Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Állatkínzás esetén...?

Állatkínzás esetén...?

Figyelt kérdés

Próbálok rövid lenni, és lényegre törő. Tegnap párommal megnéztünk egy másik megyében lévő vidéki házikót kívülről, mert kíváncsiak voltunk rá, és érdekelt volna megvételre. Sajnos a szomszédos házban romák laknak, így elengedtük...sétálgattunk még egy kicsit a környéken, és mikor jöttünk visszafele a kocsihoz, sajnos egy bicskanyitogató dolog történt, abból a házból, amit az előbb említettem, kint volt az egyik roma gyerek (kb 7-8 éves) és egy alig egy méteres madzagon rángatott egy kb 2-3 hónapos kis kutyát, emellett pedig volt nála egy vasrúd, amivel meg is ütötte, illetve a földet ütögette erőteljesen a kutya mellett..iszonyat módon feldühödtem ezen, de erőt vettem magamon, és kedvesen mondogattam neki, hogy ne bántsd azt a kis kutyát stb, azt mondta, jó, de nyilván, mikor már elmentem, hallottam, hogy csinája tovább...a kiskutya remegett, mint a kocsonya, teljesen stresszben él, látszott rajta, szenved :((((

Egyből felhívtam tesómat, aki többször mentett már kutyát, ő mondta, hogy szól a Szurkolóknak. Mi mást tehetek még? Nem tudok tétlen lenni, kérlek ha tudtok még más módot, írjátok le. A rendőrségről olvasom, hogy ritkán mennek ki ténylegesen ilyen esetekben, és veszik el az ilyen férgektől az állatokat, így más opciókat is meghallgatnék.



2022. jún. 6. 14:00
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
91%
Szólhatsz helyi menhelyeknek,nekik nagyobb " hatalmuk" van,sokszor sikerül rábeszélni őket,hogy adják oda ill.a rendőrség is dolgozik velük jobban,mint egy civillel. De el kell keserítselek,ez szélmalomharc. Ha ez megmenekül,lesz másik alom és ugyanez a sors vár rá. És hányról nem tudunk..ezeknek a véglényeknek semmi agyuk,kulturájuk nincs,sajnos nem lehet velük mit kezdeni ( ami legális..;) )
2022. jún. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jól tette a tesód hogy szólt a Szurkolóknak, ők kemények, és a rendőrséget is be szokták vonni, ha lehetséges. Szerintem többet nem nagyon tehetsz :/ a testi épségeteket azért ne kockáztassátok, nem rasszizmus hanem tény, hogy a C type-ok sok helyen úgy viselkednek mint a vadállatok. A gyerek hazudik valamit arról, hogy mondjuk megfenyegetted, aztán agyonver a "kis"család.
2022. jún. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Ezeket sajnos nem lehet jobb belátásra téríteni, mivel teljes szocializáció hiányában "nevelkednek". Ha pedig sikerül is elvitetni tőlük a kutyát, 2 nap múlva szereznek másikat, és kezdődik elölről az egész.

Elég csak megnézni a Varga Irénkés esetet. Sikerült elkobozni a kutyáit, de a következő Facebook livejában már azt hangoztatta, hogy hamarosan lesz másik...

2022. jún. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
94%
Irénkét is megkalapálták itt Miskolcon a fajtársai, öröm volt nézni :))
2022. jún. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes videót készíteni, ha ilyen esetet látsz. Necces helyzet, nehogy neked támadjanak, hogy mit videózol. Esetleg takarásból videózni, vagy hasonló.

Bizonyítékra mindenki jobban ugrik, szerintem az állatvédők is. Rendőrség is talán jobban foglalkozik vele.

Azt hiszem talán a jegyző felé is lehet fordulni, de nem akarok hülyeséget mondani.

2022. jún. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a hasznos válaszokat :)

Igen, pont erre gondoltam, hogy úgyis szereznének 2 nap múlva másik kutyát 😔😤

De akkor is, ezt szörnyű volt látni..és belegondolni hány ilyen eset történik ezeknél a férgeknél…

A videóra utólag gondoltam, de sajnos ott akkor ez nem jutott eszembe, meg féltem így is, nehogy pont kijöjjön az apja vagy a familia.


Remélem a Szurkolók tényleg tudnak segíteni rajta 🙏🏻

2022. jún. 6. 17:20
 7/21 A kérdező kommentje:

#3 legszívesebben én is ezt tettem volna…


Annyira kéne cselekedni ezzel az egész c. kérdéssel kapcsolatban.

2022. jún. 6. 19:11
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy ha nem is tudtatok közvetlenül segíteni, de segítséget kértetek neki. Legyetek büszkék magatokra, a legtöbb ember semmit sem tesz ha egy bajbajutott állatot lát, csak elfordítja a fejét :/ ez tapasztalat. Szóval köszönöm nektek, jó emberek vagytok.
2022. jún. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Köszi :) nekem ez természetes volt, vagyis nem tudtam volna tétlenül tovább menni, mintha mi sem történt volna…de sajnos igen, a legtöbb ember szó nélkül tovább ment volna. Remélem sikerül megmenteni szegényt. Komolyan már arra is gondoltam, hogy valahogy ellopjuk onnan 😣 nem tudom elviselni ha ártatlan élőlények ok nélkül szenvednek 😔
2022. jún. 6. 20:14
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Én sem tudtam volna tétlenül nézni, borzalmas lehetett :( Én lehet pénzt nyomtam volna a kis dög kezébe, és elhozom tőle csóri állatot. Gyorsan kocsihoz, központi zár be, és indulás.
2022. jún. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!