Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy tilos a kutyákat bezárni, megkötni, de közben meg állatokat, embereket bántanak? És csavarognak az utcán?

Figyelt kérdés

Egyrészről megértem, hogy rossz látni az állatot megkötve. De vannak olyan kutyák, akik egyszerűen nem maradnak otthon, ha lekerül a lánc. Pl. nekünk is volt egy németjuhász-valami keverék kutyánk. Roppant okos volt, de muszáj volt láncon tartani, mert egyből ugrott át a kerítésen és ment csavarogni, csajozni. Senkit, semmit nem bántott, de a szomszédok nagyon féltek tőle, mert hát nagy volt.

Mások is félnek a szabadon kóborló kutyáktól, de a gazdik ezt nem értik meg, mert az ő kutyusa persze nem bánt.

Most hallottam a hírekben, hogy 2 kutya szétszedett egy rakás tyúkot. De most mit csináljon vele a gazdi? Altassa el az ilyen kutyát?


2016. máj. 10. 20:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A kutyákat nem csak tartani kellene az udvaron, hanem nevelni és foglalkozni velük. Ide tartozik például a mindennapi séta is!

A kerítést pedig úgy megcsinálni, hogy a kutya ne tudjon kimenni rajta. Ha átugorja, akkor magasítani, és a tetején befelé hajlóra megcsinálni.

Nem a lánc a megoldás!

2016. máj. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
18%

Barátnőmék pl azért tartották láncon egy ideig a kutyát mert ahova költöztek egy darabig nem volt kerítés, csak úgy meg azért mégsem tarthatja, elmegy a ház előtt valami amit a kutya imád és bye bye.

Szerintem ha egy gazdának választania kell hogy vagy megköti a kutyáját, vagy hetente megy megkeresni mert kiszökik, (a "nemjó a kerítés, csináltassa meg" sem kifogás, egy rendesen edzett németjuhász 2 és fél méteres kerítésen is átjut) had döntse már el ő maga.

2016. máj. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
54%

Ki kell ivartalanítani. Ilyen gond akkor nem lesz és ha jól lefárasztják akkor pláne nem fog ugrálni.Én az nj-t nem szeretem ezzel senkit nem szeretnék megsérteni ez a szubjektív véleményem.Nekem egy káj-om és egy kau-m van soha nem ugráltak ki de amikor schnauzeres voltam akkor sem volt ilyen problémám.

Én nem szeretem ha megkötik a kutyákat.De sajnos a tanyákon ez kell.De ha tanyám lenne én pulit és komondort vennék.Szerintem nem ilyen törvényt kéne hozni az én véleményem szerint adjanak a gazdáknak anyagi támogatást.Ha pedig vkinek van kerítése és a kutya láncon van hát....uhhhh ez alap hogy biztonságos kerítés.

2016. máj. 11. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%

épp az a probléma, hogy sok ember úgy vélekedik h tessék, betartottam a törvényt, nincs megkötve a kutya. de arról már nem tehetek h emiatt kimegy az utcára, rossz a kerítés...

Na ekkor az emberek megszegtek egy másik törvényt, miszerint egy kutya nem tartózkodhat felügyelet és póráz nélkül az utcán.

A kutyatartás nem kötelező és nagyon sokba kerül. Minél jobban ki akarod elégíteni a kutyád szükségletét és minél jobban utánanézel a dolgoknak, annál több pénz fog kifolyni a kezed közül :) Sajnos ezt sok ember nem hajlandó elismerni :(

A "nembántakutya" kifogásról pedig annyit, h nagyon fel tudnak húzni ezek az emberek.... mert persze, nekik nem lesz semmi bajuk abból ha a kutyámat megtépi az övék. Ha hajlandók is kifizetni a kárt, nekem 10x annyi problémát okoznak ezzel(dokihoz kell járni, nézni kell a szenvedéseit ahelyett hogy boldogan labdáznánk a mezőn)

Szóval ha a kutyám mentális vagy fizikai épsége van veszélyben, inkább kössék meg mások a kutyáikat.

De én személy szerint minden kutya előtt 50 óra kötelező kutyamenhelyi önkéntesedést írnék elő. Így talán nagyobb lenne az emberek szociális érzékenysége és más hozzáállásuk lenne a kutyatartáshoz.

2016. máj. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
86%
Az, hogy az emberek 60%-ának nem lenne szabad kutyát tartania. Ivartalanítani kell, ha meg nincs pènzed NORMÁLIS szökèsbiztos kerítésre,akkor ne tarts kutyát! Ilyen egyszerű a dolog.
2016. máj. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Talán ivartalaníttatni kellett volna, akkor nem ment volna csajozni, és sétáltatni, hogy ne akarjon csavarogni.

Nem a törvény hülyeség, hanem az emberek nem képesek a felelős állattartásra.

2016. máj. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Azért megnéztem volna, hogy te hogy sétáltatsz egy akkora kutyát :D de nem az én kutyámon van a hangsúly, csak egy példa volt (egyébként)
2016. máj. 13. 19:11
 8/12 anonim ***** válasza:
67%

Hány kg volt ? Milyen magas?

Te milyen magas vagy és hány éves vagy?:)

2016. máj. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
88%

"Azért megnéztem volna, hogy te hogy sétáltatsz egy akkora kutyát :D de nem az én kutyámon van a hangsúly, csak egy példa volt (egyébként)"


Bármekkora kutyát lehet és kell is sétáltatni. Meg kell nevelni, ennyi a titka, és akkor nem vonszolja a gazdit a póráz végén. Voltak dobermann-jaim, de 12 évesen sétáltattam kuvasz-németjuhász keveréket is, mert akkor az volt a család kutyája. Elbírtam vele, nem húztak, mert nem engedtem nekik.

2016. máj. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
67%
valóban, ha a gazdája normálisan neveli akkor nincs baj ha szabadon tartják
2016. máj. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!