Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Állatkínzásnak minősül-e? Bőv...

Sidechain kérdése:

Állatkínzásnak minősül-e? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy ismerősöm, aki vett egy macskát amikor depressziós volt.

Akkor nagyon kapóra jöhetett neki, volt aki ápolja a lelkét.

Most, hogy már nem depressziós, és párkapcsolatban is van a csajszi, szarik a macskára.

Négy-öt napig a barátjánál alszik, (egy albérletben lakom vele sajnos), én viszont nagyon sokat dolgozom, reggel és este vagyok otthon, igy etetem, hogy ne haljon éhen.

Az igaz, hogy amikor otthon van, törődik vele, de többet van el, mint itthon.

De nem is költöznek össze.

Szegény macska elkezdett fogyni, nincs játékos kedvében már. Sokszor ki is hányja a kajcsit, amikor egyedül van.

És hát nem is nagyon kívánja már.😞

Látszik, hogy depibe van már a macska, de hát ő nem kapja vissza azt, amit egyszer a gazdájának tett.

És persze sosem viszi magával.



2022. márc. 14. 03:33
A kérdező szavazást indított:
Állatkínzó
Nem állatkínzó.
43 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%
Az. Én szólnék neki hogy vagy elkezd vele foglalkozni vagy keressen neki új gazdát. Esetleg papírozzuk le, ajándékozza nekem. Én vagy megtartom vagy keresek neki jó helyet. Ha nem lesz változás, akkor jelentem.
2022. márc. 14. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
32%
Lóf4szt depressziós a macska, te szappanoperákon felnőtt szerencsétlenség. Más baja van, amit állatorvossal ki kell vizsgáltatni. Ne találgass, főleg akkor ne, ha csak ilyen debilségekre futja, hogy a macska depressziós, mert az egyikőtöknek pasija van. Jézusom bszk1....Állatorvoshoz kell vinni, és elmondani neki hogy étvágytalan.
2022. márc. 14. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
30%
Az minősül állatkínzásnak, hogy nem viszed orvoshoz.
2022. márc. 14. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
90%
Nem lehet, hogy beteg a macsek? Mert nem annyira gazdifüggőek, mint a kutyák.
2022. márc. 14. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
21%

#2

Mert szerinted egy állatnak nincsenek érzései, mi? Példának okáért, keress egy kutyát (egy németjuhászt, mondjuk), majd kezdd el lökdösni, rúgni és kiabálni felé. Majd akkor megtapasztalod, hogy mit érez (haragot, dühöt ha nem esne le) amikor rádtámad. Máris más a fekvés, ugye? Vegyél vissza a pofádból.

2022. márc. 14. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
77%

Igen. Mikor megvette (depresszió ide vagy oda) felelősséget vállalt érte. Hogy foglalkozik vele, eteti, szereti, ha baj van mégtöbb figyelmet fordít rá.

Sajnos most úgy tűnik rád maradt őt szeretgetni. Az #1-es jó ötletet adott, szerintem is kérdezz rá hogy örökbe fogadhatod-e :)

2022. márc. 14. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Egy macska valóban nem annyira gazdafüggő, viszont nem is értem hogy hány a macska és nem viszed orvoshoz.. persze vannak érzései, de vannak komoly betegségek is! Ez a felelőtlenség. A gazdája is az, nem kéne ennyire leszarnia, de te meg végig nézed, kussolsz a gazdája előtt, inkább itt írsz egy kérdést amit nevetségesen túltoltál, és ha neadjsiten elpusztul a macska majd azt is a "macskadepire" fogod, véletlenül sem arra, hogy láttad, tapasztaltad egy betegség tüneteit de basztál szólni a gazdájának vagy elvinni orvoshoz.
2022. márc. 14. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
Hatos vagyok. Hehehehe.... Tán fáj az igazság, hogy így lepontoztál és még be is szóltál?
2022. márc. 14. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Először is, {szappanoperás} csicska,

volt már orvosnál.

!Nekem nem az az első, hogy idekommentelek azonnal!😂😂


1. A csajjal lakom együtt, és nem vagyok csaj.

2. Sosem néztem szappanoperát wtf, Találj ki mást🙂

3. Orvos felírt több kaját is, és igen, macskakaját (Volt 15-20ezres, ami gondolom nem xar már, de mindenki maga döntse el).

Nincsen semmi orvosi probléma a macskánál, az orvos gondolom allergiára gyanakodhat.


És mégegyszer mondom, nem az én macskám.

Nem vállaltam felelősséget érte, nem véletlenül nincs háziállatom (egyszerűen nincs időm még rájuk)


Szappanoperás kutya, és aki azt hiszi, nem tudom mi a brével kell etetni egy macskát.

Gyertek velem, titeket is elviszlek orvoshoz.

Kaptok cica kaját is, maradt még a drágából.


9.

Igen látom, és leszarom már.

Ezerszer szóltam, most is.

Szépen is és kiabálva.

Másfél napja nem ír vissza. Otodik Napja nincs itthon.

Orvosnál volt már, ahogy írtam.


—Van egy ismerős, aki majd szépen

elviszi innen, mert már nincs lelkem, hogy ezt nézzem.—-

Tuti megöl érte, mert azért nem akarná, hogy elvigyék

De nem nézem tovább.


És Bocsi, hogy nem foglalkozok vele, 14 órában dolgozok, heti 5 napot, nincsen idom egyszerűen.


Én megtettem amit tudtam, ennyivel le is zárom, megy majd jobb helyre.


Nem is nézemezt már, mert szörnyű, (ahogy pár ember) kommentel, azonnal fröcsögnek, nekem erre nincs időm, meghagyom nektek.


Csak kiváncsi voltam, hogy aki ennyire felelőtlen, az állatkínzó-e.

2022. márc. 14. 11:09
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon a macskák helyzete nem valami fényes, hacsak nem valamilyen "szép, fajtajellegű", esetleg fajtatiszta a cica, nem nagyon fog másik gazdát találni szerintem, persze ha erre kerül a sor, remélem, hogy nem lesz igazam.


Sajnos a cica rádmaradt, bár szerintem nem olyan nagy dolog napi párszor tápot és vizet adni neki, ha nem zabagép, konkrétan elég egyszer jól feltölteni a tálkáját és majd beosztja magának a nap folyamán. A macskáknak azért nem kell olyan sok aktív foglalkozás, elegendő kell, hogy legyen, hogy ott van vele valaki, akihez odabújhat és néha megsimogatja.

2022. márc. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!