Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Az állatvédők miért nem...

Az állatvédők miért nem hajlandók a munkájukat elvégezni? (Történetek lent)

Figyelt kérdés

Történet 1.


A kert mögött van egy hatalmas gólyafészek egy villanyoszlopon. Nemrég keltek ki a fiókák. Egy keddi napon egy nagyobb vihar megdöntötte a fészket, gyanús volt, hogy előbb-utóbb leesik - egy kisebb széltől is inogott. A felnőtt gólyák összevissza köröztek a fészek körül, nem tudtak biztonságosan leszállni. Szóltunk a helyi önkormányzatnak, akik azt mondták, hogy majd intézkednek, de most nincs rá emberük. Megkérdeztük a tűzoltókat, akik az állatvédő szervezet számát adták meg, hogy nekik szóljunk.

Na ők pedig leráztak annyival, hogy nem tudnak mit csinálni, bízzuk a természetre a dolgot - na szép.

Szerdán felkerestem egy, a faluban lakó ismerőst, aki a Madártani Egyesület tagja. Ő azt mondta, hogy szól az illetékesnek, és legkésőbb másnap helyrehozzák a fészket.

Nem jött senki.

Pénteken végső próbaképpen az áramszolgáltatónak szóltam. Fél óra múlva kint volt a "kosaras" autó, és egy új "tartót" tettek a fészek alá.

A kis gólyák azonban eddigre már elpusztultak. Gyanítom, ha az állatvédők azonnal intézkedtek volna, akkor megmenthető lett volna a négy fióka.


Történet 2.


Falu határában egy "gazda" kutyái szabadon szaladgáltak az országúton és "megkergették" az arra járókat.

Ez veszélyes volt mind az emberekre, mind a kutyákra (elütik pl.) .

Ez minden nap így volt, ahányszor arra mentem napszámba.

Szóltam a rendőrségnek, kétszer azt mondták, hogy küldik a járőrt, de egy órával később sem ért oda (harmadjára leráztak).

Szóltam az állatvédőknek, akik azt mondták, hogy két napon belül intézkednek. Mondanom sem kell, hogy egy héttel később ugyanúgy kint voltak a kutyák. Semmi sem történt. Még azután sem, hogy egy kutyát tényleg elütött egy autó (arra járva egy több napos tetem volt az út mellé félrehúzva, de a többi kutya miatt nem állhattam meg).

Ezt is jelentettem, de ezután sem történt semmi.

Szóltam egy közeli menhelynek, akik azt mondták, hogy ha lesz kapacitás, küldenek embereket és befogjak a kutyákat. Kb. két héttel később már nem voltak kint kutyák, viszont egy hónap múlva "új" kutyái voltak emberünknek és az egész kezdődött elölről.

Jelentve az állatvédőknek, azóta sem történt semmi...


A kérdés: Miért nem hajlandók az állatvédők valóban védeni az állatokat?



2023. szept. 23. 15:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
81%
Legyél te is állatvédő, szabadidődben, majd ha szólsz magadnak, mehetsz is segíteni!
2023. szept. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
93%

1. Az önkmányzat és az áramszogáltató nem állatvédő, az MME hozzáállása a gólyákhoz pedig kritikán aluli (ha nem ismernéd: majd a természet tudja a dolgát, ha elpusztul elpusztul - ez egy védett állatnál szerintem elfogadhatatlan hozzáállás). Legközelebb ha madárvédőre volna szükséged keresd meg Fb-on Márton Vlad Andrást. Mivel állandóan több a teendőjük mint amennyi a kapcitásuk lehet, hogy nem tudnak gyorsan válaszolni, de ha elolvassák amit írsz segítenek.

2. Helyi sintér begyűjti és elszállítja. Állatvédők ebben az esetben is a saját pénzük erejéig tudnak tenni bármit, covid óta a szimpatizánsoktól kapott támogatásaik is csökkentek miközben a kiadásaik megugrottak. A legtöbb erőn felül is megteszi amit tud, de állami segítség (pénz) nélkül ennyire tellik.

2023. szept. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
41%

Nekem is van ilyen sztorim. Egyszer egy kutya belenézett egy fém locsolókannába, és beszorult a feje. Szegény nagyon megijedt, pánikba esett, elkezdett futkosni mindenfele, de mivel ugye nem látott, folyton nekiszaladt valaminek, amitől még jobban megijedt/fájt neki. Egy idő után elterült a földön, gondolom kifáradt/elájult.


Összevissza telefonáltam, és az összes kutyamenhely, állatvédő egyesület, mind elhajtott, hogy nem tudnak mit csinálni.

Sajnálják a kutyát, de hagyjuk megdögleni....


Végül bemásztam a kerítésen és szétfeszítettem a kannát, de majd besz@rtam, mert féltem, hogy meg fog harapni, nekem nincs semmilyen eszközöm hozzá (mint mondjuk a kutyakiképzőknek az a vastag karvédő) . Nem harapott, mintha értette volna, hogy megmentem, hálás kedves volt.


Pesten is jártam így. Egy gyönyörű galamb az egyik szökőkútnál eltörte a szárnyát és ott döglődött. Az amerikai sorozatokban ilyenkor kijönnek, bekötik, rehabilitálják.. Nálunk egyik madárbarát egyesület se csinált az ég világon semmit.


Ekkor jöttem rá, hogy teljesen felesleges magyar állatmenhelyeket, termeszetvédőket támogatni, adó 1%val vagy bármivel. Nem érdekli egyiket se semmilyen állat, csak a pénzt pénzt pénzz akarják.

2023. szept. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
82%

Egyrészt egy állatvédő szervezetnek nincs akkor létrája stb, hogy feltudjanak menni egy oszlop tetején lévő fészekhez, másrészt ha lenne akkor is csak az áramszolgáltató engedélyével tehetnék meg. Innentől kezdve ilyen ügyben tehetlenek.

Második esetben megértem, hogy zavar, de nem tudom, hogy mit vársz. Nincs joguk állatokat elkobozni, kerítés javításra stb kötelezni a gazdát. Ha látják, hogy egy állattal rosszul bánnak ők is csak rendőrt hívhatnak, nem intézkedhetnek önkényesen

2023. szept. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
76%

Az állatvédőknek általában jó szándékuk van az állatok védelme iránt, de számos tényező és korlátozás befolyásolhatja, hogy miért nem mindig sikerül hatékonyan intézkedniük. Néhány lehetséges ok lehet:


Kapacitáshiány: Állatvédő szervezeteknek lehet, hogy korlátozott erőforrásaik vannak, és nem mindig tudnak azonnal reagálni minden bejelentésre. Sok esetben túl sok az állatvédelmi probléma és túl kevés a szervezetek rendelkezésére álló személyzet és forrás.


Jogszabályi korlátozások: Az állatvédelem jogi keretei változhatnak országonként és régiók szerint. Néha a jogszabályok nem teszik lehetővé az állatvédelethez szükséges hatékony intézkedéseket.


Kommunikációs nehézségek: Az állatvédelemhez kapcsolódó panaszok és bejelentések nem mindig jutnak el a megfelelő helyre vagy személyekhez. Ebben az esetben a kommunikációs problémák akadályozhatják a hatékony cselekvést.


Forráshiány: Az állatvédelem finanszírozása is kihívást jelenthet. Az állatvédő szervezetek gyakran függnek adományoktól és támogatásoktól, ami befolyásolhatja, hogy milyen erőforrásokat tudnak fordítani az intézkedésekre.


Prioritások: Az állatvédőknek szükségük van arra, hogy prioritásokat állítsanak fel az állatvédelem terén. Egyes esetek lehetnek súlyosabbak vagy sürgősebbek másoknál, és ezekre fókuszálnak először.


Fontos megérteni, hogy az állatvédők szándéka általában az állatok védelme, és azoknak a körülményeknek és korlátozásoknak megfelelően próbálnak cselekedni, amelyekkel szembekerülnek. Ha úgy érzi, hogy egy adott helyzetben nem megfelelően reagáltak, érdemes lehet megkeresni más állatvédelmi szervezeteket vagy hatóságokat, és továbbra is próbálkozni az állatok védelméért.

2023. szept. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
72%
Várunk sok szeretettel önkéntesnek. Aztán majd látjuk mit szólsz mikor 8 óra meló illetve család háztartás stb mellett még az állatok után is kell rohangálni. Sajnos véges a kapacitásunk és az anyagi lehetőségeink...
2023. szept. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
70%
MOST sehol sincs gólyafészekben fióka, már elköltöztek az idén mindenhonnan.
2023. szept. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
36%

#6: Pont ez a lényeg. Én se mentek állatot, meg az állatvédők se. Ők viszint valamiért állatvédőnek hívják magukat, pedig sz@rt se csinálnak.

Ha büdös a munka, nem akarnak segíteni, akkor nem kell állatvédőset játszani.

2023. szept. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Justinianus ***** válasza:
38%
Igazából te állatvédő vagy védő nélkül. :)
2023. szept. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
76%

Én évekig jártam egy menhelyre takarítani kulcsosként, voltam ideiglenes, fuvaroztam kutyákat a dokihoz és bár sose hívtam magam állatvédőnek, sokan emiatt már annak neveztek. Pénzt természetesen nem kaptam érte, még nekem voltak miatta "költségeim". Rövidre fogva, én már az elején tisztáztam és többször meg is erősítettem, hogy nem fogok agresszív, proli, gondatlan kutyatulajokkal veszekedni és nem megyek bele olyan helyzetekbe sem, ahol esélyes, hogy meg leszek harapva.


Fel kéne már fogni, hogy az állatvédők javarészt önkéntesek, akik a munka mellett végzik ezt a tevékenységet, sokszor ráfizetve és kb semmivel sincs több joguk vagy kötelezettségük, mint egy átlag embernek. Szóval, ha egy menhelyen 30 hely van és 30 kutya, ezért nem tudnak újat fogadni, akkor esetleg inkább a társadalmat kéne hibáztatni, amiért itt tartunk.

2023. szept. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!