Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Hogyan nevezheti magát valaki...

Hogyan nevezheti magát valaki állatvédőnek aki nem vegán?

Figyelt kérdés
Ez olyan mintha valaki feministának gondolná magát, de csak a 160 cm feletti nők esetében. Az önkényesen kiválasztott tulajdonság (magasság a példában, az állatvédelem esetén a faj) morálisan irreleváns. Nem állatvédő az a személy, aki fizet az állatok kinzásával és meggyilkolásával járó termékekért, ezáltal fenntartja ezt az iparágat.
2022. okt. 30. 15:58
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
88%

Úgy, hogy rendszeresen mentek kutyát/kisemlőst, rehabilitálom őket, majd segítek őket a legmegfelelőbb gazdihoz juttatni. Attól, hogyha én nem ennék húst, másik 6 milliárd ember ugyanúgy fog. Azért, mert én nem eszem, ugyanúgy leolik azt a sertést, csak nem én, hanem Kis Pista veszi meg a húsából készült kaját.

Próbálok kevesebb húst enni, kevesebbet eszek is jóval, mint az átlag, de nem vonom meg magamtól például a tejtermékeket, illetve nincs nagyon igazi bőr dolgom sem (ami van, azt is használtan vettem).

2022. okt. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
77%

Nem vagyok olyan agyhalott, hogy ne fogjam fel, az emberi szervezetnek szüksége van az állati termékekből származó tápanyagokra (a vegánoknál ugye tudod, hogy nem csak a húsról beszélünk, hanem tejtermék, tojás, méz stb sincs?).

Amíg én normálisan eszem, te mindenféle takarmánykiegészítőre szorulsz, amikkel a gyógyszeripart támogatod, aminek a környezetkárosító hatását ugye nem kell bemutatnom? Nem is beszélve az állatkísérletekről, amiket végeznek az ilyen hiánypótló szerek esetén. Vagy járhatsz majd a kórházba és terheled az egészségügyet.

Meg közben tönkretennéd a tisztességes falusi kisember állattartók megélhetését is a baromságoddal. Halkan jegyzem meg, a tehén pl egyébként bele is halhat abba, ha nem fejik meg.

2022. okt. 30. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
69%
Túlságosan bele van épülve a mindennapi életbe a húsevés ahhoz hogy lemondjanak róla, szerintem meg lehet érteni.
2022. okt. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
83%
Felejtsük már el, hogy állattenyésztés= állatkínzás. Ez mese a Holdon.
2022. okt. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
84%
Ezek az emberek legalább tesznek VALAMIT ezügyben. Senkitől sem várható el, hogy a világ összes terhét magára vegye.
2022. okt. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
93%
Én pl kizárólag döglött állatot eszem...Az emberi fogyasztásra szánt állatnak is lehet békés,nyugodt élete,és gyors halála...
2022. okt. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
26%

"Felejtsük már el, hogy állattenyésztés= állatkínzás. Ez mese a Holdon."

Ömmm... szerinted mi történik a haszonállatal mielőtt élő állatból húsipari termékké válik?

Mármint ignoráljuk hogy a húsipari állatok 99%-a egy sötét ketrecben éli le az életét, csak a kérdésre adj választ.

2022. okt. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
88%
Az olyan vegán, aki kényes kis igényei kielégítésére megveszi a sok szóját, az avokádót, a pálmazsírt stb. ami miatt sok vadon élő állat elveszti az élőhelyét, mert kell pl. a pálmaültetvényeknek a hely, orángutánokat ölnek meg azért, hogy megóvják a termést, klímát mérgezik mire ide szállítják és még lehetne sorolni, hogy milyen ára van a vegánságnak, milyen jogon hiszi magát állatvédőnek? Milyen jogon bírálja azt, aki merészel húst is enni? Ti vagytok az egyik legnagyobb képmutatók. Gondolom műköröm, telefon 2 évente, mert csak a legújabb iphone a jó, palackos víz indokolatlanul és még lehetne sorolni is megvan. Sokan akik eszünk húst még így is nagyobb állatvédők és környezetvédők vagyunk, mint a sok hópihe lelkű vegán.
2022. okt. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 qkker1 ***** válasza:
84%
Volt már!
2022. okt. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
90%
Mert úgy gondolja, az állatok FELESLEGES szenvedése ellen kell küzdeni, de nem hiszi, hogy az állati eredetű élelmiszerek teljesen kiiktathatók, hiszen az általuk szeretett állatok is megesznek más állatokat.
2022. okt. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!