Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Miért veszik az emberek...

Miért veszik az emberek jelentéktelenebbnek egy rágcsáló, pl hörcsög elpusztítását, mint mondjuk egy kutya kínzását?

Figyelt kérdés
2014. jan. 13. 16:23
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
54%
Mert a rágcsálókat a kártevőkkel azonosítják szerintem.Na meg ritkán kerül nyilvánosság elé az,ha egy kis rágcsálót valaki megkínoz.
2014. jan. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Emocionális okok miatt. Míg a kutya kölcsönösen szeret, a hörcsög csak eszik, és kínlódik a üveges börtönébe. Mondhatja bárki a hörcsögöket okosnak, de a mi szintünkhöz, vagy egy kutya/macska szintjéhez mérten, teljesen más a helyzet.

Soha nem láttam értelmet a hörcsög tartásnak. Aranyosak, cukik, és elveszik a pénzüket. Tetszik, nem tetszik, ez az igazság sajnos. Egy hörcsög nem tud kölcsönösen szeretni, bármennyire is szeretnénk. - Talán ez az indok az, ami reális magyarázatot ad arra, hogy mit nem hat meg egy hörcsög elpusztulása egy egész családot ...

2014. jan. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
78%

Ez nehéz kérdés. Egy kis hörcsögöt, rágcsálót értelmetlenül megkínozni/elpusztítani nagyon kegyetlen dolog.

Ugyanakkor egészen más, ha pl. az egerek elszaporodnak a házban...

A kutyák esetében valószínűleg azt is figyelembe veszik, hogy a kutya már nagyon intelligens állat, nagyon fejlett idegrendszerrel, érzésekkel, kötődéssel.

2014. jan. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én inkább erre válaszolnék,ha érdekel a véleményem: Miért nem törődnek úgy a rágcsálókkal,mint a kutyákkal? Szerintem... 1.Mert a kutya nagyobb állat,nagyobb kihívás eltartani mint pl. egy hörcsögöt,és ha meghal, kudarcnak veszik. Tapasztaltam ilyet sajnos! 2.A hörcsög nem igazán mutatja ki,hogy most jó a kedve,játszani akar,éhes stb. de a kutyák igen,ezért rájuk jobban odafigyelnek. 3.A rágcsálókkal nem lehet úgy játszani,mint a kutyával.Nem lehet sétáltatni,kivinni játszani a kertbe,nem lehet kiengedni a szobába,mert elrohan. Dió héjban: A rágcsálók nem igazán mutatják ki az érzelmeiket,nem szórakoztatóak,és az emberek úgy állnak hozzájuk,hogy "Minek élnek ezek egyáltalán??" Elég sok ember így gondolja. Tisztelet a kivételnek! Amúgy nekem is vannak hörcsögeim,imádom őket! :)
2014. jan. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
83%

Elég szomorú, hogy különbséget tesznek az emberek állat és állat között. Ilyen pl a malac. Van, aki megzabálja, van, aki háziállatként tartja...

Nekem volt hörcsögöm és simán rácáfolok arra, amit írtatok, hogy nem mutatja ki a szeretetét. És játszani is lehet vele, a lakásban is szabadon lehet engedni, csak megfelelően kell vele foglalkozni. Volt olyan, mikor kivettem a hörimet és az ölemben aludt el és együtt aludtunk. És nem szaladt el, nem szökött meg. Hallgatott a nevére és igenis érezte, hogy szeretik és ő is adott szeretetet...

Van, aki emiatt engem klinikai esetnek gondol, de szíve joga, hiszen az is egy vélemény. Viszont az meg az én véleményem, hogy szerintem meg az a klinikai eset, aki azért engem bolondnak tart, mert a háziállatomat szeretem. És szerintem csak azért mondják ezt, mert sose érdemelnék ki azt, hogy egy höri tisztelje és szeresse őket, mert azért bizony meg kell dolgozni, hogy ne harapjon, ne fusson el stb...

2014. jan. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. Utolsó válaszoló,ha rám gondoltál annál a résznél,amikor írtad,hogy ki lehet őket engedni,együtt aludtál vele stb. akkor mondanám,hogy én is így gondolom. Azt hittem,jobban észre lehet venni a szöveg környezetből.
2014. jan. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak rád gondoltam 4-es, de te is írtál olyat, amivel nem értek egyet...de ezzel semmi gond nincs, nekem ez a véleményem, neked meg az. Nem muszáj mindenben egyetértenünk. Én leírtam a saját hörimmel tapasztaltakat, hogy aki ezt a kérdést és a hozzá érkezett válaszokat olvassa, lásson egy ilyen véleményt is.
2014. jan. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
67%
mert sokan nagyon hülyék.
2014. jan. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Én örülök, hogy ennyi embernek van hozzászólása a dologhoz...:) egyik ismerősömék pl. véletlen felszívták a hörcsögöt a porszívóval, és még mosolyogtak is rajta...
2014. jan. 13. 17:58
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
o.O Szegény hörcsög! :( Mi lett vele?
2014. jan. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!