Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Tudom, hogy nem a rendőr...

Tudom, hogy nem a rendőr dolga, de ha legközelebb ilyen történik?

Figyelt kérdés

Hogyan nyomatékosítsam a rendőrben, hogy kötelessége segíteni?


Nemrég történt az alábbi szitu: Helyszín egy kisebb város.

Megyek vásárolni és észrevettem az utcán egy igencsak nagytestű kutyát, csupán egy bolhanyakörv volt rajta, de az is már több éves. Felénk nem nagyon sétáltatják a kutyákat sajnos, javarészt a kerítés mögött töltik az életüket.

A kutya csak ment és ment, szép lassan, komótosan, de "mindjárt kicsöngetnek az iskolából" gondolat miatt követtem, mert ki tudja mi történik, ha a sok sikítozó gyerek kirohan a suliból. Útközben látom, hogy az út szélén áll egy rendőrautó és csak "malmoznak". Szóltam nekik, hogy help, nagytestű kutya, iskola, kicsengetnek...stb. Kiszállt az egyik kiscsóka és (szerintem megijedt a nagytestűtől) csak annyit mondott, hogy MAJD értesítik a közterületeseket. Oké, mondom, de tovább követtem a kutyát. Néhány száz métert mentünk, mikor látom, hogy a zsaruk megállnak a trafik előtt, az egyik vesz egy doboz cigit, a másik meg kávéautomatázik. WTF?

A történet vége az lett, hogy sikerült egy kiflivel magamhoz csalogatni a kutyát és megfogtam a bolhanyakörvénél fogva és elsétáltam vele 2 km-t az állatorvoshoz, hogy nézzünk chipet. Kiderült, hogy a szomszéd faluból lépett meg a kutya. Megvártam a gazdit, gondoltam, hogy jól leteremtem, hiszen ha tudja hogy szökős a kutya, akkor legalább egy biléta elférne a kutyán. De az állatorvos elintézte helyettem. ;)


Na, szóval, amire végülis ki akarok lyukadni: Nem lehetett előre tudni, hogy happy end lesz, történhetett volna bármi, pl. nekiugrik egy gyereknek, vagy egy bottal császkáló bácsinak, vagy bemegy az egyik kapun és kinyírja Mari néni csirkéit.

Nem lehetett előre tudni, hogy nem ugrik ki egy autó elé vagy hogy nem harap meg, amikor megfogom a bolhanyakörvet...akármi.

Számomra a felháborító a rendőrök viselkedése volt. "Elvesztegettem" az életemből bő két órát, és a szakadó esőben, 5 hós terhesen én végeztem el a rendőr/közteres munkáját és még a gazdája sem mondott egy köszönömöt sem.

Máshol is ennyire lesz@rják ezeket a dolgokat?


2013. okt. 23. 08:40
 1/9 anonim ***** válasza:

igen, ma sajnos ez a helyzet

a rendőrök nemhogy a kutyákat, de a komolyabb dolgokat is nagyívben lekakilják

úgy vannak vele, hogy nekik egy forinttal sem lesz több keresetük, ha tesznek a kutyáért valamit, akkor meg minek nehezítsék meg a saját dolgukat?

nyílván emberfüggő is, de a rendőrök 90%a biztos, hogy ugyanezt tette volna

mármint nem elmennek trafikba cigiért, hanem semmit sem tesznek :D

persze nem erre esküttek fel, de senki nem fogja őket elővenni, ha amiatt a kutya miatt történik valami baleset

2013. okt. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hát igen. Sajnos ilyen a világ. Én még a nyáron kihívtam őket mert a szemben lakó roma családnál veszekedésre lettem figyelmes. Nem olyan szokásos veszekedés ,hanem direkt szúrok ,gyilkolok veszekedés volt. Perzse ,hogy nem jött ki egy árva lélek sem. Gondolom ,majd akkor akarnak lépni mikor már valakit kinyírtak.
2013. okt. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Bezzeg engem lépésben követnek amikor sétáltatom a kutyám, alig várják, hogy valamit hibázzak.
2013. okt. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Valletta ***** válasza:
Persze, hogy leszarják, hiszen semmi közük nincs hozzá. A kutyák befogását illetően vagy a helyi gyepmester vagy a menhely az illetékes, nem pedig a rendőr.
2013. okt. 25. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

hát azért egy kis köze a rendőrnek is van hozzá

ha más nem legalább annyi, hogy jelenti a sintérnek

hiszen ők ELVILEG ahol tudnak segítenek

2013. okt. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
nagyon tisztelem amit tettél, ezt leszögezném mindenekelőtt DE belegondoltál, hogyha esetleg rádtámad a kutya akkor nemcsak benned tett volna kárt, hanem a leendő gyermekedben is. minden lében kanálnak lenni szinte soha nem kifizetődő.
2013. nov. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Gondolom ért annyit a kutyákhoz egy kérdező, hogy lássa veszélyes-e...
2013. nov. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Valletta ***** válasza:
Gondolod? "A kutya csak ment és ment, szép lassan, komótosan", majd "sikerült egy kiflivel magamhoz csalogatni a kutyát és megfogtam a bolhanyakörvénél fogva és elsétáltam vele 2 km-t az állatorvoshoz" ... roppant veszélyes jószág lehetett!
2013. nov. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen, én is azt mondom h nem lehetett olyan veszélyes :D
2013. nov. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!