Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Szerintetek hol van jobb...

Szerintetek hol van jobb sorsuk az állatoknak?

Figyelt kérdés
2023. febr. 26. 18:38
A kérdező szavazást indított:
Az állattartó telepeken (Van bztos élelem, állatorvos, gyors fájdalommentes halál)
A természetben (Nincs élelem, ha megsebesül hosszú ideig szenvedhet míg meghal, a ragadozók játszanak velük így lassú kínhalált szenvednek)
26 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez így nem korrekt összehasonlítás, mert az első előnyeit, és az utóbbi hátrányait hangsúlyozza, nyilván elfogult vagy. Talán kérdezzük meg pl. a szarvast, hogy akar-e állatkertben élni, ahol nem kell félnie a vadásztól.
2023. febr. 27. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%

Az elsőnél valahogy lefelejtetted, hogy a halál biztos a vágósúly elérésekkor, ami fajtól függően pár hónap/év.

A ragadozók nem játszanak a zsákmányállatokkal. Ha el tudják kapni megeszik őket, de a kiszemelt zsákmány el is menekülhet, ha elég ügyes. Egy csirkének erre mennyi az esélye?

2023. febr. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Annyival azért lehet árnyalni a képet, hogy nem minden zsákmánynak van olyan szerencséje, hogy a nyakát kapja el a ragadozó, és pár mp. alatt vége legyen, legalábbis mondjuk Afrikában, de erről vadászok tudnának nyilatkozni inkább (1. voltam). A 2. pontnak van igazságtartalma, de nem hiszem, hogy játékról lenne szó, inkább teljes közönyről.
2023. febr. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
89%

Állattartó telepen általában nem látják a napot az állatok, nincs mozgásterük, rácson vagy kemény, vizes, vegyszeres padlón állnak, tulajdonképpen csak léteznek és a nemesítésnek hála ez sokszor egy fájdalmas létezés.

Természetben meg ott a hatalmas tér, különböző talajok, sokat tudnak mozogni, a halál meg azért annyira nem hosszú.

2023. márc. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem a tányéron.
2023. márc. 4. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
#5 Nagyon szeretem én is az állatokat - puhára sütve...
2023. júl. 24. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#2 Nézd meg hogyan végeznek az afrikai vadkutyák az áldozatukkal (a farkasok is ugyan ezt csinálják). Nem fojtják meg mint a nagymacskák, hanem a puha zsigerektől kezdik el elevenen kibelezni. Akár fél órába is betellik mire szerencsétlen elvérzik, és eszméletét veszti.

Ezzel szemben a (európai) vágóhidakon minden esetben kábítják az állatot levágás előt. Ez történhet árammal, vagy fejbe lövéssel. Amit mire felfogna az állat, már nincs mivel.

jan. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!