Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Üdv mindenkinek! Történt,...

Üdv mindenkinek! Történt, hogy feljelentettem a szomszédomat a jegyzőnél a kutyája éjszakai folyamatos ugatása miatt. Mit lehet tenni a továbbiakban?

Figyelt kérdés
Természetesen előtte többször beszéltünk a szomszéddal emiatt, de nem tett az ügy érdekében semmit. A jegyző kiküldte az embereit és megállapították, hogy a kutya jól van tartva, nyugodt és nem ugat. Csak hogy mindez nappal történt. Az én problémámat, az éjszakai ugatást, viszont senki nem vizsgálta meg. Így az ügyet lezárták. Ilyen esetben mit tehetek a továbbiakban? Hova fordulhatok segítségért?
2013. dec. 11. 08:11
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
16%

sehova ... hát nézd, nálunk is ugat 2 kutya is, de az a helyzet h éjjel aludni szoktam, nem a szomszédba hallgatózni, így aztán kb le..arom.


de te miért nem csíped szegény kutyukát? nézd, tudomásul kell venni h egy tömbházi közösségben bizony vannak zajok, és képtelenség lábujjhegyen járkálva leélni egy életet. ha ez nem oké, keress családi házat! nálunk is ez volt, a drága szomszéd mindig verte a falat meg a radiátort csak mert pl szerinte hangosan szálltam le az ágyról és hangosan telefonáltam (nem vicc!), na aztán egyszer elmagyaráztam neki h el lehet költözni, na utána az is feljelentett (csak tudnám miért), és erre lett egy lakógyűlés, ahol tájékoztatott a közös képviselő mindenkit, hogy az életvitelszerű zajokat márpedig el kell viselni egy tömbházban.

sztem aludj inkább éjjel aztán megszűnik a probléma, meglátod!

2013. dec. 11. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem ez az Ő dolga, függetlenül attól, hogy egyetértesz-e vele vagy sem.

Bizonyítékkal fordulj legközelebb a jegyzőhöz. Egyébként amíg normálisan tartják a kutyát addig sok mindent nem lehet vele csinálni, ha találnának valami gondot más lenne a helyzet.

2013. dec. 11. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
18%

Nem kell tennie semmit. Vagy mégis? De másképp!!

Ugyanis, szerintem, ha nem ugatna a kutya, akkor azért nem tudna aludni, hogy vajon miért nem ugat a kutya?

Vagyis el kell érni azt a belső megnyugvást, hogy önműködően ki tudja kapcsolni a kutyaugatást, illetve bármi mást, mint zavaró tényezőt. A belső béke, harmónia, szeretet eléréséhez szükséges gyakorlatok bővebb ismertetésébe most nem kezdek bele.

2013. dec. 11. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
62%
Sehová. Ha a jegzyő szerint ez így oké, akkor oké. Max fellebezhetsz a határozat ellen, aazem 15 vagy 30 napon belül (ezt nem tudom pontosan, rajta kell lennie a papíron, amit kaptál).
2013. dec. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
48%
Esetleg vedd föl telefonnal, hogy legyen bizonyítékod.
2013. dec. 11. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy családi házban lakunk.A szobánk fala a szomszéd felé néz.A kutya nappal be van zárva egy régi disznó ólba ami a jegyző szerint egy kennel.Itt szépen kialussza magát a kutya, így elég energiája van az éjszakai folyamatos ugatáshoz.Általában hajnali 2-3 óra között jön rá valami roham és olyan szinten nyomja az ugatást, hogy a gyermekeink fényképei rezegnek a falon.
2013. dec. 11. 08:56
 7/22 anonim ***** válasza:
65%

Én is ilyennel szenvedek mint te.

Annyi különbséggel,hogy az egyiknek 5 kutyája van amelyek folyamatosan ugatnak,nappal is.Azzal se csinálnak semmit,a másiknak csak egy van az nem ugat de a hajnali etetésnél mindig kap egy vödröt amivel le föl rohangál és néha a mi falunkhoz csapja én persze akkor még aludnék és általában szívgörcsöt kapok rá és alig tudok visszaaludni.Lett nekik szólva de nem változik semmi.Amúgy egész nap boxban van ezen a reggeli rohangáláson kívül!

2013. dec. 11. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Van par bizonyítékom, amit el is küldtem a jegyzőnek is.

Például itt van egy: http://www.youtube.com/watch?v=1W4IQnkV_ew&feature=youtu.be

2013. dec. 11. 09:13
 9/22 anonim ***** válasza:
47%

Sajnálom szegény kutyát, hogy ilyen élete van.

Ezek szerint éjjel meséli el sivár élete fájdalmát.

Sajnos nagyon sok hasonló eset van, és amennyiben nem látszik nappal a kutyán a rossz tartás, az ól méretét is

megfelelőnek tartják, nincs mit tenni.

Elképzelhető, hogy pont azért van bezárva a kutya, mert szeret kóborolni, vagy hamis, leszedi a bringásokat, stb...

És ha elkoboznák a kutyát, mi várna rá a sintértelepen?

Kinyírnák. Szóval jelen esetben nincs más megoldás, mint elfogadni, hogy éjjel ugat a kutya.

2013. dec. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Szóval én azt nem értem, hogy a problémám valódi okát, az éjszakai ugatást miért nem vizsgálják ki?Engem nem az érdekel, hogy hogy van tartva a kutya, meg hogy rendben van a vérnyomása.
2013. dec. 11. 09:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!