Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Vízimadarat, hattyút kenyérrel...

Vízimadarat, hattyút kenyérrel etetni tilos és büntetendő?

Figyelt kérdés
Nem baj ha valaki kenyérrel etet hattyút? Ez nekik alig v. semennyire sem baj, vagy esetleg a halálukat okozza? Egy illetékes ember tettenérés esetén kiszabhat valami bírságot? Mi van ha videófelvétel készül a helytelen(?) műveletről, es esetben is kaphatnak valami büntit?

#vízimadár etetés
márc. 18. 08:15
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
kenyér, kifli, zsemle egyéb péksüti
márc. 18. 08:16
 2/19 anonim ***** válasza:
88%
Nem kellene etetni semmilyen madarat. Ez csak az embertől való függőségüket növeli.
márc. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Az lenne a kérdésem, hogy büntetendő e? Gondolom nem életfogytig fegyház, hanem pl párezer ft, tettenérés vagy egyértelmű bizonyíték esetén. Azaz például ha telefonnal elvideózom az ilyen tettet, akkor lehet valami negatív következménye?
márc. 18. 09:47
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem büntetendő.
márc. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
50%
nem, sajnos nem büntetendő, hogy barom vagy és hiába mondják el százszor, te százegyedjére is lenyomod a számukra káros szrt a torkukon, és azon aggódsz, hogy lesz-e büntike...
márc. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

4# Honnan veszed, hogy én etetem a madarakat? De ha ezt látom mit lehet tenni?

1. Semmit, odébb megyek és kész.

2. Szóban figyelmeztetek, ha nem foglalkoznak vele akkor 1. pont

3. Levideózom hátha zavarja őket és elkotródnak.

4. Elriasztom a madarakat.

5. Agresszíven lépek fel és összeverem őket, mármint a kenyér dobálókat.

márc. 18. 10:47
 7/19 A kérdező kommentje:
5# Honnan veszed, ...
márc. 18. 10:48
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Én ha úgy látom, hogy értelmes emberek, akikkel lehet beszélni, akkor szólni szoktam. Persze csak udvariasan, hogy ez nem jó a madaraknak, mert olyan betegséget kaphatnak tőle, ami miatt elveszítik a röpképességüket (angyalszárny). Még nem volt olyan eset, hogy bunkón reagáltak volna.
márc. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
A legtöbb esetben nincs ráírva az emberekre, hogy értelmesek e vagy sem. Én a napokban szóltam. Mondtam, hogy nem jó a madaraknak, de nem érdekelte őket. Csak folytatták a kenyér dobálást, kb teljesen ignoráltak.
márc. 18. 11:17
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Mondd el azt is, hogy miért nem jó.
márc. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!