Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Van Egerben ingyenes állatorvos?

Van Egerben ingyenes állatorvos?

Figyelt kérdés
Aki meggyógyítana egy törött lábú macskát?

2014. febr. 25. 16:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem kizárt! Max. jóindulatból
2014. febr. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
nincs
2014. febr. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
ja az előző vagyok, olyat hallottam ma, hogy van vmi biztositás állatokra ami évente 4000 ft kb és ha baja van az állatnak akkor a biztositó állja a költséget de nem tom ez mire vonatkozik, pl oltásokra gondolom nem...
2014. febr. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Az említett "jóindulatból" orvost hogyan tudnám elérni...

Jelenleg a saját biztosításomat sem tudom fizetni sajnos, így csak ez a megoldás jöhet szóba :-/

2014. febr. 26. 03:19
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ingyenes orvosi ellátás nincs. Sem embereknek sem állatoknak.

Ha Te vagy beteg, akkor az ellátásodat a társadalombiztosításod fizeti, ennek díját levonják a fizetésedből.

Az állatorvos is pénzből él, a gyógyszer, kötszer, bérleti díjak, rezsi, műszerek amortizációja stb. elég drágák, ezt be kell építeni a vizsgálati és kezelési költségekbe.

Létezik állatoknak egészségbiztosítás, illetve bizonyos háztartási (lakás) biztosítások is fedezik a szerződőhöz tartozó állatok váratlan okból (pl. lábtörés) keletkező ellátási költségeit. A megelőző (és kötelező) kezeléseket (vakcinázás, féreghajtás, körömápolás, fogápolás), valamint a krónikus betegségek kezelését (pl. cukorbetegség) minden esetben neked kell kifizetni. Ha van ilyen biztosításod, akkor tudnod kéne róla, legalább azért mert befizetted... Ha van lakásbiztosításod, érdemes felhívni a biztosítót, hogy a 26 oldal apróbetűben meg van-e említve a házi kedvenc biztosítása.


A törött lábról: Lehet, hogy találsz olyan kollégát, aki megvizsgálja a macskát ingyen, valószínűleg ha megteszi adni fog valami fájdalomcsillapítót is, de a törés szakszerű ellátása műtéttel jár (nem tűri meg a külső rögzítést, gipszet), ez önköltségen is több tízezer forint, nem hiszem, hogy ezt bárki ingyen bevállalná. Már csak azért sem, mert másnaptól sorban állnának az ingyenes kezelést igénylő tulajdonosok.


Ha nem nyílt, nem vérzik akkor jó eséllyel magától is összeforr, lehet, hogy kicsit ferde lesz és sántítani fog a macska, de ez őt nem nagyon fogja zavarni ha kap enni és van hol aludnia...

2014. febr. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!