Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Feljelenthetik a szüleimet ezért?

Feljelenthetik a szüleimet ezért?

Figyelt kérdés
Megkerestem egy állatmenhelyet tegnap (voltam náluk önkénteskedni sokszor és kiengedik a kutyákat játszani, sétáltatják őket, és nem altatnak soha, szóval normálisak), hogy elvihetem-e hozzájuk a kutyánkat, mert a szüleim rosszul bánnak vele. Beleírtam, hogy nem áll rá a lábára, de nem akarják orvoshoz vinni, pedig van rá pénzük. Meg hogy kb csak akkor van elvíve sétálni ha én viszem, ők csak kiabálnak vele, meg kirakják nekik a kaját. Azt hiszem van egy olyan törvény, hogy ha nem viszik el orvoshoz a háziállatot, az szándékos elhanyagolásnak vagy minek számít... Beleírtam a nevemet is, mert úgy tudom hogy ilyenkor illik bemutatkozni, de most nagyon félek hogy feljelentik őket. Nem gondoltam át mert előtte vesztem össze apával az állatorvos miatt. Nem akarom hogy feljelentsék őket, mert engem is bántanának érte, meg a kutyusomat is... szóval most rohadtul félek. Csak azt akarom hogy jó helye legyen és megkapja az orvosi ellátást ami kell neki.

2022. jan. 8. 10:23
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
45%

Attól függ, hogy mit fog reagálni erre a menhely. Általában nem az az első, hogy feljelentést tesznek és ülnek a babérjaikon, hanem ha komolyan veszik a leveledet, akkor valószínűleg kérni fognak további infókat, hogy hol laktok, meg a segítségedet, hogy "kimentsék" a kutyát és valami nagyon "szép" történetet kerítenek mellé.

Plusz függ attól is, hogy éppen van-e helyük, mert egy új kutya új költségeket jelent nekik is.


De nem értelek kérdező. Kié a kutya, vagy is inkább ki miatt került a családba? Szüleidnek az az elgondolása, hogy kutya kell, vagy kutya legyen a gyereknek, vagy esetleg te akartad?


Te hány éves vagy és hol élsz? Mert ha a szüleiddel, akkor menhelyen való önkénteskedés helyett miért nem segítesz a saját kutyádon? És ha külön élsz már, akkor miért nem tudod magadhoz venni? Mert érthető, ha nem alkalmasak hozzá az életkörülményeid, csak az utolsó dolog lenne egy szervezetet akasztani a szüleim nyakába.


Orvoshoz pedig akkor is el tudnád vinni, ha külön élsz.


Nem akarlak savazni kérdező, csak segíts összerakni a képet, hogy mi van, mert így elég kevés az információnk, abban azonban egyetérthetünk, hogy elég bugyuta ötlet volt, ráadásul felindultságból sosem cselekszünk elhamarkodottan.

2022. jan. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
0%

Dehogynem neki kell eltartani egy kutyát...ha szülő már megvette az eledelt, és minden adott...a "kamasznak" kell eltartania a kutyáját, ha már ennyire kellett neki,és ha már a menhellyel is fel tudja venni önállóan a kapcsolatot...nehogy ne tudja már a saját kutyájának adni enni ,inni..meg ha annyira problémás a kutya egyáltalán miért viszi sétálni? Vigye..de akkor sétáljon vele a doki fele és oldja meg,ha már ezeket is mind meg tudta.

A többi válaszoló szerint meg kb öld meg a szüleid, mert a kutyád nem ők viszik sétálni..hanem neked kell vele foglalkozni kb.....

Talán az segít, ha oda mész a szülőkhöz és megkérdezed, h " anya-apa miert nem visszük el a dokihoz a kutyát, mert látod van valami baj vele" ... vagy valami hasonlót...nem ide kiirni..bár remélem megfogadsz egy baromi szar tanácsot az okosoktol és elb@szod az életed kb...grat

2022. jan. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
17%

6,es 12t,11et adom én is.

Kérdező, te egy kis gyerek vagy valszeg, így nem is reagálok tobbet ra...főleg a sok fogykos miatt

2022. jan. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
22%
8asnak is igaza van :D
2022. jan. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
85%

Marpedig a szulonek legyen mar annyi esze, hogyha a gyereknek vesz kutyat, akkor tudja, hogy valojaban az nem a gyereke, hanem az ove. A szulo vallal erte felelosseget, o fizet mindent, o viszi allatorvoshoz, ha a gyerek megunja, o foglalkozik vele, stb stb.

Ez ilyen, ezt vallalni kell es pont. Szerencsere nem kotelezo az allattartas, ha nem megy, nem kell eroltetni es kutyat tartani, ennyi.

Nyilvanvaloan onallo keresettel rendelkezo, kulon elo “gyerek” nem lehet a kerdezo, kulonben nem allna fent problema, ebbe felesleges is belekotni szerintem.

2022. jan. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
17 vagyok, és Veszprém megyében lakunk egy kis faluban. 6 osztályos szakközépiskolába járok, szóval legközelebb 4 év múlva tudnék elköltözni és magammal vinni (3 év suli + egy év munka hogy lakáshitelhez alapot tudjak félretenni). Nyilván értem hogy nekem kell vele foglalkozni, de egyébként a szüleim elgondolása az, hogy "kutya kell, őrzi a házat". Elvittem volna én is orvoshoz, de a zsebpénzemből nem tudom kifizetni, kerestem diákmunkát, de csak szövetkezetit találtam, a szövetkezethez jelentjezéshez pedig kell a szüleim engedélye. Plusz azok annyit fizetnek, hogy 1 hónapig kéne dolgoznom, mire összeszedem a pénzt, a kutyámnak meg *most* kéne az orvos (4 éves egyébként). És mondtam már nekik, hogy vigyük el, de apa közölte, hogy őt nem érdekli. Konkrétan azon röhög, hogy milyen vicces ahogy 3 lábon ugrál.
2022. jan. 8. 21:00
 17/18 anonim ***** válasza:
0%

Miféle családok vannak..

Az egyetlen ami miatt fosol,hogy ha feljelentenek majd a szüleid megvernek téged és a kutyát.Először is..tényleg csak ennyi tart vissza,ha nem vernek még simán minden lelkiismeret furdalás nélkül hagynád,hogy feljelentsék őket?

Nem jó amit tesznek,de b*szki mégis a szüleid.Te is megéred ott a pénzed..

De azok a szülők se lehetnek semmik,ha egy 17 éves a veréstől fél.


Egyébiránt be se kellett volna jelenteni.Gondolom chipje sincs,csak simán be kellett volna vinni,hogy találtad vagy a tiéd/tiétek de le szeretnél mondani róla.Otthon meg azt mondod elszökött és se te se a szüleid nem kerültök bajba,mégis jó helyre kerül a kutya.


Mindenre lett volna ésszerű megoldás,de az hogy rohansz árulkodni mert össze vesztetek..Meg kellett volna ezt beszélni nem hiszem,hogy törött lábbal akarták volna hagyni kint,ha meg igen bakker 17 éves vagy,nem gondolod,hogy lassan ideje lenne pénzt is keresni,ha van kutyád? Zsebpénz ilyenek? Én a te korodban suli után diákmelóztam,rég nem volt minden költség a szüleimé.:D

2022. jan. 9. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
0%

Áh,vágom szóval elég életképtelen vagy ahhoz képest,hogy egy év és felnőttnek fognak nevezni.

Ejnye már,csak nem olyan rossz a helyzet akkor otthon.


Add be a menhelyre.Ennyi.Ha majd alkalmas leszel a kutya tartásra egymagad akkor hozol ki/veszel magadnak egyet.

Addig kíméld meg azt a szerencsétlent attól,hogy mire orvoshoz jut már amputálni kelljen.

2022. jan. 9. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!