Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Hogyan mukodik a NEBIH-nel a...

Kovacs Fruzsi 27 kérdése:

Hogyan mukodik a NEBIH-nel a bejelentes?

Figyelt kérdés

Szeretnem bejelenteni a szomszedomat a NEBIH-nel vagy hasonlo szervnel, mivel evek soran tobbszori felszolitasra sem tesz eleget a keresunknek allattartassal kapcsolatban.

Azt szeretnem tudni hogy azon kivul hogy en ertesitem oket, nekem mi a feladatom meg? Es hogyan es mikor jarnak el ez ugyben.

Jegyzovel mar beszeltunk sajnos az nem megoldas.



#állat #Lovak..
2022. ápr. 7. 12:30
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
89%
Attól függ mi a probléma, van-e jogi alapja a dolognak. A NÉBIH sem szeret dolgozni ha nem nagyon muszáj.
2022. ápr. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:

Roviden a problema az hogy tobbszori felszolitasra sem tesz eleget hogy a juhokat ne engedje a kertunkbe. Ez mar egy jo par eves vita.

Buzrol, legyek, patkanyokrol nem is beszelve.

Most az van hogy 3eve ide hozott a kertjebe 3 lovat, hiaba szolunk neki hogy takaritsa fel a mocskot utanuk, semmi..

A keritest ami az o felelosege lenne nem akarja megcsinalni, mar a mi kertunk is tele van lo urulekkel.. szoval roviden ennyi. Mint irtam jegyzo nem tesz eleget keresunknek.

2022. ápr. 7. 13:17
 3/29 anonim ***** válasza:
84%
Jegyzőnek eljárási kötelezettsége van. Kormányhivatal lesz a te platformod. Teljesen élhetetlen a környezeted, nem irigyellek.
2022. ápr. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

Hiaba fordultunk a jegyzohoz nem tesz eleget, azota volt mar valtas egy uj jegyzo. Apum elment hozza es elmondta a problemat de erdembe nem tudott segiteni, csak annyit hogy ez hosszadalmas ugy lenne. Ossze vissza magyarazott. A polgarmester meg azt mondta hogy o ebbe nem szol bele.

Az allatorvos se segit mert o nem ert semmihez. szoval azert erdeklodom hogy hatha a NEBIH segiteni tud.

2022. ápr. 7. 13:49
 5/29 anonim ***** válasza:
77%

A jegyzőnek tessékk beadványt adni. Szóban is köteles bevenni, de úgy látom van bátorsága nem aktát csinálni. Ajátok be a beadványt, neki eljárási kötelezettsége van. Kezdeném a birtokvédelemmel, annak 8 nap az intézési határidő. Ott neki határozatot KELL hozni, ami ha neked -vagy a másik félnek is természetesen- nem felel meg közigpert indíthatsz. Az állatorvost a hivatalos eljárásban a jegyző küldi, nem te hívod ki, bár nem is ő itt a főszereplő.

Én szánnék ügyvédre pénzt, évek óta ebben az életminőségben élsz, az otthonod (ingatlan) értéke csökken, szánd rá azt a pénzt. Ha mást nem egy 15-20 ezres tanácsadás, az ügy összes körülményeit elmondod, a keletkezett iratokat bemutatod és kapsz instrukciókat. Ne hagyd annyiban! Jön a nyár, megfulladtok a lószarszagban meg a döglegyekben. Senki nem érdemli meg, hogy a szomszédja döntése nyomán így éljen!

2022. ápr. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

Mint irtam fennt hogy a regi jegyzovel annak idejen beszeltunk, kijott es csak annyit csinalt hogy raszolt, mivel a szomszeddal rokonok.

Azert nem szeretnek a jegyzovel intezkedni mert ugye ezt a szomszednak is le kell jelenteni hogy jon ki megnezni a problemakat stb, de o addigra mindent elintez hogy neki kedvezzenek, ugyhogy a jegyzo kilove. Barmilyen bizonyitekot mutatunk az nekik semmi.

2022. ápr. 7. 15:21
 7/29 anonim ***** válasza:
64%
Alakul atörténet. Összeférhetetlenség miatt át kellett volna adnia az ügyet a Kormányhivatal által kijelölt település jegyzőjének. Ha te beadtad a bizonyítékokat és a rokoni szálakra való tekintettel nem csinál semmit, az már büntetőtörvénybeli tényállást is kimerít. Nem úgy működik a jog, hogy ha az egyik fél jogellenes magatartást gyakorol akkor az a jog adta lehetőség felejtős és keress másikat! Fotók, tanúk elegendőek. Menj, fizess meg egy ügyvédet, hidd el nem pénz a nyugalmadért! Ha nem olyan büdös a bárány és a ló akkor hagyd persze, te érzed. Jogon kívüli megoldás biztos van, de első körben a korrekt hivatali utat választanám. Hidd el hatékony lesz az. A jegyzőt úgy picsánrúgják, ha bebizonyosodik mit művel, öröm lesz nézni. De csak, ha csinálod, viszed végig a jogi eljárást.
2022. ápr. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen az eddigi valaszokat, sajnos erdembe nem nagyon tudok elore lepni, tudom jot akarsz, de mi mar ezen vegig mentunk, itt mar nem csak a mi joletunk a fontos hanem a joszagok elete is.. Ezert is irtam hogy jegyzo kilove. Amugy meg amikor apum beszelt vele meg tavaly nyaron, annyit meg mondott neki halkan hogy allatvedokkel jobban jarnank mert ok nem szolnak elore hanem kijonnek ha bejelentjuk.
2022. ápr. 7. 18:46
 9/29 anonim ***** válasza:

És mit csinálnak az állatvédők?


Csúnyán néznek?


Másra nincs joguk!

2022. ápr. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

Miert ne lenne joguk? Ami itt folyik az mar durva.

A baranyoknak a laba mar rohad szo szerint.

A lovak telben fagyban kinnt vannak, szakitjak szet jobban a keritest, legelni nem viszik oket sosem.Allandoan atnyulnak a mi oldalunkkra mar a mi kertunk is tele lotragyaval..

A kutyak allandoan a kertunkbe, nem tudjuk oket elzavarni mert felunk hogy megharap minket mivel beoltva sincs egy joszag se..

A patkanyokrol mar nem is beszelek. A kertunkbe csak ugy maszkalnak.

Ez csak a toredeke amit leirtam. De mindenki csak hallgat..

2022. ápr. 9. 14:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!