Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Kedves állatvédő kutyafanatiku...

Kedves állatvédő kutyafanatikus emberek ti mit tennétek az alábbi helyzetben? Mi szerintetek a megoldás?

Figyelt kérdés

Szóval, 3 éve örökbe fogadtunk egy menhelyes kutyust. Szeretjük, gondoskodunk róla, viszont kiskamasz lányomnál kialakult egy allergiás asztma amit elsőnek a poratkára fogtak, majd minden plüss, pléd, padlószőnyeg stb menesztve lett de nem javul a helyzet. Fullad, légszomja van, a legutóbbi allergiateszt már a kutyaszört jelezte.

Megpróbáltam a kutyusnak felelősségteljes gazdit keresni, de a kommentelők ízekre szedték a posztot. Mégis szerintetek mi lenne a megfelelő cselekedet? Hagyjam fulladni a lányom (nem fogom). Tömjem gyógyszerekkel, amíg elköltözik az egyetemi koliba 10 év múlva? (ezt sem fogom) Most komolyan, szerintetek ilyen esetben mi a teendő?



2021. dec. 14. 12:58
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Lakásban tartjuk a kutyát, és nincs lehetőségem kertesházba költözni.
2021. dec. 14. 13:02
 2/18 anonim ***** válasza:
77%
De akkor nem az „állatvédő, kutyafanatikus” embereket kellett volna megszólítani, mert azokkal úgysem lehet értelmesen kommunikálni, hanem a normális véleményekre odafigyelni. Persze nehéz, ha elszabadul a gyűlöletcunami.
2021. dec. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
77%
Miért az állatvédő fanatikus emberektől kérsz tanácsot? Ők nyilván előbb nézik a kutya érdekeit mint a lányodét.
2021. dec. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Nem-nem, én nem tanácsot kérek.

Tudom mit kell tennem, csak NAGYON érdekel, hogy ők mégis mit mondanak, mert a poszt alatt ahol már az anyukámat is emlegették egyiküknek sem volt egy normális épkézláb ötlete. Csak a köpködés ment.

2021. dec. 14. 13:18
 5/18 anonim ***** válasza:
95%
Állatvédő kutyafanatikusként írom, hogy keress tovább gazdit neki. Biztosan fogsz találni egy olyan embert, aki szívesen magához venné. A negatív hozzászólásokat ne vedd figyelembe, addig könnyű kárálni, amíg nem az ő gyerekük fullad.
2021. dec. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
39%
Az csak egy állat. Mit foglalkozol fotelállatvédőkkel?
2021. dec. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
91%

Vannak elvadult kutya fanatikusok, illetve az Interneten sokan "bátrak".

Amit én tennék:

A kutyát elvinném egy panzióba, a lakást kitakarítanám. Megnézném, hogy a lányom hogy van (A porallergiát is kimutatták). Ha a gyerek állapota javul, akkor nagy erőkkel keresnék másik gazdát, ha nem, másik orvost. (nem olcsó, de egyszerre több kérdésre ad választ)

2021. dec. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
85%

Normális ember ilyenkor azt mondja, hogy ebben az esetben érdemes felvenni a kapcsolatot valamelyik alapítvánnyal, és rajtuk keresztül keresni új gazdit.


Másik oldalról megközelítve vannak más lehetőségek is: 3 kutyával élek együtt, a legidősebb Januárban lesz velem 15 éve. Már bő 5 éve velem volt az öreglány, amikor kialakult a kutyaszőr allergiám, így fel sem merült hogy "menesztve" legyen. Eleinte használtam légtisztítót, betartottam a szabályokat, és szedegettem az antihisztamint, de azért elég macerás volt midig mindenre figyelni. Később immunterápia után teljesen elhagyhattam az antihisztamint meg a szemcseppet és tartósan megoldotta a dolgot.

El kell döntenetek, hogy a kutya társasága és a hosszútávú tünetmentesség megéri-e nektek, hogy időt, pénzt és energiát fektessetek bele. Ha nem, vagy ilyen-olyan okból nem tehetitek meg, nyilván nincs más hátra, csak előre és új gazdit keresni.


Érdemes lenne megkérdezni mi a gyerek véleménye a témában. Hosszútávon azért okozhat gondot a lelkiismeret-furdalás amiatt, hogy az általa szeretett és megszokott kisállat "miatta" került más gazihoz. Nyilván tudjuk, hogy nem tehet az allergiáról és a kutya eltávolítását a családból nem ő döntötte el, de azt sem szabad elfelejteni, hogy a bűntudat sokszor irracionális. Szerintem mindenképp beszélj vele is, és vedd figyelembe a véleményét a témában. Egyrészt kapcsolatépítő ha tudja, hogy van beleszólása a dolgokba, másrészt a bűntudatot is meg lehet előzni ha átbeszéltek minden lehetőséget és együtt döntötök.

2021. dec. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Maya Bunnyheart ***** válasza:
89%
Én is kutyafanatikus állatvédő vagyok. De ebben az esetben a legjobb az lenne ha felvennéd a kapcsolatot azzal a menhellyel ahonnan elhoztad hogy vegyék vissza vagy segítsenek új gazdit keresni. Mert ha van örökbefogadási szerződés akkor abban legtöbb esetben benne van hogy ha nem tudod tovább tartani a kutyát akkor sem adhatod másnak hanem a menhelynek kell visszafogadnia.
2021. dec. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
74%

Az allergia kezelhető.

Vagy kibírjatok addog, amíg meg nem gyógyul a gyerek, ami nem kevés pénz, egy immunterapia nem 2 fillér.


vagy


Nálunk nem ebből az okból, de el kellett vinni a lutyust, nekünk egy kutyaiskola segített, az egyik oktató befogadta átmenetileg.

2021. dec. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!