Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Ezt mire véljem? Jogos a haragom?

Ezt mire véljem? Jogos a haragom?

Figyelt kérdés

Falun élek és itt sajnos nem nagy népszerűségnek örvend a felelős állat tartás. Ha vendégek jönnek hozzám mindig szemet szúr nekik ,hogy bent van a macskám meg mikor elmondom ,hogy tápot eszik meg ivartalanitott akkor mintha szellemet látnának.És kérdezgetnek ,hogy bent is sz-rik???meg mit kényeztedet annyira hisz CSAK egy macska.


És mikor közlöm velük ,hogy nálam a macska családtag és nem fogyó ezköz mint nálluk akkor nem tudnak mit mondani.És én érzem és tudom ,hogy a hátam mögött sugdalóznak rólam. Mit szóltk ehhez???Másnál is volt már ilyen??Elmesélnétek??? Remélem nem vagyok egyedül.



2014. jan. 31. 19:44
 1/8 anonim ***** válasza:
88%

Kutya ivartalanítással volt gondja pár éve itt egy lánynak, ugyanúgy falun, a szülei nem akarták, nem értették.

Minden tiszteletem a Tiéd a felelősségvállalásért!!!

2014. jan. 31. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
9%
Neked jogod van caládtagként kezelni a macskát, de nekik is joguk van a saját véleményükhöz és nem kötelesek veled egyet érteni! Kicsit gondolkozz már el magadon, mert ugyanazt csinálod, mit azok, akiket fokázol, csak éppen neked za nem tetszik, hogy ők nem veszik számba a macskát. De ugyanúgy semmit toleranciát nem mutatsz a véleményük iránt...
2014. jan. 31. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem szeretem a macskákat.

De a kutyáimat imádom.:D Egyébként mindenki azt gondol/mond amit akar. Engem túlságosan nem érdekel. Bár szinte minden ismerős barát tudja hogy nálam mi a helyzet, ebből nincs probléma, sőt ők is oda vannak a rosszcsontokért.

Pedig FALUSI vagyok én is.:D

2014. jan. 31. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Igazad van.

Egyébként is sok falusi nem becsüli, hogy falusi. Pár évre beköltöztetném őket Bp-re, utána becsülnék.


Lényegében szenvednek a macskák, a kölykük éhenhal vagy fagyhalált hal, macskanáthában meghal, ami nem túl kellemes. De évi akár két almot felnevelni se lehet túl kellemes.

Végülis lehet mondani, hogy úgy élnek, mint a vadonban a vadállatok, de már háziasítottak, így szerintem nehezebb nekik. "Felelős vagy azért, amit megszelidítettél."

2014. jan. 31. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Kliszta ***** válasza:
En annak orulnek, ha egyedul lennel a problemaval, de sajnos nem. Es ne hidd, hogy csak falun van igy :/ Varosi ismeroseim is sokszor butan neztek, hogy kandur macskat minek ivartalanitjuk, mikor nem nalam lesznek kolykok tole :/ a nostenyt meg csak-csak megertik, de azt is inkabb csak abbol a szempontbol, hogy a "gazdi"nak ne legyen vele gondja... :(
2014. febr. 2. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
nem minden ember egyforma szociális beállítottságú.valszeg te érzékenyebb vagy
2014. febr. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem jogos, én sem tudom megérteni a "nagy macsaszerető" ismerőseimet akik évről évre szaporítják a cicákat ezzel elvéve az esélyt a kidobott árva gazdikeresők elől.... és még ők néznek engem furának, hogy ivartalanítva vannak a cicáim....
2014. febr. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igazad van. Én sem tűrném, ha valaki az állataim szidná. Ők az enyémek, másnak nincs joga beleszólni, hogyan neveljem őket.
2014. febr. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!