozásában. Ezek szerint nem ! Nem hinném, hogy vidéken leölik az összes tyúkot az udvarban ha a családból valaki nem oltatja be magát !
2021. jún. 18. 18:19
 15/19 anonim ***** válasza:
75%
Nem biztos, hogy ez az ő hóbortjuk, lehet, hogy valami szabály kötelezi őket erre, és nem akarnak büntetést, most nem tudom, mi vonatkozik rájuk, ha érdekel, nézz utána, én már elvesztettem a fonalat egy kicsit, az önkéntes az nem alkalmazott, így mások lehetnek a szabályok is egyik-másik esetben.
2021. jún. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
87%
Ne haragudj, de nem értem a problémádat.
2021. jún. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
75%

Ez teljesen független az állatvédelemtől meg a menhelyek "jó dolgától".

Nyílván a vezetőségnek pár közeli ismerőse belehalt (lehet, hogy teljesen egészséges, fitt, fiatal emberek is) és el sem tudod képzelni, hogy mennyire retteghetnek, hogy velük is ez lesz, ezért ilyen radikálisak lettek ebben a kérdésben.


Évek óta önkénteskedem, tavaly mikor bezárt a suli napi 10-20 új fertőzöttnél, gondoltam kiugrok kutyázni, az aznapi pasi(aki már jól ismert), úgy kezelt, mint egy leprást, elfutott előlem és úgy kiabált, hogy nyugodtan vigyek ki kutyát, majd mikor visszaértünk a sétából, 3 db maszk is volt rajta... A kutyákhoz sem mert nyúlni (ugye mint felület adhatnak át vírust), pedig ő tényleg sokat dögönyözi őket... Elfogadtam és gyorsan le is léptem...


A helyedben ezt elfogadnám és keresnék egy másik szervezetet.

2021. jún. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
78%

Ha pl Te megbetegszel covidban, vagy karanténba kerülsz, akkor nem számíthatnak rád. Tudom,bármikor fejedre eshet tégla is... de a tégla mellett te megbetegedhetsz.

És mivel az oltás sem hat 100%ban, így meg is betegíthetsz akár oltottat is.

Ennyit az értelméről.


De tudtommal a menhelyeket kötik a jogszabályok, vsz nem a vezető személyesen találta ki.

2021. jún. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
33%

Jól állsz hozzá a helyzethez, Kérdező!

Ügyvédtől érdeklődj, mert jogszabály van rá, hogy az oltatlanokat nem érheti hátrány emiatt.

2021. jún. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!