Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Fel lehet jelenteni olyan...

Fel lehet jelenteni olyan szomszédot, akinek a kutyái rendszeresen tépnek össze betévedő macskákat?

Figyelt kérdés
Pár hete tépték szét a mi cicánkat (3 kutyájuk van), az előbb pedig egy kis vörös kölyköt szedtek szét, a gazdájuk kint volt, és csak tapsolt egyet nekik, hogy ,,huss, fejezzétek be". Abszolút nem tűnik fel neki, hogy időnként a levelek helyett macskákat gereblyéz össze. Én értem, hogy a kutyák ösztönösen szeretik megkergetni a macskákat, de miért kell ilyen vadállatokat tartani? Komolyan, pici kölyökcicát téptek szét, ki is szaladtunk a sírásra, a kutyák gazdája pedig épp csak rájuk szólt. Ezután a kutyák kötélhúzósat játszottak a maradék kiscicával. Fel lehet jelenteni? Ugyanez a szomszéd vágatta le velünk a kakast, amiért kukorékolt éjjel (NÉHA KUKORÉKOLT EGYET, nagy ügy), mondván, ha nem tesszük meg, fel fog minket jelenteni.
2013. aug. 27. 14:35
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
87%
Valamilyen szinten igazad van, de a macskáról nem tehetnek, ennyi erővel egy autó is elcsaphatná azt a macskát, nem kell kiengedni a macskát!! ennyi. de az tény hogy a kutyákra jobban is rászólhatott volna,sőt..(az enyém ha szólók akkor bármit elenged) a kakasba viszont igazad van, hogy nem jogosan mondta hogy vágjátok le... Amugy ezzel nem jelentheted fel, legalábbis kiröhögnek!
2013. aug. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
96%
Elég bénák voltatok, ha levágtátok a kakast. Ahol engedélyezett szárnyas tartása, a kakaskukorékolás nem tartozik a tiltott dolgok közé. Sajnos, a szomszéd macskagyilkos kutyáival nem tudsz mit tenni. Ha nincs ott a szomszéd, akkor is elkapják a betévedt maccsokat.
2013. aug. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
83%

Megpróbálhatod feljelenteni,de sajnos nem fog történni semmi valószínüleg.ugyanis mivel bizonyítod,hogy ez történt? Sajnos amíg "csak egy macskát" tépnek szét...(tudod, sokak szemében ez semmiség..Mi? egy kölyökcica élete???) Akkor történik valami,ha egy emberre támadna rá.(De reméljük nem történik ilyen)

Viszont miatta kár volt levágni a kakast.Ő sem járt volna nagyobb sikerrel ez ügyben...

Inkább próbálj meg jobban figyelni,ne kerüljön a környékükre semmilyen cica.Értesídsd a többi cica tulajdonos szomszédot is,hátha összefogva többre mennétek. Az a baj,hogy az ilyen embert nem hatja meg semmi.Nem tudom mit szólna,ha a szeme láttára kínozná egy nagyobb állat az egyik kutyáját...Nem a kutyák a hibásak ezt tudni kell!"Nincs rossz kutya,csak rossz gazdi.."

2013. aug. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 haemorgen válasza:
100%
Én nem tudom pontosan, de néhány dolgoz le kell szögezni: 1.: egy tanú nem tanú, 2.: bizonyítani hogyan tudod?
2013. aug. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
69%

nem vadállatokat tart

a kutyák 90%a ugyanezt tenné bármelyik macskával, nem csak kergetni szeretik őket, hanem széttépni is

rájuk szólhatott volna jobban, igaz, de az ő udvara, kiengedte a kutyákat, semmi illegális nincs benne, ergo nem jelentheted fel

2013. aug. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
93%

Még mindig örülök, hogy az én kutyáim tényleg csak elkergetik a macskát az udvarról, ha sarokba is tudják szorítani, csak csaholnak rá, a másik pedig hogy normális szomszédjaim vannak...

A macskátokat sajnálom, de ezért nem lehet feljelenteni a szomszédot, ahogy előttem mondták, körberöhögnének. Figyeljetek jobban, merre jár a macskátok.

Van kakas is a szomszédban, engem is zavar ha hajnali 3-kor nekiáll kukorékolni, de hát istenem, ez a dolga.

2013. aug. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
65%
ha embert téptek volna szét, akkor sem lett volna semmi, mert magánterület
2013. aug. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
70%
Nem jelentheted fel, ugyanis nincs miért. Magánterület, innentől kezdve a kutyák széttéphetnek macskákat,sőt,akár embert is. Én sem szólok a kutyáimra, ha macskákat kergetnek, eleve más macskája ne szarja össze a kertemet, hamis kutyáim vannak, ha elkapnak egy cicát, annak nincs túl sok esélye.
2013. aug. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Hát, gondoltam, hogy ezeket a válaszokat kapom, de azért reménykedtem, hátha van valami olyasmi, hogy az ilyen kutyákat kennelben kellene tartani vagy ilyesmi.

Sajnos azt, hogy melyik macska hova megy, nem lehet szabályozni...

A kakast egyébként azért vágtuk le, mert nagyanyám nagyon be tud pánikolni az ilyen fenyegetésektől, hiába mondtam neki, hogy ilyesmiért nem jelenthet fel a szomszéd, levágta. Ugyanezt csinálja a kutyáinkkal is: a szomszéd azt mondta, ha éjjel hallja őket ugatni, feljelt minket. Azóta nagyanyám 8-kor beront a lakásunkba, és betuszkolja a kutyákat az előszobába. Utálom, hogy ez van... Kutyának kertben a helye. Nem ugat egész éjjel folyamatosan. Beagle az egyik, az meg ugye nagyon hülyén tud ugatni, tehát hiába csak egyszer-kétszer ugat egy sort az éjszaka folyamán, állítólag egyből felébreszt mindenkit. Engem nem, de biztos elfogult vagyok...

2013. aug. 27. 15:17
 10/20 anonim ***** válasza:
26%

"Sajnos azt, hogy melyik macska hova megy, nem lehet szabályozni... "

Na látod, ezért hullanak, mint a levelek - a tiédhez hasonló hasonlattal élve. Egy macska annyira független, hogy azt hiszi ő bárhová mehet, hát NEM. A gyengék, lassúk és ostobák elhullanak, ez az élet rendje.

2013. aug. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!