Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a kutyam megevett egy...

Ha a kutyam megevett egy mergezett szalamit kb mennyi ido mulva lehet baja? Mert porazon volt, figyeltem, de ma lattam mergezett szalamik voltak arra.

Figyelt kérdés
Most nagyon aggodok erte

2019. júl. 23. 17:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudod, hogy mérgezett volt a szalámi, akkor most vidd el dokihoz, ne várd meg, amíg tünetek jelentkeznek!

Minél tovább benne van a méreg, annál nehezebb lesz megmenteni.

2019. júl. 23. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
5%

Az én kutyám 3db zselés patkánymérget evett meg, közepes termetű. Semmi baja nem lett. Én nem tudtam elvinni dokihoz, mert nem volt pénzem. Azóta is él és virul.

Persze ezzel nem azt mondom ne vidd állatorvoshoz.

2019. júl. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%
Nem tudom mennyi idő utàn jönnek elő a tünetek, de mindenkèpp vidd orvoshoz. Inkàbb most ellenőrizze le a doki, hogy van-e mèreg a szervezetèben, mintsem hogy màr túl kèső legyen...
2019. júl. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%

Az teljességgel kizárt hogy 3db zselés mérget eszik a kutya és semmi baja. Bocs de én ezt nem hiszem el.

Egyébként meg vidd el orvoshoz. Barátom tesójának a kutyáját is megmérgezték de ez csak 2 nap múlva derült ki mikor már hányt és rohamosan fogyott lefele akkor vitték orvoshoz. Szerencsére sikerült megmenteni. Egy 10 ezresbe nem halsz bele szerintem. Ha tudod hogy milyen mérget evett akkor a neten megkeresheted az ellenszerét. Pl annak a zselés patkányméregnek azt hiszem K1 vitamin az ellenszere de jó a K2 is én ezt adtam mikor fogdosta a mérgezett patkányokat biztos ami biztos alapon ne legyen baja

2019. júl. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Pórázon volt, figyelted, akkor csak tudod, valóban megette-e? Honnan veszed, hogy mérgezett szalámik voltak azok a szalámik?
2019. júl. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A Facebookon irtak
2019. júl. 23. 20:21
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Azonnal el kell vinni, mert pár órán belül hatékony a hánytatás.
2019. júl. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
15%

4. válaszolónak

nem írtam volna, ha nem igaz a 3db zselés méreg.

Még hányni sem hányt.

2019. júl. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az aggódással sajnos nem sokra mész. Rögtön meghánytatod, ha tudod, de jó lenne állatorvoshoz is elvinni, mert ő - velünk ellentétben - látja a kutyát és fizikailag is tud segíteni. Az a mérgen múlik, hogy mennyi idő múlva lehet baja. Patkányméreg esetén napok is eltelhetnek, amíg észreveszik a mérgezést, de van, ami gyorsan hat.
2019. júl. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!