Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Van itt valaki, aki hosszabb...

Van itt valaki, aki hosszabb ideje komolyabban önkénteskedik állatmenhelynél, és el tudná nekem magyarázni, hogyan működik ez az egész?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Húsz éves, egyetemista lány vagyok, és már régebb óta foglalkoztat a gondolat, hogy szeretnék önkénteskedni állatmenhelynél, nagyrészt természetesen az állatok szeretete miatt, és mert szívemen viseltem mindig is az állatok sorsát, másrészt pedig abból a személyes okból kifolyólag is, mert most próbálok kilábalni egy nagyon nehéz időszakból, a depresszióból, önmarcangolásból. Szívesen lekötném a fölös energiámat, ahelyett, hogy magamat pusztítom, és haszontalan dolgokra fecsérelem az időt. Nem sok pénzem van, hallottam hogy ezek a dolgok egy része önköltségből is megy. Igazából minden érdekelne, amit erről az egészről tudni lehet, hogy érdemes-e, milyenek az emberek, jól érezném-e magam, felvidulnék-e tőle, megtalálnám-e végre az egyfajta hobbim benne, illetve hát hogy kinek milyen tapasztalata van ezzel kapcsolatban, hogy működik ez az egész, valamint esetleg specifikusan Szegedről milyen infóitok vannak ilyen téren.


Nagyon szépen köszönöm előre is a válaszokat!



2019. febr. 6. 22:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Igazából egy menhelyen bármilyen segítségnek örülni fognak.:) Ha csak arra van lehetőséged, hogy hétvégén megsétáltass néhány kutyust, akkor azzal bearanyozod az ő napjukat. Viszont ha van kapacitásod rá, ideiglenesen is befogadhatsz egy kutyát vagy cicát, hiszen befogadókból mindig hiány van, így ez hatalmas segítség. Szóval biztos, hogy hasznosnak fogod érezni magad. Szerinted mindenképpen érdemes belevágnod, az önkénteskedés semmire sem kötelez, viszont nagyszerű embereket ismerhetsz meg és jobban is fogod magad érezni a tudattól, hogy segítettél. :)

2019. febr. 7. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Sajnos befogadni nem tudok, mert kollégista vagyok, de amint adódik lehetőségem, nem is lesz kérdés, hogy fogadjak-e örökbe kutyát vagy macskát, esetleg mindkettőt. :)
2019. febr. 7. 01:54
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én egy szakítás után voltam ugyan így, mint te. Sétáltattunk minden hétvégén, kaját készítettünk. Fél éven keresztül aktívan jártam, majd elköltöztem és így nincs lehetőségem menni, viszont arra van, hogy anyagilag támogassák őket, szóval most a háttérből segítek. Nagyon jó visszagondolni arra az időre. Fantasztikus embereket ismertem meg.
2019. febr. 7. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! 2éve önkénteskedek egy telepen...szuper jó!(sajnos azért nem rendszereséggel járok a suli miatt). Amikor ki megyek és ki hozom az első kutyát egyszerűen nem tudok betelni az önzetlen csóválástól/szeretettől. Az emberek szuperek (ahol én vagyok) el viccelődők velük,meghallgatnak. Igazi barátokra tettek szert :) a sok energiám le tudom kötni a kutyákkal. Viszont vaj egy hátránya... Ha huzamosabb ideig ott van egy kutya és megszereted és örökbefogadják...na az eléggé nagy űrt tud hagyni...mivel megszereted :) de ilyenkor mindig arra gondolok, hogy legalább gazdira talált és boldogok ;) de még azért hozzá teszem,hogy nem minden gyepi/menhely olyan mint ahova én járok. Egy ismerősöm nyáron elment egy menhelyre ahol kb 100kutya volt és egész nap kenneleket kellett sikálnia :( ha van jég kérdésed nyugodtan írj! ;)
2019. febr. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Fél éve önkénteskedem egy menhelyen, szintén egyetemista vagyok, heti egyszer járok :).

Sajnos nem nagyon leltem ott haverokra, mint az előttem szólók, sőt van pár önkéntes, akiktől néha a falnak tudnék menni... Leginkább a kutyák miatt járok ki, főleg sétáltatok, kaját csinálok és gyógyszerezem őket, ha kell, ritkán kell csak takarítanom. Ja, meg ha jönnek kutyát nézni, vagy csak sétáltatni, akkor általában én beszélek velük(azon a napon, ahova be vagyok osztva).


Nemrég kipróbálhattam az ideiglenes befogadást is és iszonyúan tetszett. :) Rájöttem, hogy inkább az lenne az én világom, viszont szintén koleszos vagyok, így ezt majd csak a szorgalmi időszakon kívül tudom majd esetleg gyakorolni :(.

2019. febr. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!