Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Aki húst eszik, hiteles...

Vantel kérdése:

Aki húst eszik, hiteles állatvédő?

Figyelt kérdés

Főleg bolti húst. Amivel a hitvány minőségű tápipart, húsipart támogatja.

Egy állatot védek,de a többinek ártok akkor állatvédő vagyok?



2021. okt. 14. 21:56
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
45%

Kedves Kérdező!

Én a fő topikban feltett kérdésre reagáltam ami így hangzott:"Aki húst eszik, hiteles állatvédő?"

És nem arra hogy "hiteles állatvédőnek tekinthető e az, aki bármely tevékenységével az állatoknak kárt okoz?"

2021. okt. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
Értem, úgy érted,hogy 1 állatot megvéd akkor is teljesült az állat védelem ténye, ettől állat védőnek mondható.
2021. okt. 15. 12:39
 13/27 anonim ***** válasza:
67%
Nos, nekem nem az volt a célom, hogy mindenre kiterjedő definíciót adjak arról, hogy mikor mondhatja magát valaki hiteles állatvédőnek. Azonban abban biztos vagyok, hogy mikor NEM mondhatja magát annak. Pl. ha állatokat ölet a húsukért. Persze bele lehetne menni abba, hogy minden élelmiszer(még a tisztán növényi is) termelése/feldolgozása során valamilyen formában ártasz az állatoknak. De ez már ilyen meta dolog. Én a kollokviális állatvédelemről beszélek, józan paraszti észről, ami szerint nem mondhatja magát embervédőnek, aki embereket eszik és ugyanígy nem mondhatja magát állatvédőnek, aki állatokat eszik.
2021. okt. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
43%

Azért el kell tudni vonatkoztatni a dolgokat egymástól.

Van HÁZIállat,HASZONállat,és VADállat.


Háziállatot nem eszünk.Magyarországon legalábbis se kutyát,se macskát nem vágsz le,a többit végképp nem.


Van haszonállat,ami ha tetszik egyeseknek hanem azért van,hogy megegyük,etessük vele a hússal táplálkozó háziállatainkat.

Mert mi minden evők vagyunk,a háziállataink egy része pedig ragadozó.

Ameddig felesleges szenvedést nem okoznak az állatnak,nem kínozzák vagy bántják őket,nem tartják rossz körülmények között semmi védeni való nincs bennük.Ugyan azt csinálják amit bármikor máskor tennének.Esznek,isznak,sz*rnak.Amikor megérnek arra,hogy levágjuk őket akkor minél kíméletesebben és gyorsabban végzünk velük,hogy feldolgozhassuk.Maximálisan tiszteletben tartják az állatot,legalábbis egy torkot elharapó vagy élve enni kezdő ragadozóhoz képest mindenképpen nyugodtabb halált kapnak.


A vadállatokat pedig függően attól,hogy kártevő vagy védett ugyan úgy írtjuk vagy korlátozzuk a számukat amennyire lehet.


Bele szólunk a természet dolgaival,igen.De ez mindig is így volt.Azzal,hogy nem eszel húst nem segíted a helyzetet,és nem is akadályozol meg a passzív lázadással semmit.Már aki ilyen okkal nem eszik.

Van aki szimplán nem szereti.


Ismétlem ameddig semminek nem okozunk felesleges szenvedést addig semmi gond azzal,hogy eszünk húst.Annyi emberre húst termelni ahányan vagyunk és ahányan fogyasztjuk nem egyszerű feladat.

És akkor nem csak a mennyiségre,de a minőségre is figyelned kell,és az állatok igényeit is igyekszel szem előtt tartani amennyire lehet.

Nem egyszerű és főleg nem olcsó.Csinálja jobban aki tudja.


Növényeket sem tudnánk annyit termelni amennyivel változatos étrendet biztosíthatnánk mindenkinek,ha esetleg egy kizárólag növényi étrendet követő világot képzelünk el.A ragadozó állatainkat akkor is etetni kellene,és nem növénnyel.

Mert az is állatkínzó aki rákényszerít egy egészséges ragadozó állatot a növényi étrendre.Amelyiknek nincs semmilyen egészségügyi oka arra,hogy ne fogyasszon hús alapú ételt annál elfogadható,de pusztán a gazda szeszélyéből ez kínzás.Ne tartson húsevőt aki nem akarja rendesen táplálni.Van sok növényevő.

2021. okt. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:

Amit leírtál az az emberi társadalom nézetét és működésének egy egy részletét leírja.

Ettől még nem helyes!

2021. okt. 17. 21:52
 16/27 anonim ***** válasza:
71%

Az,hogy szerinted mi helyes és mi nem nézőpont kérdése.

Teljesen helyén való,hogy valaki húst eszik,és közben állatvédő.

Az állatok bántalmazása,kínzása és rosszul tartása ellen ugyan úgy állást foglalhatnak,semmivel nem kevesebbek ettől.Attól,hogy megeszem a disznót még sajnálom,hogy sok disznót rossz körülmények között tartanak.

De nem befolyásolja egy cseppet sem,hogy az asztalomra kerül-e a húsa vagy sem.Nem is tudom megválasztani semelyik boltban,hogy én jól vagy rosszul tartott disznót szeretnék.

Az 1500ft/kg-os és a 2500ft/kg-os disznó is lehetett rossz körülmények közt tartva.


Nem is várhatod el senkitől,hogy tegyen le a húsevéstől csak hogy a te szemedben vagy egy másik így gondolkodóéban egyformán jó állatvédő legyen.

Attól,hogy valaki húst eszik menhelyeknek adományoz havi szinten.Valaki bejár gondozni őket,valaki ideiglenes befogadó.

Tény,csirkét nem fogadunk be.Panelban sokaknak nem is lehet,és nem is igazán van csirke menhely,teljes mértékben a gazdáktól függenek a haszonállatok amikhez egy átlag embernek semmi köze..:D

2021. okt. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

Erről a bort iszik ,vizet prédikál mondás jut eszembe.

Felületesen átgondolt elvek.

2021. okt. 18. 18:59
 18/27 anonim ***** válasza:
40%

Tudod mit? Legyen igazad,mégha mondanál is valami használhatót eldogadnék ellen érvet,vagy más nézőpontot,de te csak szimplán ide böfögsz mindenre egy "nem jól gondolod" jellegű szöveget.

Jól van öcsém,feküdj le úgy aludni,hogy azt hiszed ügyes gyerek vagy.Nem pukkasztom ki a lufid.

2021. okt. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:

Te vagy a dühös kismalac aki bele esik a gödörbe és azt mondják neki várj hozunk létrát. Mire a kismalac dühösen mondja: nem várok!

Kérdést nem tettél fel csak állításokat "büfögtél" ide.

Ezeket véleményeztem.

Gyenge lábakon állnak állításaid, ezt te is érzed.

2021. okt. 19. 08:17
 20/27 anonim ***** válasza:
41%

Ha állatvédő vagy akkor tudnod kellene különbséget tenni


-haszonállat

-védett állat

-kedvtelésből tartott háziállat


és ezek jólétének, védelmének és tartásának szabályozásai között.


Minden optimalizálva van a fenttarthatóságnak megfelelően, max neked fogalmad sincs semmiről!


Ettől még a rendszer működik, és a világnak megfelelő!

2021. okt. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!