Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Szerintetek lehetséges?

Szerintetek lehetséges?

Figyelt kérdés
Ahogy látom Magyarországon, nem elterjet a kecske tartása. Szeretném a itt élőkkel is tudadni, hogy a kecske nem csak egy büdös állat (ahogy sokan mondják) hanem megfelelő nevelés mellet remek családi kedvenc válhat belőle. A saját kecskémen mutatom meg az meberkenek, mivel én a sajátomat megtanítottam trükkökre és szoktunk sétálni :) szerintetek lehetséges ez? mármint , hogy ezáltal az emberek megismerik jobban?
2013. aug. 21. 21:42
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem.

A kecske haszonállat. Szerintem jópofák. Szeretem a sajtjukat, a tejüket, de eszembe sem jutna idomítani őket.

Ha valaki megteheti, hogy állatot tartson, házi kedvencként és idomítani szeretné, akkor kutyát fog szerezni, nem kecskét.

2013. aug. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
49%
Egyetértek az első válaszolóval, ilyen célokra a kutya a megfelelő állat.
2013. aug. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
pont ezzel van a gond , hogy senki nem ismeri őket, csak "leírják" a kecskéket...
2013. aug. 21. 21:59
 4/8 anonim ***** válasza:
Vidéken elég gyakori a kecske (gyakoribb, mint a tehén), mert viszonylag egyszerűbb a tartása. Engem mondjuk nem tudsz meggyőzni, mert meggyűlt a bajom a szomszéd kecskével, aki kakasnak képzelte magát és hajnalban nekiállt óbégatni minden egyes nap :D De elsősorban tényleg haszonállat, nem fogják az emberek rögtön családi kedvencé fogadni!
2013. aug. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha egyszer tényleg tudok haszonállatokat is tartani, akkor lesz kecske is!

Nem tudom, milyen képességekkel rendelkeznek, ezért engem érdekelne a dolog. Sőt, a disznók is nagyon okos állatok, őket is lehet tanítgatni.

2013. aug. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
igen őket is lehet :) én a kecskémen a lovakon "alkalmazott" szabad idomítást végzem, vagyis azok az elvek alapján tanítom
2013. aug. 22. 17:09
 7/8 anonim ***** válasza:

Egy állat sem büdös állat, többre tartok egy gilisztát is annál, mint aki értelmes élőlényeket korlátolt gondolkodásmóddal közelíti meg.

Magyarországnak még rengeteget kell fejlődni ahhoz, hogy kilépjen ebből a gondolkodásmódból, itt sajnos csak nevetség tárgya lehet az ember pl egy kecskével is...bezzeg nyugatabbra, pl Ausztriában...

2013. aug. 24. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 gbbf válasza:
szerintem jó ötlet de ne sétáltasd mer hülyének fognak nézni.
2013. aug. 31. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!