Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? Jelentsem fel a...

Mit tegyek? Jelentsem fel a szomszédot állatkínzásért?

Figyelt kérdés
A szomszédom kertes házába a nyáron új lakók költöztek, akik hoztak magukkal egy Yorkshire terrier kiskutyát. Gondolom a két gyereküknek játszani.Sajnos most a hideg idő beálltával minden nap azt tapasztaljuk, hogy a kiskutya éjjel-nappal kint az udvarban egy vékony párnán vagy a lehullott faleveleken alszik. Ők egész nap nincsenek itthon, csak este, a gyerekek se sokat foglalkoznak vele. Mikor megkérdeztem a szomszédot, hogy nem lesz-e beteg így a kiskutya, hogy kint alszik, azt válaszolta, hogy van neki egy ólja és ő nem tehet róla, hogy nem akar bemenni. Amikor azt mondtam neki,hogy feljelentem állatkínzásért, megfenyegett, hogy ő meg feljelent engem zaklatásért.
2011. nov. 3. 15:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
66%
Érdemes lenne bejelenteni valamilyen állatvédőknél, hogy véleményt mondjanak, lehet-e így tartani ilyen fajta kiskutyát.
2011. nov. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
32%

ÉN is feljelentenélek zaklatásért!! Egyáltalán nem kínozza, mi közöd hozzá, hogy kinn alszik-e vagy benn, főleg ha még ólja is van csak a kutya nem akar bemenni.

Törődj a magad dolgával!

2011. nov. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%
Hiába jelented fel, olyan törvény nem létezik, hogy némely kutyát kötelező lakásban tartani. Én inkább megvenném tőlük, vagy ellopnám. Szegény kis tökmag, biztos nagyon fázhat. Van egy yorki keverékem, és olyan vékony kis szőre van, hogy már most reszket, mint a kocsonya.
2011. nov. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
39%

Hát nem tudom, hogy ez állatkínzás e...

Párnája van, ólja van, ha nagyon fázik biztos bemegy majd.

Van ahol kinti kutyáknak ennyi sincs...

2011. nov. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Virág6 ***** válasza:
57%
Hát az ilyen emberektől én is rosszul vagyok.Nekem az állatorvos mondta,hogy ő is tud ilyen helyzetben cselekedni.
2011. nov. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
75%
Valóban nem lehet kötelezni senkit, hogy bent tartsa a kutyáját, bár ez a fajta eléggé kényes. Szerintem ha meg van adva a lehetőség, hogy bemenjen, de ő nem akar, nincs mit tenni. Biztos meggondolja magát, ha beáll a kemény hideg. Az én kutyám is eléggé fázós és van hova bemennie, de most még ő is szívesen alszik a levélkupacon. A sógornőm épp mostanában veszekedett velem, hogy a macskát miért nem engedem be és ő is nehezen akarta megérteni, hogy nincs kitiltva, de ő nem akar bejönni. Szóval van ilyen.
2011. nov. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Kefka ***** válasza:
36%
jelentsd fel mert nem lehet így bánni egy kutyával.
2011. nov. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
86%

Feljelentheted, de jól kiröhögnek majd, mivel az hivatalosan nem állatkínzás, ha valaki nem engedi be a kutyát a házba. Főleg, ha van neki háza is, ha majd fázni fog, bemegy.

Ettől függetlenül én sem értek egyet azzal, hogy egy yorkit az udvaron tartanak, de nem tudsz sok mindent tenni. Beszéld rá a szomszédot, hogy legalább a garázsba/pincébe/kazánházba/előszobába engedje be, de az üres fenyegetéseddel csak magad ellen hergelted őket és már csak azért sem fogják beengedni a kutyust.

2011. nov. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
55%

én is feljelentenélek .....

mit érdekel az én kutyám meg a havon alszik!

nem mindegy neked? majd ha a kutyának a bőrével takaróznak akkor jelentsd fel "-.-

2011. nov. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
54%

Látni,hogy a 'valódi'állatbarátok,azért észreveszik,hogy itt nem a saját vélt,vagy valósnak hitt sérelmeinkről van szó!Szól ez a 'Mi közöd hozzá' válasz adóknak.Hanem egy apró kis életről,aki nem igazán tehet arról,hogy hová kerül.S ha esőben,hajnali fagyban egy nyilvánvalóan lakásba szánt kutyust valaki kint tart az udvaron,akkor én azt is megkérdőjelezném,hogy az a kutyaól,amit a szomszédod állít,valóban létezik e?!Egy ilyen kutyus amúgy sem házőrző,kerti kutyának nem is tartanék ilyen fajtát.Még a macskám se olyan

buta,hogy az esőben ázzon,ha van hová behúzódnia.A neten több állatvédő liga van,akiktől tanácsot kérhetsz.

2011. nov. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!