Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Egy magyar vizsla (szerű)...

Egy magyar vizsla (szerű) kutya mikortól számít soványnak?

Figyelt kérdés

Igazság szerint én már ezt a kutyát 2 éve láttam itt először,akkor még kölyök volt.Már akkor is soványnak tűnt.Azután csak hallottam egy jó darabig,éjszakánként ha elmentek itthonról vonyított.Két másik lakóval együtt szóltunk,hogy ne hagyják egyedül,vagy tréningezzék,de ne hagyják így egyedül mert ez neki is stressz és mi sem tudunk aludni ameddig éjfél és hajnal 3 között be nem esnek az ajtón..

Aztán egy pár nap után a kutyát már nem hallottuk,gondoltam sikerült megoldani a dolgot,mert őket meg láttam azóta is párszor jönni menni.De..a kutya nélkül,hát gondoltam jobbnak látták ha oda adják valakinek.

Aztán most meglepetésemre tegnap össze futottam velük (igen,majdnem egy és fél évvel később),és ahogy meséltem anyámnak meg egy másik kutyás szomszédnak ők mondták,hogy nagyon ritkán,de látják őket menni vele,főleg az esti órákban akkor is leginkább csak egy kis időre.Pisil-kakil és vissza viszik.

Na most..a kutya megint ugyan olyan sovány,ha nem soványabb..Tudom,hogy ez egy karcsú kutya,de ez nem karcsúnak tűnik,teljesen kivehetőek a bordái,plusz most nagyok voltak az emlői (és ma már hallok kiskutyákat is vinnyogni néha) úgyhogy szerintem nem rég kölykei születhettek.


Alapvetően nem szoktam mások dolgába ütni az orrom,de nekem ez olyan..furcsa.nem is mintha nagy megfigyelőjük lennék (talán akkor már többször is láttam volna őket..) csak mikor össze futok velük vagy hallom őket akkor szimplán megjegyzem magamban,hogy ott valami nem oké.

De az is lehet,hogy csak én nem ismerem a fajtát,vagy én látom rosszul a dolgokat..meddig lenne normális egy vizsla súlya,"karcsúsága"?


Ez egy lépcsőház itt azért az ember úton útfélen a másikba botlik,ha nem akkor az már feltűnő hosszú távon,és nem akarom én meggyanusítani,de nekem elég elhanyagoltnak tűnik az a szerencsétlen állat..



2022. júl. 8. 13:12
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
Az éhező, "mínuszos" kutyánál nem csupán a bordák, hanem a háti- és ágyéki csigolyák is kilátszanak, a medence szintén. Súlyosabb éhezésnél a fejen is elkezd látszani a fogyás, a szőr kopott, a kutya izomzata gyenge, vagy szinte nincs is neki. Nagyon sokan egy kigyúrt, atletikus kutya láttán is felhördülnek állatkínzást kiáltva, pedig a különbség nagyon látványos. Elég csak az összbenyomást nézni, a szenvedő, valóban rossz állapotban lévő kutyák tekintete, kisugárzása is teljesen más, mint egy ereje teljében lévőnek.
2022. júl. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%

A sport (vagy mondhatni: ideális) kondi:

A kutya bordaíve jól kivehető, de nem üt át a bőrön, tapintva viszont könnyedén meg lehet számlálni a bordacsontokat. A csigolyái és medencéje fedett, itt a csontozat izommal vastagon borított, simogatással nem kitapintható. A kutya láthatóan engergikus, rendszeresen mozog, a szőre csillog. Rövid szőrű kutyánál az izomzat szépen kirajzolódik.

2022. júl. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Sok a vizsla erre,azok közt akad sportos is,de azok nem ilyenek.Ez olyan..kis esetlen.Eleinte azt gondoltuk,hogy beteg lehet,de ki engedné hogy vemhes legyen egy beteg kutya?

Nem gyanusítom én állatkínzással,inkább csak informálódom mielőtt őt magát szólítom le,hogy mi a helyzet a kutyával.

2022. júl. 8. 13:40
 4/6 anonim ***** válasza:
89%
Az lenne igazán jó, ha lenne róla kép.
2022. júl. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
89%

Amit írtál, abból egyértelmű, hogy nincs jó dolga a kutyának (nem foglalkoznak vele, alig sétálnak, szaporítják). A vizsláknál viszont előfordul, hogy fiatalabb korukban nem nagyon híznak, annyira nem érdekli őket a kaja és ha erre még rájön egy alom, még inkább lefogynak.

A szaporítók sajnos csak a pénzt látják a kutyájukban és esetenként meg is magyarázzák maguknak, hogy így megélheti az anyaságot a kutyájuk...

Normális ember szerintem nem hoz le almot egy lakásban, főleg egy ekkora kutyával... A tenyésztők 6 hetes kortól már biztosítják a lehetőséget, hogy a kölykök kint játszanak a kifutóban, nem is értem, hogy azt a rengeteg pisit és kakit hogy képesek elviselni a szomszédaid egy légtéren belül.

2022. júl. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Úgy,hogy a felső emeleten az ő lakásukat leszámítva mind lakatlan önkormányzati lakás,ha nem mész az emeletre nem lehet észre venni,hogy van kutya a lakásban,csak amikor az ablak nyitva és hangot hallatnak.

Most voltam fent,különösebben szag sincs ott semmi,vagy csak a lakásban van bűz,ha van.


Tényleg nem tudom,hogy mit hogyan oldanak meg,eddig nem figyeltem rá,most is csak azért kezdtem a témába bele ásni magam,mert feltűnt hogy egy évig nem hallottam és láttam egy kutyát aki a lépcsőházban lakik..:'D

2022. júl. 8. 17:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!