Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Hogyan mukodik a NEBIH-nel a...

Kovacs Fruzsi 27 kérdése:

Hogyan mukodik a NEBIH-nel a bejelentes?

Figyelt kérdés

Szeretnem bejelenteni a szomszedomat a NEBIH-nel vagy hasonlo szervnel, mivel evek soran tobbszori felszolitasra sem tesz eleget a keresunknek allattartassal kapcsolatban.

Azt szeretnem tudni hogy azon kivul hogy en ertesitem oket, nekem mi a feladatom meg? Es hogyan es mikor jarnak el ez ugyben.

Jegyzovel mar beszeltunk sajnos az nem megoldas.



#állat #Lovak..
2022. ápr. 7. 12:30
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:

na mar bocsi, de

Nem oreg a szomszed

Masreszt mint irtam fenntebb hogy lett neki szolva anno a baranyok miatt, egy ideig jo volt de utana hogy kb leszart mident annyiba maradt.

Tudom hogy a joszagok tartasa buzzel jar, de ez mar tulzas, neki kotelessege torodni veluk, de mindenki tur nekik.

A kertunk vegen van erdo resz oda hordja a barany vagy a kutya tetemet amit megolt, az utca tele barany labbal amit a kutya szehordott, szinten budos. Senki nem szol semmit akkor en mit tegyek? Mar reg bortonbe lenne ha nem a rokona hozta volna ki.

Irhatnek en meg 100 fele dolgot, de latom nem hisz nekem senki..

koltozni nem tudunk, a szuleimre valo tekintettel mivel mar nem fiatalok eddig turtem, de a mindennapos veszekedes mar sok.

2022. ápr. 10. 10:52
 22/29 anonim ***** válasza:

Rendőrségnek jeleztétek az állatkínzást?


Illetve nem olvastam sehol, de miért nem építetek egy kerítést pl. téglából?

2022. ápr. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

[link]


Kérdezd meg az ügyfélszolgálaton a központi telefonszámon, hogy ezt az ügyet a NÉBIH-nél hol tudod jelenteni.


De rendőrségnek is kellett volna jelenteni mert az állatkínzás ugyanúgy bűncselekmény, és embereket is veszélyeztetnek mivel zoonozis betegséget is terjeszthet az ott lakókra nézve. Illetve írtad, hogy a tulaj lánya megbetegedett a lovuktól elkapott valamit, a megyei hatósági állatorvosnál kezd szerintem, ott jelentsd. Népegészségügyi helyzet is.

2022. ápr. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:

A rendorsegen nem jelentettuk, mert a szuleim aznap feltek, mivel a szomszed nagyon ittas volt, puskaval lovoldozott ossze vissza es hat erre fele a rendorok nem valami segitokeszek.

Az utolsonak koszonom a linket a napokban fel fogjuk hivni oket.

Remelem valaki tenyleg fog csinalni valamit.

2022. ápr. 11. 15:24
 25/29 anonim ***** válasza:
mekkora egy kamu gép vagy te puskával lövöldözött mi :)
2022. ápr. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:

Miert is lennek az? van neki nem is egy. Engedelye is van hozza

De ezek inkabb vadasz puskak, de itt lakott teruleten szokott lovoldozni allitasa szerint patkanyt, meg mikor mihez van kedve. En latom es hallom napi szinten szoval miert is kamuznek?

A macskankat is lelotte amire allitasa szerint azt mondta hogy patkany volt.

2022. ápr. 11. 15:44
 27/29 anonim ***** válasza:

Patkányra légpuskával szoktak vadászni. Ez teljesen legális.


Ha ő mást használ, azért börtönbe is kerülhet!

2022. ápr. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:

lakott teruleten? kiskoru gyerek melett?

Nem tudom milyen puskat hasznal, de azt tudom hogy nem egy van neki, szokam hallani mikor hasznalja es jo hangos. Szefben vagy mibe tartsa.

2022. ápr. 12. 13:10
 29/29 anonim ***** válasza:

Jegyzővel nem beszélni kell, hanem írni neki. Amit szóban elmondasz, azt magasról lesz4rják, az írásnak nyoma van, kénytelen foglalkozni vele.

Birtokvédelmi eljárást kell indítanod.

Készíts sok fényképet bizonyítéknak.


Nébihnek emailt írsz, képekkel.

Kijönnek pár napon belül intézkedni.


Én is megjártam már ezeket az utakat

2022. ápr. 19. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!