Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Állatoknál miért nincs vérfert...

Állatoknál miért nincs vérfertőzés?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy még a macska testvérek is tudnak párzani anélkül, hogy az utód genetikailag veszélynek lenne kitéve. Az állatoknál miért fordulhat ez elő?

2022. febr. 9. 10:50
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
46%

valaki csinált egy szaporítási kísérletet és a japántyúkokat kb 6-7 generáción keresztül beltenyésztéssel szaporította és semmi leromlást nem tapasztalt.


Vannak beltenyésztésre érzékenyebb és kevésbé érzékeny állatfajok

az ember az nagyon érzékeny, a háziasított állatok általánosságban sokkal kevésbé érzékenyek.

2022. febr. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
54%
Hogyne lenne már vérfertőzés.Tilos a beltenyészet is,hiszen minimum idegrendszeri károsodásokkal születnek meg az utódok.
2022. febr. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
0%

12

Ez nem igaz.


Haszon és díszállatoknál bevett szokás a beltenyésztés.

2022. febr. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
72%
A macska háziállat,nem haszonállat.
2022. febr. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
15%

Tenyésztett állatoknál, mindnél bevett szokás a beltenyésztéses szaporítási eljárás.


De még vadállatoknál is előfordul

pl Pablo Escobar vízilovai...

2022. febr. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
0%
#7 A lepontozás alapján azt hiszem, hogy a nagyon kevesek, vagy egyedüli vagy aki ezt megértette!
2022. febr. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nem akartam vitát generálni. Teljesen laikus vagyok a témában, ezért tettem fel a kérdést.
2022. febr. 9. 20:16
 18/20 anonim ***** válasza:
39%

Ugyanúgy kijön, embereknél is sokszor nem az első generációval jön ki de az állatoknál is ugyanúgy mindenféle problémát okoz.


#2 gepárdok hasonlóan jártak, a genetikai diverzitásuk gyakorlatilag 0.

2022. febr. 12. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
27%
Igen, ott problémás is a beltenyészet / rokonok közti szaporítás, de az állatvilágban általában nem okoz annyi problémát, mint az embernél.
2022. febr. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
79%
Hörcsögökről tudok nyilatkozni mert azokat mentem szervezeti szinten. Sajnos nagyon sok a beltenyészet miatti probléma. A kereskedésekben nem ügyelnek rá hogy az állatok legalább nemek szerint külön legyenek tartva. Így sok gazdi szívja meg azzal hogy vemhes állatot visz haza... Van az a sokak által látott videó a tálból kibukfencető hörcsögről. Na az például blackflip szindróma. Vagyis genetikai betegség. És sajnos rengeteg ilyen eset van. Az emberi felelőtlenség miatt...
2022. febr. 18. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!