Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mit írhatnék a jegyzőnek?

Mit írhatnék a jegyzőnek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Sajnos rátaláltam egy tartósan, 0-24ben pórázon tartott kutyára.

Azt tanácsolták nekem, hogy a helyi jegyzőtől kérjek segítséget.

Szeretnék írni egy E-mailt a jegyzőnek, melyben leírom a látottakat, a pontos helyet, illetve szeretnék fotókat is csatolni a levélhez. Naponta többször járok arra, a nap minden szakában készítettem a kutyáról fotót, csak hogy tényleg komolyan vegyenek és valaki utána járjon a dolognak.

A problémám csak az, hogy nagyon gátlásos vagyok (ezért sem telefonon keresem a jegyzőt) és nem tudom,hogy mit írjak,hogyan írjak.

Nagy gondom van mindennel,a megszólítástól kezdve a mondandóm leírásában, nem tudok mit írni.

Ebben szeretném kérni a segítségeteket!

Hogyan írhatnék meg egy hivatalos levelet ,hogyan közölhetném vele,hogy baj van?


Nagyon szépen köszönöm


2022. febr. 1. 21:51
 1/7 anonim ***** válasza:
76%

Tisztelt XY (jegyző neve)!


Egy állatvédelmi ügyben keresem. Hosszabb ideje tapasztalom,hogy xy helyen egy xy fajtájú (vagy színű, bármi) kutya láncon van tartva. Ezt képekkel tudom alátámasztani, melyeket különböző napszakokban készítettem. Lánc nélkül a kutyát eddig nem láttam és sétáltatva sem,pedig rendszeresen járok arra. Az állatvédelmi törvény pedig kimondja ennek szükségességét és a kutya egészséghez is szükséges.

Szükség esetén megteszem a kellő lépéseket az állatvédők és a rendőrség felé(mert így kell). Nem szeretném,ha a bejelentésem miatt a kutya esetleg rosszabb sorsra jutna. Ebben kérem szíves együttműködését, amelyet előre is hálásan köszönök.


Tisztelettel:

Xy



Valami ilyesmit írnék, remélem egy vázlatnak jó lesz.:) Hajrá, segíts a kutyun!!

2022. febr. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%

Tisztelt Jegyző Asszony/Úr! (A nevet is beírhatod, ha tudod).



Alulírott XY a következő problémával fordulok Önhöz.


Naponta több alkalommal járok xy utcán, így sajnos volt alkalmam nem egyszer megfigyelni, hogy a ..... Címen, nem az állatvédelmi törvénynek megfelelően tartanak egy kutyát. Akárhányszor látom, láncra van kötve, rövid a lánc, kicsi a mozgástere. Az általam tapasztaltak alátámasztására csatolok néhány, eltérő időpontokban készült fényképet.

Úgy tudom, hogy indokolt esetben ön saját hatáskörben intézkedhet.

Kérem, a kutya érdekében szíveskedjen az ügynek utána járni.

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdvözlettel:

Xy


Sok jóra ne számíts, mi videó felvételt is csatoltunk, aláírást is gyűjtöttünk, hogy csináljanak valamit, mert a szomszéd két nagytestű, neveletlen, oltatlan kutyája gyakran kint, illetve ha be tud szökni a szomszédok udvarán randalírozik. A "gazdi" szerint "csak játékosak", de a játék hevében őt már lökték úgy fel, hogy a bokája megrepedt.

2022. febr. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az első két válaszoló tökéletesen megírta a levelet, így én csak annyit tennék hozzá, hogy kérd, hogy a nevedet ne árulja el a gazdának, nehogy revansot vegyen rajtad.


Bár a mi jegyzőnk egy időben volt akkora tapló, hogy mindig felfedte a bejelentő kilétét is...

2022. febr. 2. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha elárulja a nevét is biztosan meglehet tenni a szükséges intézkedéseket. A kutyusért megéri,erre a mentalitásra van szükség.:)
2022. febr. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

4-es: Miért lehetne kevésbé intézkedni, ha a láncos kutya gazdája nem tudja, hogy ki jelentette fel? Nem azt írtam, hogy a jegyzőnek ne mondja meg a nevét a kérdező, hanem, hogy ezt az infót a jegyző ne adja tovább.


Aki képes a saját kutyáját rövid láncon tartani, nagyobb eséllyel van szerintem annyira elvetemült, hogy megfenyegeti a feljelentőt vagy bármilyen más módon kárt okoz neki (pl, ha tudja, hol lakik, leereszti a kocsija kerekeit, megmérgezi a kutyájukat stb...)

2022. febr. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Úgy értettem,hogy, ha a jegyző nem megfelelően jár el vagy,ha a kutya gazdája okoz valamit.

Ezek után a szükséges intézkedés.:) Bocsi,igaz,ez nem volt egyértelmű.

2022. febr. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm nektek a sok segítséget!!!
2022. febr. 10. 12:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!