Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mi történik a menhelyre és...

Mi történik a menhelyre és hasonló helyekre beadott kutyákkal, macskákkal?

Figyelt kérdés
Csak normális válaszokat szeretnék. Kösz.

2014. jan. 26. 14:42
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Menhelyre nem biztos hogy befogadnák a kutyákat, mivel mindenhol teltház van. (menhelyen nincs altatás)

A gyepin kötelesek átvenni tőled, ekkor alá kell írnod egy lemondó nyilatkozatot. (a legtöbb gyepin van altatás)


Egyébként undorítónak tartom, hogy a te felelőtlenséged miatt megszületett kutyusokat le akarod passzolni, a menhelyeknek, állatvédőknek így is egy szélmalomharc a munkájuk és rengeteg kutya vár gazdira náluk. Te meg azt gondolod hogy azért vannak, hogy a te hibádat megoldják, de ez nem így van! A legtöbb állatvédő, és a menhelyen dolgozók nagy része, önkéntesként dolgozik, idejüket, energiájukat, nem sajnálva, gyakran munka mellett, ingyért....

Ha egyszer nem ivartalaníttattad a kutyádat, akkor vállald a felelősséget a kicsikért, és keress nekik JÓ gazdit!

Sok helyen lehet hirdetni, pl facebook, apród, jófogás, állatapró, gazditkeresek .... esetleg megkérhetsz állatvédőket hogy tegyék ki ők is a hirdetésed (bár sokan az ilyen felelőtlenül megszületett és még ivaros szuka kölykeit nem hirdetik, ami szerintem érthető is, kicsit groteszk ha mégis megteszik)

Mennyi idősek a kicsik? nemük? fajtájuk?

Az anyakutyát remélem ezek után elviszed ivartalaníttatni!

2014. jan. 30. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Hirdesd őket az expressz.hu-n, onnan el szokták vinni őket. Lényeges, hogy legyen róluk jó fénykép. Persze, a kölyköket nem mindenkinek adja oda az ember és célszerű rövid idő múltán utánanézni, mi lett a sorsuk. Menhelyekre kölyköket ne adjatok le,a kölykök ott nagy százalékban elkapnak valami fertőző betegséget és meghalnak. Nekik még nagyon védtelen a szervezetük. Szeptemberben bedobtak hozzánk egy 7 hetes forma cicát, leadtam egy menhelynek, 2 hét múlva már sok társával együtt nem voltak az élők között, járvány pusztított a kismacsok között, mint nagyon sokszor máskor is.
2014. jan. 30. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Kösz a normális válaszokat!


--> Valetta: Utcáról lett. És Miskolc környéke. Hirdetve van egyébként már.


--> #11 : Absz nem érdekel a fröcsögésed. Valszeg el se olvastad normálisan, amit írtam. Nem nálam lett terhes, hanem már úgy volt. A menhelyek problémái meg nem rám tartoznak. És hogy egészen képben légy: azért is kérdeztem, mert nem szeretném, ha elaltatnák őket. Szeretnék veled többet nem kommunikálni. Kösz.

2014. jan. 30. 13:30
 14/15 Kliszta ***** válasza:
Azt irtad "befogadott, SAJAT". Tehat innentol a te felelosseged. Remelem a kicsiknek talalsz megfelelo helyet, es utana ivartalanitod a kutyadat.
2014. febr. 2. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Segítek, mert látom nehezen megy:

1. befogadtam

2. innentől saját

3. kiderült h viselős

Így remélem már érthető az egészen gyengéknek is. Kösz, a topiknak vége.

2014. febr. 4. 15:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!