Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » A tűzóltóknak joguk van...

A tűzóltóknak joguk van segíteni egy fára rekedt macskán is?

Figyelt kérdés
Kicsit furcsa -bár mindenképpen értékelendő- ,hogy a tűzoltók gyakran segítenek bajban lévő állatokon.Van erre törvény,hogy segíthetnek rajtuk?

2014. febr. 7. 21:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Ha beleesik egy ló vagy bármi egy pöce aknába kihúzzák mivel nekik van olyan csörlő plusz szakértelem hogy hogy kell menteni. Katasztrófavédelem is egyben, szerintem ha hívják őket menniük kell egy állathoz is. Bár macskáról már hallottam hogy azt mondták majd lemászik aztán nem mentek ki,de például egy ismerősnek belecsúszott egy aknába a tehene ott kihúzták nehezen kötelekkel. Bizony kellett ott összhang és tudás hogy mot hogyan kell.
2014. febr. 7. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen,segíthetnek,de én is tapasztaltam már hogy nem biztos hogy kijönnek.De nagyobb haszonállat estén mindíg,vagy talán még a kutyáért is.
2014. febr. 8. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, hallottam hogy égő házakból az emberek után az állatokat is kihozzák, sőt ha kell, el is látják. Gondolom, akkor a macskákat is lehozzák a fáról.
2014. febr. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
szerintem egy fán rekedt macskáért nem valószínű hogy kimennek, sajnos :( Vagy ha kimennek ki kell fizetni a kiszállást. Bár attól is függ hogy mennyire elfoglaltak és mennyire állatbarátok. Ha tényleg fent rekedt a cica akkor valamilyen ismerős ismerőse ha van a tűzoltóknál akkor talán el tudják intézni.
2014. febr. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Blaiseboy ***** válasza:

Tűzoltóság feladata az életveszély elhárítása (is). Ez vonatkozik az állatokra is.

Volt, hogy nyulakat fogdostak össze (bár a hírben a tűzoltókat nem említik):

[link]

2014. ápr. 17. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!