Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Hogyan jelentsem fel, hogy ne...

Hogyan jelentsem fel, hogy ne ölje meg a macskám bosszúból?

Figyelt kérdés
Egy "kedves" szomszéd meglőtte légpuskával a cicánkat és sajnos nem ez az első eset.Szeretném feljelenteni,de volt már rá példa,hogy aki fel akarta jelenteni,annak 2 nap múlva az árokban találták a cicáját kettétört gerinccel,annak ellenére,hogy a tettes előtte bocsánatot kért a gazditól személyesen!!!!!!!Félünk attól,hogy ha megtesszük a feljelentést a mi cicánk is így jár.Kérlek titeket segítsetek!!!!!!!!

#állatkínzás #meglőtt állat
2013. júl. 5. 11:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
tegyetek feljelentést, de ne tudja meg csak a rendőrségtől, a cicát meg addig tartsátok bent a házban
2013. júl. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Na ez az ami lehetetlenség,hogy bent tartsuk a házban,mivel már 3 éves és soha nem volt szobacica.Nem is maradna meg,mert van még egy cicusunk aki egy nemű vele(kandúr) és nem hiszem,hogy elviselnék egymást,de a választ köszönöm!:D
2013. júl. 5. 12:06
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Pedig jobb megoldás nincs, csak így lehet teljes biztonságban a cica.

Márpedig egy ilyen idegbeteg embert fel kell jelenteni! (vagy legalább széttörni a gerincét… miután lyukasra lőttem!)

2013. júl. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz népszerű a válaszom, de ha én lennék a helyedben és fontos lenne nekem a macskám, akkor nem jelenteném fel.

A leírásod alapján az illető direkt csinálja, egy gátlástalan szemétláda lehet. Szándékosan kért bocsánatot attól az embertől, azzal is egyfajta alibiz biztosítva magának. Valószínűleg előre eldöntötte és otthon pedig röhögött a markába.

S bár az értelmi képességeire nem sok minden enged következtetni, mégis azt mondom, ne becsüld alá!

Hiába teszel névtelenül feljelentést, valószínűleg sejteni fogja, hogy ki tehette. Ha nem csak rád gyanakszik, akkor mindenki állatán bosszút áll.

Látszatra milyen ember? Impulzív, könnyen felhúzza magát, vagy inkább nyugodtnak mutatkozik? Csak a gerinc eltöréssel kapcsolatban érdekelne, hogy milyen típus, mert ez alapján a másodiknak gondolnám, de persze én nem ismerem.

Visszatérve, ha tényleg biztonságban akarod tudni a macskád és nem tudod a lakásban tartani, akkor jobb lenne nyugodtan átmenni a szomszédhoz (akár a macskáddal együtt is) és megkérni, hogy arra az állatra ne lövöldözzön már. Tudom, hogy legszívesebben valószínűleg belerúgnál, de azzal nem mennél sokra. Próbálj meg vele megegyezni, hogy ne bántsa a cicátokat.


A másik oldal pedig, a feljelentés. Nem azt mondom, hogy nem érdemli meg és nem az lenne a helyes. Én sem támogatom az állatok megkínzását. Viszont nem tudom, mit tudna tenni a rendőrség, ha nincs bizonyítékod. Ha komolyan gondolod és a feljelentést választod, akkor nem ártana egy videófelvétel sem. Talán már azzal is mész valamire, ha csak az van meg, hogy légpuskával lövöldözik, múltkor olvastam, hogy azzal kapcsolatban is van valami szabály, hátha így el tudjátok kapni. Mondjuk szerintem az ilyen ember szerezne másik fegyvert (vagy már van is neki), vagy pedig ha mindenképpen állatokkal akar kegyetlenkedni, akkor úgyis találna rá módot.

Az árokban talált cicát is meg kellett fognia valahogy, nyilván képes őket csapdával elejteni, vagy pedig magához csalogatni.

Mennyi idős a lövöldöző (férfi)?

2013. júl. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

javítás: alibit


Különben a két cicát is össze lehet még szoktatni türelemmel és talán a kinti is megszokná, hogy ezentúl bent fog élni. Nem lehetetlen a dolog. Érdemes mindkettőt ivartalanítani, ha még nem lennének ezen túl, és lassan összeszoktatni őket.

2013. júl. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el, egy macska sem szomorú attól, ha lakásban kell lennie. Ivartalaníttasd őket, ugyanis egyedül a hormonműködése miatt vágyik ki, ahol szaporodhat. Az ivartalanítás egyébként is szükséges. Ha ezt nem tudod megtenni, akkor ilyen körülmények között nem maradhat ott kinti cicaként, hiszen életveszélyben van!
2013. júl. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nincs a kertetekben egy nagyobbacska, jól zárható, "macskaszökésbiztos" garázs vagy fészer?

Esetleg ott is lakhatna ideiglenesen a cica. A mi egyik fészerünkben most egy anyacica és három kölyke lakik, mert az anyának eltört a lába, a kölykök pedig még túl kicsik hogy el tudjanak futni a kutyáink elől. (a felnőtteket nem bántják, de a kiscicákat lesik :( )

Szóval zárjátok be a macsekot, és irány a rendőrség!

Amennyiben nincs fészeretek, őkelméből szobacicát kell csinálni pár hétig. Nagyon vigyázzatok rá!

Sok szerencsét!

2013. júl. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos hiába jelented fel, letagadná, bizonyíték meg nincs, szóval semmi büntetést nem kapna, és úgyis bosszút állna a szemét.... Sajnos tetehetlenek vagyunk az ilyen mocsadékokkal szemben.... :(((
2013. júl. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne hagyjátok magatokat,először gyűjtsetek bizonyítékokat ellene,utána rendőrség, ez a gazember nem úszhat ja meg. Nincsen ismerősötök aki addig tudna rá vigyázni, vagy valahogy bezárni a cicust , tudom hogy nehéz de nincs más megoldás...
2013. júl. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a rengeteg választ és biztatást!Valószínű az lesz,hogy előbb műtét mindkét cicának és aztán összeszoktatás!A cicus már jobban van,és holnap visszük kivetetni a golyót!Amúgy a tettes egy kb 150 cm-es 50-es pasi...ezzel mindent elmondtam,ja és nem veti meg az alkoholt sem.A poén az,hogy állat gyűjtők és kb 6 macskájuk is van :( Bizonyítékunk az nincs,de igyekszem ezek után keresgélni,kérdezősködni és tanúkat gyŰjteni.Sokan vagyunk akik rajongunk az állatokért,szóval lesz segítségem!!!!Köszönöm!
2013. júl. 8. 11:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!