Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Fel lehet jelenteni olyan...

Fel lehet jelenteni olyan szomszédot, akinek a kutyái rendszeresen tépnek össze betévedő macskákat?

Figyelt kérdés
Pár hete tépték szét a mi cicánkat (3 kutyájuk van), az előbb pedig egy kis vörös kölyköt szedtek szét, a gazdájuk kint volt, és csak tapsolt egyet nekik, hogy ,,huss, fejezzétek be". Abszolút nem tűnik fel neki, hogy időnként a levelek helyett macskákat gereblyéz össze. Én értem, hogy a kutyák ösztönösen szeretik megkergetni a macskákat, de miért kell ilyen vadállatokat tartani? Komolyan, pici kölyökcicát téptek szét, ki is szaladtunk a sírásra, a kutyák gazdája pedig épp csak rájuk szólt. Ezután a kutyák kötélhúzósat játszottak a maradék kiscicával. Fel lehet jelenteni? Ugyanez a szomszéd vágatta le velünk a kakast, amiért kukorékolt éjjel (NÉHA KUKORÉKOLT EGYET, nagy ügy), mondván, ha nem tesszük meg, fel fog minket jelenteni.
2013. aug. 27. 14:35
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
73%
hát ha az ilyeneket kennelben kéne tartani, akkor szinte az összes kutya abba lenne :D
2013. aug. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
75%

1. Nem lehet feljelenteni.

2. Lehet szabályozni, hogy hova mehet egy macska! Ha annyira fontos lett volna neked a macskád nem engednéd, hogy bármerre elkószáljon. Bármikor elütheti egy autó meg még ezer meg egy veszély leselkedhet rá.

3. Nem vadállatok! Ahogy már írták a legtöbb kutya ilyen! Védik a területüket. Az én nagytestű kutyám együtt szokott aludni a macskáinkkal, de nem bántja a tyúkjainkat és a kecskéinket se. Viszont az idegen macskákat széttépi. Nem örülök neki, de nem nagyon lehet kinevelni belőle ezt az ösztönt.

4. Ismerősöméknél nincs se kutya, se macska mégis tele van macska szarral az udvar meg a gyerek homokozója (most már leszokták takarni). Nem hibáztatom a macskákat, hisz ők nem tudhatják, hogy hova szrhatnak, csak az idióta embereket, akik miatt kb. 10 van minden háznál a faluban.

2013. aug. 27. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
32%
Amúgy a kakasos és a kutyás fenyegetéssel kapcsolatban igazat adok nektek.
2013. aug. 27. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
8%
Az ilyen dögöket legszívesebben megmérgezném.
2013. aug. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
76%

Én meg az ilyeneket mérgezném meg.:) Tudod ez a tetted ugyan az lenne mint a kutyáké, azzal a különbséggel, hogy te tudatosan csinálnád az állatok viszont ösztönösen.


Már többször írták, de akkor leírom még egyszer: a legtöbb KUTYA RÁTÁMAD/MEGÖLI A TERÜLETÉRE tévedő élőlényeket.

2013. aug. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
74%

nem tudom, miért a kutya a hibás?

rá a legkönnyebb fogni

véletlenül sem a gondoskodó, szerető gazdi, aki olyan jószívű, hogy nem tartja fogságban a kismacskát és megengedi, hogy benézzen a szomszédba

jóhogy nem már azért feljelentjük a szomszédot mert szabadon vannak a kutyái az udvarában nem?

komolyan mondom az állatvédőknek semmi nem jó?

ha láncon van vagy boxban, akkor azért, ha meg szabadon van és megtép egy odatévedő kismacskát, akkor meg azért akarnának jelentgetni

amúgy a feljelentgetés mellett még a lepontozás megy nekik rohadt jól

kb 2 kérdéshez írtam le a véleményem és több mint 10%ot romlott az arányom

úgy látszik összekeverik a GYK-t a facebookal

itt a hasznos választ kell pontozni, nem azt, hogy mi tetszik és mi nem, dehát mit is várhatnék tőlük...

2013. aug. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
70%
Amúgy nem tudom, hogy ti láttatok-e már macskát egerészni, de ő se jobb (sőt inkább rosszabb) ezeknél a kutyáknál. A mi macskáink szinte naponta hoznak haza egereket, pockokat és nagyon szadisták velük. Sokszor már alig élnek, hiányzik néhány végtagjuk, de azért pofozgatják. Ma egy szerencsétlen kis cinegét találtam az udvarunkon, akinek hiányzott a fél lába, de még lélegzett! Szegénykét nekem kellett agyoncsapnom egy téglával.:( De nem utálom ezért a macskákat, mert ők már csak ilyenek. Ahogy a ragadozó állatok többsége is!
2013. aug. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Sajnos #12-nek igaza van. A jelenlegi törvények szerint a gazdi felelőssége, hogy a saját portáján belül tartsa az állatait, a macskákat is. Lehet érzékelős, vizet spriccelő kütyükkel vagy cicabiztos kerítéssel ( [link]


A szomszédba és a kutyáiba jogilag nem tudsz belekötni - hacsak nem uszítja a kutyát a macskákra vagy rosszul tartja, bántalmazza őket -, ugyanis az ő portáján van az illető macska.


Évekig volt ugyanilyen problémánk (úgy oldódott meg, hogy a kutya súlyos beteg lett és el kellett altatni), de nemrég hasonló probléma miatt leveleztem az állatvédőkkel, úgyhogy naprakész vagyok :(

2013. szept. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Nem az állatokat kell megmérgezni..

Úgy látom, nagyon tartotok a szomszédtól, ha képesek voltatok levágni a kakast, mert ő azt mondta.

Nyugodtan jelentsd fel. Menj be, és jelentsd fel.

Keresdmeg a jegyzőt, és ott is jelentsd!


Majd az álarcosok elbeszélgetnek vele..

2013. szept. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Kliszta ***** válasza:
77%

A szomszed egy f***kalap, mivel nem is probalja lenevelni errol a kutyakat. Viszont teny, hogy sokat nem is lehet... Nekunk szerencsenk volt, macskaink is vannak, kutya is, amstaff, elotte roti. Mellette bull tipusu ideiglenesek, akik mind ugy kerultek hozzank, hogy mentek macskara. Sikerult lenevelni oket errol, de idegen macskat nem engedtek be, viszont nem is nyirtak ki oket. De nem mindig eleg a neveles :/

Esetleg erdemes a macskat ivartalanitani, akkor talan nem maszkal el annyira (meg nem szaporodnak osszevissza, szinten nem mellekes szempont!)

2013. dec. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!