Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Láttam egy medvét. Mit tegyek?

Láttam egy medvét. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2021. aug. 7. 00:39
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
24%
Én úgy félek a medvétől, mint Makó Jeruzsálemtől.
2021. aug. 7. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim válasza:
82%

Szia!

Én elhiszem, hogy medvét láttál, mivel Romániába túlszaporodtak és simán lehet ,hogy már átmennek Magyarországra is.

A helyi vadásztársaságnak jelentsd. Pontosan mond meg hogy hol láttad, ők majd kimennek és biztos találnak nyomot.

2021. aug. 7. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
82%
Békés megyébe? Akkor a Körös-Maros Nemzeti Park-ot ki keresed a gugliból, és felhívod az illetékes természetőrt, és nekik kell jelenteni.
2021. aug. 7. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
84%

31-es a Nemzeti Parkok vizsgálják ezt, az erdészetnek is jelentheti, de az erdészet is az illetékes Nemzeti Parknak köteles jelenteni, ők hivatalból kimennek és megvizsgálják.


Mátrába is így volt.

2021. aug. 7. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
54%

12-es biztos hogy fekete színű volt így éjfélkor?


Fekete medvék nincsenek Európában. Nem tudom cirkuszok, állatkertek tartanak-e, de én még fekete medvét nem láttam egy cirkuszba se, és egy állatkertbe se Magyarországon, mert azt tudnám még elképzelni,hogy elszökött vagy felkapta egy ufó amerikába és kontakthibás volt a teleportáló nyalábuk. :D De azt kötve hiszem.


Az a nevük, hogy Ursus americanus. A nevében is benne van, hogy amerikai, és a fekete medve nem nagy, maximum 2 méter a hím testhossza, de ez a maximum. Szerintem barna medvét láttál.

2021. aug. 7. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 A kérdező kommentje:
Hát sotet volt es messze volt. Inkabb akkor azt mondanam hogy sötét volt a színe nem feltétlen fekete.
2021. aug. 7. 10:19
 27/36 anonim ***** válasza:
70%
A néhány utolsó hozzaszolas, főleg a 27 - es, mennyire értelmes megnyílvanulas.
2021. aug. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
35%

Kérdező; mit csináltál végül?

Vagy kamu volt az egész? Most már bevallhatod.

2021. aug. 8. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
20%

Amióta veszélyes vadak járják az északi hegységet, Nógrádtól Mátráig, Mátrától Miskolcig, azóta meggondolom járok-e arrafelé.


Viszont ahogy a példa mutatja, már bárhol előfordulhat medve.


Nemrég Szlovákiában széttépett embert találtak, akin medve nyomok voltak.


[link]


Úgy látszik, az ember már nem ér annyit, mint egy vadállat. Ha "megvadult" ember öl meg valakit, azt bebörtönzik, jogosan.


Ha a megvadult medve öli meg, azt elengedik. Viszont az állat már kipróbálta és megtanulta, neki lehet büntetlenül embert ölni.


A medvéket, aki az emberek által meghódított területre merészkedik, azt el kell távolítani onnan, élve vagy halva, mert a kiránduló, túrázó gyermekeinket veszélyeztetik és az erdőn-mezőn bogarászók életére és testi épségére jelenthetnek komoly veszélyt.

Most döntsük el, mi akarunk élni, vagy felajánljuk magunkat a vadállatoknak?

Engedjük, hogy garázdálkodhassanak a mi életterünkben?


Ha engedjük őket a mi rekreációs parkerdőinkben randalírozni, emberekre támadni, akkor elveszítjük a vadűllatok nélkül már nehezen kiépített biztonságunkat!


Döntsük el, ki a fontosabb, mi vagy a veszélyes vadak, akik az éjszakai erdőben a kéktúra útvonalon is a túrázókra nagy veszélyt jelentenek.


Nehogy a medve vigye már a puskát !

2021. aug. 8. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
43%
Mar ne is haragudjal utolso, de a medvek voltak elobb, mi turtuk ki oket a termeszetes elohelyukrol.
2021. aug. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!