Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Lehet bármit is tenni az...

Lehet bármit is tenni az állatkereskedések ellen, akik helytelenül tartják az állatokat?

Figyelt kérdés
A hétvégén látott egy ismerősöm egy két éves kis csincsilla lányt, akit egy nagyon pici (tényleg nagyon-nagyon kicsi, hörcsögtartásra is alig megfelelő) ketrecben tartanak. Már két hónapja senyved szegény a boltban. Vérzik a szívem, hogy nem tudok rajta segíteni, de mit lehet tenni? Ha őt meg is veszi valaki (akár én), akkor hozzák a boltba következő szerencsétlen kisállatot. Tudom, hogy rengeteg helyen tartanak így és még rosszabb körülmények között állatokat. Nem lehet tenni ellenük semmit sem?

2014. febr. 17. 20:38
 1/5 anonim ***** válasza:
A járási állategészségügyi hivatalnak kellene ellenőriznie rendszeresen az állatkereskedéseket, szerintem feléjük tudod bejelenteni.
2014. febr. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Fotózd le, a fotót küldd el több állatvédelmi szervezetnek (PCAS, Állatmentők, Állatvédőrség, Noé), írd le nekik is a fent leírtakat. Rájuk vonatkozóan is vannak állatvédelmi törvények, mind a tartásra, mind a ketrec méretére vonatkozóan
2014. febr. 17. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Úgy döntöttem, megveszem szegényt, de csak a jövő héten tudom. Megmondom nekik, hogy ahogyan tartották az állatkínzásnak minősül és legközelebb, ha meglátom ezt, intézkedni fogok.
2014. febr. 18. 12:31
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Legközelebb? Nem értelek. Azt még értem, hogy megveszed a csincsillát, hogy megmentsd, de 10 perccel később már egy másik ül majd a ketrecében, ugyanolyan körülmények között. Ez nem állatvédelem. Ezzel az emberek csak fenntartják ezt az ördögi kört.

Fotózd le a csincsillát a ketrecben, teljesen mindegy mivel, a lényeg, hogy több szögből felvedd, és világosan látható legyen minden. Ha már ott vagy, és más állatokat is szenvedni látsz, őket is vedd fel. A képeket pedig attól függetlenül, hogy megveszed-e a csincsillát vagy sem, mindenképp küldd el a fent említett helyekre!!! Nem érsz el fenyegetéssel semmit, teljesen más, ha egyáltalán valaki kimegy egy szervezettől és rájuk pirít.

2014. febr. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Az állatkereskedésekre más előírások vonatkoznak, mint az emberekre. Először nézz utána a dolgoknak és ha tényleg törvénysértő, akkor kezdjél intézkedni.

[link]


"3. számú melléklet a 41/2010. (II. 26.) Korm. rendelethez


A kedvtelésből tartott állatok minimális elhelyezési feltételei az állatkereskedésben"


Csincsillára 0,4 m2-t ír elő. Ha nem költői túlzással írtad, hogy nagyon pici a hely, akkor feljelentheted őket. :)

2014. febr. 19. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!