Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljunk a kutyánkkal...

Mit csináljunk a kutyánkkal ha az a szokása hogy ha mondjuk kizárjuk a szobából akkor bosszúból bepisil. Lehet valahogy tanítani hogy ezt ne csinálja?

Figyelt kérdés
csak normális válaszokat plz.
2012. febr. 2. 08:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Valszeg stresszel és azért pisil be. Úgy lehet tanítani, hogy ezt ne csinálja, hogy megtanítjátok egyedül lenni, helyre rakjátok a falka sorrendet, de ez nem két napos meló. El kell kezdeni következetesen dolgozni rajta. A kutyáknál nincs olyan, hogy bosszú. Mindennek amit csinálnak meg van az oka, és általában az ember a kiváltó ok, rosszkor erősít rá az adott cselekvésre, nincs rendben a vezetői pozíciója, nem foglalkozik eleget a kutyával.


Egyébként mennyi idős a kutya? A falkasorrenddel véleményed szerint minden rendben van? Miért kell kizárni a szobából? Mi az előzménye a dolognak?

2012. febr. 2. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

van mondjuk olyan hogy bemegyek fürdeni és bezárom az ajtót mert hideg van az előszobában. mire kimegyek már ott a baj..

3éves egyébként. a falka sorrenddel sztem nincs baj csak a párom pl sokszor felengedi az ágyba és én úgy gondolom hogy ezt ő felfoghatja úgy is hogy ja ha ezt szabad akkor mindent szabad. nem tudom. egyébként jól viselkedik ez az egy gond van csak.

2012. febr. 2. 09:08
 3/13 Akiteki ***** válasza:
70%
Pedig baj van a sorrenddel. Azért csinálja, mert nem engeded meg neki, hogy folyamatosan vigyázzon Rád.
2012. febr. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem sincs rendben minden a sorrenddel, különben nem stresszelné magát agyon ilyen esetekben.

Amikor elmentek dolgozni és egyedül van otthon akkor mi történik? Miből gondolod, hogy a falkasorrend rendben van?


(1. voltam)

2012. febr. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Szerintem csak szimplán szemétkedik, bosszúból, hidd el. nyomd bele az orrát, és szidd meg(ne verd), mint a kölyökkutyáknál. Beválik. Sokak szerint ez drasztikus, de akik értelmesebbek, azok belátják, hogy a kutyákat máshogy kell tanítani, mint a gyerekeket. A kutyákkal nem tudod megértetni szóval, hogy nem szabad, nem érti, nekik szükségük van arra, hogy összekössenek dolgokat. Bepisilés=rossz

Ha sajnálod, akkor találj ki valami más rosszatm ami hozzá tud kapcsolni.

2012. febr. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó!


Mi alapján is nevezed magad értelmesebbnek, amikor akkor baromságot mondtál, hogy az ember esze megáll?

Hát persze, a kutya össze stresszeli magát és még növeljük a benne felgyülemlett frusztrációt. Logikus.

2012. febr. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
előző, nem tudom mit csinálnál, ha a te kutyád lenne ilyen. belegondoltál mennyire bosszantó, hogy állandóan húgyot kell takarítanod? nem tudsz úgy átmenni az egyik helységből a másikba, hogy ne kelljen feltakarítanod a kutya pisijét? immáron három évesen ez elég gáz...
2012. febr. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyámmal sem volt könnyű, de én tisztában vagyok vele, hogyha valami viselkedésbeli problémája van, akkor az az ÉN HIBÁM! A megoldást MAGAMBAN találom meg, nem a kutyát kell terrorizálni és bántalmazni. Mert igen az hogy belenyomod az orrát a pisibe az bántalmazás...
2012. febr. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Én sosem csináltam egy kutyával sem ilyet, csak a volt fodrászom mesélte, hogy neki bevált, de attól még szereti.ennyi. az én állatkáimmal sem volt soha gond, de ha lett volna sem lett volna szívem ilyesmit csinálni, már akkor lelkiismeret furdalásom van, hacsak egy picit is megemelem a hangom, és már bocsánatot is kérek tőle. Nem akartalak megijeszteni ezzel.
2012. febr. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ti el is olvassátok, amit írtok??? Leszidod, aztán meg bocsánatot kérsz?? Te? Miért is? Ha szidod, azért teszed, mert megérdemli, rosszat tett, miért kérnél bocsánatot? A saját kutyád hülyének fog nézni. A kutya nem bosszulja meg, hogy kizárod a szobából, max. a filmekben, amiben köztudottan még beszélni is tudnak. Mi lenne, ha mielőtt bemégy a fürdőbe, kiengednéd, hogy elvégezhesse a dolgát??? De az is lehet, hogy csak fél, hogy egyedül hagyod, eltűnsz, és emiatt stresszel a kutya. Az a teendő, mint mikor ahhoz szoktatod hozzá, hogy napközben nem vagy otthon...
2012. febr. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!