Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Milyen etikai aggályai vannak...

Milyen etikai aggályai vannak annak, ha egy rossz körülmények között tartott elszökött kutyát visszaadsz a gazdájának?

Figyelt kérdés
Lánc a nyakban, kórosan sovány, koszos, letört fogak, nyilván semmilyen gyógyszeres kezelés.

2022. febr. 16. 11:02
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
Én jártam így. Pár nap múlva a kutyát elütve találtam. Nagyon rossz érzés volt.
2022. febr. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
57%

Nincs jogod NEM visszaadni.

Utána lehet HIVATALOSAN intézni,hogy a kutya helyzete megváltozzon.

2022. febr. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
38%

De joga van NEM VISSZAADNI!

Azonnal ertesitenem az allatvedoket es megtennem a feljelentest!


UI: eleg beteg dolog visszaadni, hogy tovabb kinozzak szegenyt! Ezt olyan teszi meg, akiben szinten van szadista hajlam! Mas: visszaadja, szol az allatvedoknek..mire kijonnek, nagy valoszinuseggel mar nem lesz meg a kutya, igy bizonyitek sem!!!

2022. febr. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%
Állatvédők le fogják mondatni a gazdát. Ne add vissza
2022. febr. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
74%
2 az ilyenek mellett veri agyon a szomszéd a családját... okoskodó senkiházi
2022. febr. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
65%
Ebben az esetben lesz@rnám a törvényeket. Állatorvosunkhoz elvinném, megbeszélnénk, hogy a csipolvasó ne működjön. Kereshetné égre-földre a kutyáját a "gazdi". Készítenék fotókat, és az orvossal megíratnám részletesen az ambuláns lapot. A rendőrségen gondolkoznék, de nem biztos. Kell a kutya, perelje ki, de honnan tudná, hogy nálam van ugye. Az én lelkemen biztos nem száradna, hogy odaadom egy ekkora rohadéknak azt a kis állatot.
2022. febr. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
86%
Ha elszökött tehát az utcán, közterületen találod meg az kóbornak számít, és mivel látod hogy kínozták elviheted állatorvoshoz és kérhetsz állatvédő szervezetektől is segítséget. Egy ilyen állapotban lévő kutyában 1000%, hogy nincs chip! És ha mégis van akkor a gazdáját bizony megbüntethetik állatkínzásért...
2022. febr. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Először nézesd meg,hogy van-e benne chip.Ha van akkor van ki ellen feljelentést tenni.

Ha ismered az illetőt akkor megint van kire ujjal mutogatni,mert ha nincs benne chip az még nagyobb probléma NEKI.

Ha viszont ismeretlen a gazda és nincs chipje sem én nem adnám vissza,vagy maximum menhelynek,hogy rendbe szedjék.Ők nagyobb hangot adva neki és több következményt magával hozva mondhatják,hogy nem adják vissza az állapot és ellátatlanság miatt mint te.

2022. febr. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
nem ismerem, nem tudom honnan jött, de a lánc, a soványság és a letört fogak nem arra utalnak, hogy jó helye volt. A állatorvos meg nyilván rögtön vissza is juttatja a gazdihoz.
2022. febr. 17. 15:59
 10/10 anonim ***** válasza:
82%

9. Egy nyilvánvalóan kínzott kutyát nem juttat vissza a gazdához senki!!!

Ha van chipje legalább kiderül kié és akkor fel lehet jelenteni a gazdát, azt a kutyát már sose kapja vissza!

2022. febr. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!