Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Miért veszik az emberek...

Miért veszik az emberek jelentéktelenebbnek egy rágcsáló, pl hörcsög elpusztítását, mint mondjuk egy kutya kínzását?

Figyelt kérdés
2014. jan. 13. 16:23
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Én bőgtem, amikor elhunyt a hörcsögöm.

Attól függ, mennyit törődsz vele, mennyire kötődsz hozzá. Egy kutya jobban igényli az embert, ezért könnyebben kialakul a kötődés. Egy hörcsög könnyebben "elhanyagolható" és mégis elvan. Csak legyen tiszta a terrárium és legyen élelem, néhány játék. Az elvan magától.

2014. jan. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Meghalt az illető hörcsög.:( mikor az enyém halt meg, 2hétig minden nap sirattam, el is temettük a házában.
2014. jan. 13. 21:55
 13/20 SFR válasza:
84%

A magyar jog jelenleg gerinces állatok elleni bántalmazás során nem tesz különbséget kutya és hörcsög közt. Mindkettő bántalmazása ÁLLATKÍNZÁS! Más kérdés, hogy a bíróság a büntetés kiszabásának mérlegelésekor lehet, hogy tenne különbséget, és a fórumozók közt sincs "azonnal fel kell jelenteni a porszívóst" vélemény, pedig ha egy kutyát akasztottak volna fel, biztos lenne már ilyen.


Btk. 266/B. §(1) Aki

a) gerinces állatot indokolatlanul oly módon bántalmaz, vagy gerinces állattal szemben olyan bánásmódot alkalmaz, amely alkalmas arra, hogy annak maradandó egészségkárosodását vagy pusztulását okozza,

b) állattartóként, háziasított emlősállatot vagy az ember környezetében tartott veszélyes állatot elűzi, elhagyja vagy kiteszi, vétséget követ el, és két évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő.


Tehát csak óvatosan a porszívóval, mert akár két évig is lehet pihenni utána!

2014. jan. 14. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

9-re: ha felszívnak akár véletlenül porszívóval egy szerencsétlen totálisan ártatlan kis hörcsögöt, akkor azt normális lelkű ember nagyon sajnálja!! Semmivel nem érdemelte ki az a kis bundás állatka ezt!


Ha röhögnek rajta, az őket minősíti...

2014. jan. 14. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Hát egy hörcsögöt nemigazán lehet betanitani rendőrhörcsögnek, barlangi mentőnek, vagy a katasztrófa védelemhez mint egy kutyát.

Viszont nem egy hörcsög támad emberre, nem pisil le mindent, kevésbé feltünőbb ha kakijába lépünk, nem marakodik másik hörcsöggel a parkban, nem durrantja ki az ott játszadozó gyerekek gumilabdáját.

Szoval pró és kontra.

Én mondjuk, jobban kedvelem az ilyen kis állatkákat -kivétel egér, patkány- meg a nagy állatkákat -kivétel oroszlán, krokodíl, munkatársak; mint a kutyákat-macskákat. Pl egy ló sokkal kevésbé kártékonyabb mint a kutya vagy macska. Meg szeretni valóbb is.

23f

2014. jan. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam el a válaszokat.

Én, amikor régebben tartottam apró rágcsálókat, ugyan olyan becsben voltak tartva, mint a kutyák, macskák. Nem volt különbség téve a szeretet között köztük, szimplán annyi, hogy azok elvoltak egész nap a ketrecben(jó, nem egész nap, mert amikor a szobámban tartózkodtam ki voltak engedve, egy nekik legyártatott hatalmas területre a szobámban, ahol játékok, meg minden volt nekik) addig a macskákkal tudtam játszani, a kutyákkal meg ténylegesen, komolyan foglalkozni. Aztán, mikor ők meghaltak, nem vettem többet, és a végére a macskák is elmaradtak, már csak kutyát tartok, és csak velük foglalkozok komolyan.

Amíg szerintem valaki kedvtelésből tart kis emlőst, addig normális esetben ugyan úgy szereti, mint a többi állatot, azonban nálunk pl a garázsban el vannak szaporodva az egerek, és írtjuk őket ragasztóval.

Azokat is nagyon sajnálom, sőt, múltkor egy kölyök egeret kézbe fogtam, és elengedtem a határba, mert aranyos volt, de ezek többnyire kártékonyak. Bejönnek a házba, bemásznak a fűszeres szekrényembe, és mindent szétrágnak.

Kirágták a kutyák kajás zacsiját, és folyamatosan lopták, és túlzások nélkül, a 10 kg-s táp elment egy hét alatt! Hihetetlen, én se hinném el, ha nem velem történt volna. Bemásztak a ruhák közé is, szétrágták őket, és belevackoltak, bemásztak az ágynemű tartóba, és a takarókat is szétrágták. Sőt, a mosogatógép hátuljánál tudja a fene, hogy hogy, de bevackoltak a mosogatógép belsejébe, és zárlatot okoztak benne, mi meg nem értettük a dolgot, kihívtunk szerelőt, ő meg kiszedte belőle a 2-3 döglött egeret, meg a fészküket, ami a ruháink béléséből állt. Eszméletlenül sok kárt okoztak már nekünk, így sajnálat ide, vagy oda, de irtani kell őket, mert ez a helyzet már válságos.

Sajnos, akárhogy is nézzük, ezek az állatok, ha nem hobbiból vannak tartva nagyon kártékonyak, és azért, hogy megóvjuk az értékeinket, el kell őket pusztítani. Mert, kipróbáltuk ezt a bedugós ultrahangos csodát is, és annak használata közben szaporodtak el, úgyhogy nem sokra mentünk vele.

Most ezért az álláspontomért ne kövezzetek meg, mert szerintem ha másnak tettek volna ennyiszer keresztbe, más már előbb is a ritkításukba kezdett volna

2014. jan. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 Sam Tex ***** válasza:
86%

A kialakult kultúrális jellemzők miatt. Ha éhes vagy, mindent megeszel. Azonban beléd nevelték a tiltásokat, mit nem szabad.

Pl.

Indiában nem esznek marhahúst, mert szent állat. (pedig finom)

Dél-amerikában a fehérje miatt bogarakat, hangyákat esznek (fuj)

A kutyahús pedig keleti országokban csemege, sőt, még kínozzák is őket, hogy a véráramlásuk felgyorsuljon, így a húsa jobb ízű lesz.

A majomagyvelőről nem is beszélnék.

Az armadillo (magyar néven tatu) pl. ínyencfalat dél-amerikában.

A MO-ra látogató külföldiek a disznóvágáson a sült, hagymás vér látványától többen rosszul lettek.


Visszatérve a kérdésre, nem jelentéktelenebb egyik élőlény sem a másiknál.

2014. jan. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
a kis cuki élőlények ami kedves az nem.. köcsög parasztok akik köcsögök és ember azt nem
2014. jan. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
A hörcsög is kimutatja a szeretetét, és most csak azért mert nem rohan vinnyogva a kapuhoz, attól még szereti az embert, ha érzi, hogy őt is szeretik. Példa: A mi hörcsögünk még csak egy hónapja van nálunk, de múltkor már készülődtünk a lefekvéshez, és addig kint játszottunk vele, aztán amikor visszatettem addig nem nyugodott amíg ki nem vettem, és elaludt a kezemben.
2014. jan. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Bármilyen állatot kínoznak az elítélendő!

1 állatért 3év börtönbüntetés jár!

Nyilván ha egy hörcsögöt,vagy egy egyéb rágcsáló elpusztul,vagy megölik azt másoknak nem tűnik fel,mint egy kutya!Mivel van 2db hörcsögöm néhány válaszon felháborodtam!Jó nyilván nem olyan okos mint egy kutya,de annyira egy ember se legyen gerinctelen,hogy a höriket lenézi,mert"ők nem okosak"!Had mondjam el...igenis okosak!-.-

2015. jan. 7. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!