Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 1 éves labradorunk!...

Van egy 1 éves labradorunk! Ha látja, hogy valamihez hozzányúlunk, azt rögtön szétszedi! Már minden lehetséges módszerrel fegyelmeztük, és nem ér semmit! Mit tegyünk?

Figyelt kérdés
Pl:sziklakertet gyomláltam,másnapra nem volt sziklakertem,locsoltunk és szétrágta a csövet,virágot ültettem kiszedett mindent,leszedi a szárítókötélről a ruhákat,szétrágta a felmosóvödröt amikor kiraktam száradni!Újkrumplit szedtem,másnapra tele volt az udvar krumplival,és addig eszében sem volt kiásni!!!

2013. aug. 17. 10:40
 1/5 Oggi Doggi ***** válasza:

Ha otthon vagytok, akkor is csinálja?

Mert ha távollétetekben szedi szét a dolgokat, az szeparációs stressznek bizonyul, amiért sok gazdinak fáj a feje. Ha pedig mindíg csinálja, az a mozgáshiány miatt lehet. Ha nem lesz benne túl sok energia, akkor nem fog szétcsócsálni, szétrombolni mindent. Ha csak ezzel kötheti le magát, akkor nem csoda,hogy mindent megrág. Adjatok neki elfoglaltságot, és fárasszátok ki a séták során.

2013. aug. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Most még kamasz szóval olyan mint egy gyerek, beindult nála a ki a főnök a házba. Rácsapni jópárszor úgy, hogy oda húzod őt az épp szét tépett virághoz pl.
2013. aug. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Előző vok: de nem nagyokat, kicsiket és közbe szidni.
2013. aug. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Oggi Doggi ***** válasza:

Előző válaszadó:

Úgy gondolom, a válaszod helytelen, a kutyát nem bántalmazással kell leszoktatni dolgokról. Mellesleg, ha már utána csapsz rá, ő már rég elfelejtette a dolgot, nem fogja tudni, miért kapott, ami már igazságtalan vele szemben.

Kedves kérdező:

A kutyádat jó időben kell szidnod. Válj a falkavezérévé, és ezekután tegyél a közelébe egy tárgyat, amit éppen az előbb fogtál. És ne engedd, hogy a szájába vegye. Ilyen próblémák helyrehozásához akár végtelen türelemre is szükség lehet, légy türelmes, ismételd el vele ezt sokszor. És ahogy az előbbiben is mondtam, sétáljatok sokat, vezesd le a fölös energiáit, és ha lehet, valamikor foglald is le akár játékokkal.

2013. aug. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ezt akkor is csinálja ha itthon vagyunk,kizárt,hogy ez mozgáshiány lenne ugyanis kb 200 méter hosszú a telek,és kb 50 méter széles!!Elég sokat vagyunk kint,és foglalkozva is van vele,sétáltatva is van!!!Ha lemegyek,és észreveszi,hogy észrevettem mit csinált,már rohan a kertbe,és elbújik,szóval tisztában van vele,hogy rosszat csinált,és tudja,hogy kapni is fog miatta!!!De ezek ellenére is szétszed mindent amihez hozzányúlunk,és egyszerűen már nem tudom mit tegyek vele!!
2013. aug. 17. 11:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!