Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Az ilyen eseteket az állatvédő...

Az ilyen eseteket az állatvédők nem látják meg?

Figyelt kérdés

Több kutyát láttam már, amelyik (gondolom, korából adódóan) egy, de akár mind a négy lábára sántított. Van amelyik csak erősen sántított, de láttam már, amikor a kutya csak vonszolta magát.

Ezekről az állatokról lerí, hogy kegyetlenül szenvednek. Tudom - nem akarja a gazdája elaltatni őt, hiszen már családtagának tekintik, viszont minden további nélkül eltűri a kedvenc állata szenvedéseit.



#elítélem #helyben hagyom #nem érdekel a téma
dec. 10. 13:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
Én egy beszorult őzre hívtam segítséget és senki nem jött érte. Bezzeg, máskor dicsekednek a facebook oldalaikon mind a rendőrség mind a tűzoltók hogy ilyen meg olyan állatot mentettek meg.
dec. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
dec. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Justinianus ***** válasza:
89%
Látod hogy minden ostoba hülyére sem tesznek kényszerzubonyt...
dec. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%

Teljesen mindegy, mit látsz, mit észlelsz, milyen szenvedő állatot találsz.

hiába hívod őket, még csak tanáccsal sem látnak el, csak leráznak, hogy "nem tudunk mit tenni vele"


Aztán ha máshonnan megoldódik, akkor nekik áll feljebb, hogy miért nem hagytuk békén az állatot

dec. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%

Bocsi, de mit gondolsz, az allatvedok hogyan dolgoznak? Mennek az utcan hazafele es ha meglatnak egy santa kutyat a keritesen belul, azonnal bemasznak es elhozzak?


Nincs annyi allatvedo, amennyi kellene, ez teny. Nagyon sok esetben ha meg jelented is, hogy mit lattal, nem tudnak menni. Altalaban onkentesek, akik 8 oras melo mellett csinaljak ezt.

Raadasul nem is hatosag, tehat ott kezdodik a sztori, hogy joguk nincs csak ugy elvinni allatokat haztol, kell rendori beavatkozas is.

dec. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
71%

#5 Nincs joguk, oké. De ahelyett, hogy legalább tanácsot adnának, hogy kihez forduljak, simán leráznak azzal, hogy "hagyjam békén őket - mármint az állatokat" és nem történik semmi.


Nem az a baj, hogy "nem jönnek ki és viszik el őket", hanem az, hogy semmi érdemlegeset nem tesznek, nem hívnak senkit, ha én küldök képet, akkor felháborodnak, sőt, még nekik áll feljebb, ha tanácsot kérek tőlük!


Amíg az "állatvédők" ennyit sem tesznek, addig nem lesz jobb sem az állatoknak, sem nekünk, sem nekik!

dec. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem minden szakmaban vannak olyanok, akik jol meg rosszul vegzik a munkajukat. Itt is.

Nem lehet mindenkit megitelni egy-ket ember viselkedese alapjan.

dec. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

A kérdésemre adott válaszokból nekem úgy tűnik ki, hogy csak az állatvédőket bírálom, de a kérdésből az is kiviláglik, hogy magát az állat tulajdonosát is elmarasztalom, mert hiába kedves neki a kedvence, de ugyanakkor saját magát és kedvtelését részesíti előnyben azzal, hogy nem altattatja el a kutyáját, holott látható, hogy az állatnak minden lépése egy kínszenvedés.

Ezt csak az érti meg jobban, akinek izületi fájdalmai vannak, mint nekem.

dec. 10. 17:41
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Ha sántítani kezd a kutyám öregségére, akkor már rögtön állatvédőket kell rám hívnod, mert nem altatom el? Ezt komolyan gondolod???
dec. 11. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

#9:

Nem, nem arra gondoltam, ha a kutya sántítani KEZD, hanem arra, amikor hónapokon át, szemmel láthatóan szenvedés neki minden egyes lépés, szinte csak ugrál!

Említettem, hogy láttam kertes házban olyan kutyát, amelyik képtelen volt felállni és csak a két első lába segítségével (de azok sem voltak rendben) csupán csak VONSZOLTA magát a kertben. A teste hátsó része csak csúszott utána a földön. Kb. egy éve nem látom a kutyát, na de: a tulajdonosának nem tűnt föl, hogy szenvedés a kutyája élete??? Előnybe helyezte a saját önös érzéseit a szeretett kutyájával szemben???

dec. 11. 08:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!