Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mit tegyünk a az állatorvos...

Mit tegyünk a az állatorvos ellen?

Figyelt kérdés

A városban 2 állatorvos van A jó és a rossz. Na tehát mi az Állatvédő egyesület akarunkn tenni valamit a hülye csaló doki ellen. El nem tudjátok képzelni ,hogy mit csinált:


1.-Elvittem hozzá egy kóbor kutyát aki rettenetes állapotban volt. Adott neki egy méregdrága injekciót ,majd azt mondta ,hogy nagyon beteg és jöjjek vissza holnap ugyan erre a szurira. Én felhivtam a másik(jó) állatorvost és ő hozzá vittem be másnap.Megvizsgálta a kutyust és azt mondta semmi baja csak legyengült. Adott neki egy 2000 forintos szurit és a kutyi másnap már rendben volt. Sztem amit a másik adott az víz volt.


2.-Egy ismerősöm le szerette volna nyiratni a kutyáját de mivel az elég vadóc volt megkérte a rossz dokit ,hogy altassa el. Elaltatta.Elvitték a kozmetikushoz ahol sikeres le is nyírták. El telt 8 óra de a kutya nem ébredt fel. Felhivátk a dokit ,hogy mikorra várható az ébredés. A válasz:-Remélhetőleg semmikorra. Végleg elaltatta.


Mit szóltok???A rendőrségen lehet jelenteni??? Hasonló tapasztalat???



2014. márc. 28. 17:54
1 2 3
 1/28 anonim válasza:
100%

Azért a 2. esetben fogalmazhattak volna egyértelműbben, bár ő meg vissza se kérdezett, hogy miért kell elaltatni...


Amúgy nehezen hiszem, hogy 8 óra alatt nem tűnt fel, hogy a kutya jéghideg és merev.

2014. márc. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
Mi az hogy végleg elaltatta??? Végleges alatatásnál már a rendelőben meghal. Vagy nem ébredt fel az altatásból? Idős kutya volt? Idős kutyáknál csak előzetes kivizsgálás alapján adnak altatószert, hogy bírja-e a szervezete van nem.
2014. márc. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

a kérdés kamu, most volt nemrég a tévében...

szórakozhatnál unalmadban máshogy is...

szégyellhetnéd magad, undorító vagy...

amit leírtál egy ezer éves városi legenda, ami világ szerte terjeng, te meg ilyen kérdést írsz ki

2014. márc. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:

A 2.esetet nem nagyon hiszem el. Egy végleg elaltatott állatnak elernyednek a záróizmai. Úgy vitték el a kozmetikushoz, hogy maga alá csinált, és senkinek nem tűnt fel a baj, a hiányzó légzésről, pulzusról nem is beszélve? Ne haragudj, hogy belekötök, de öreg beteg kutyámmal ott voltam, mikor eutanáziája volt, és egy elpusztut elernyedt testet nem lehet sehogy sem összekeverni egy élő-de mélyen alvóval, és furi, h a gazdának, és a kozmetikusnak sem tűnt fel.

Mindegy...

Nem elég a szóbeszéd, kőkemény bizonyítékok kellenek, aláírásokkal, mert ha csak egy ilyen szöveggel bemégy a rendőrségre, simán rágalmazás miatt még visszájára is elsülhet a dolog. Bizonyítékok, videóval, fotókkal, beteg kutyáról egyszerre több szakvélemány kikérése, ha mondjuk "A" állatorvos a rossz, kérj ki szakvéleményt, adatokat a beadott gyógyszeről, számlát, aztán "B" állatovoshoz mindezt elvinni, ő tud nyilatkozni arról, hogyha valami gebasz van. Keresd meg a páciensek gazdáit, kérj tőlük írásos beszámolót a kezelésekről, aláírásokat, aztán mehet a feljelentés. De sajnos a humán egészségügyben is van ilyen, és itt se tud senki sem tenni semmit. Magyarország jobban teljesít... Erkölcsileg pláne...

2014. márc. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
8 orán keresztül a kutya nem ėbredt fel hat akkor a gazdi is elėg bugyuta ha azt hitte addig hogy alszik.
2014. márc. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Nem kamu!!!Ez most komoly!!! Ugy tudom 4 éves kutya volt. De légyszives ne gyanakodjatok hanem irjátok ,hogy lehet-e jelnteni!!!
2014. márc. 28. 18:24
 7/28 A kérdező kommentje:
Amugy Szerbiában élek.
2014. márc. 28. 18:25
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
Az ismerősödnek akkor, az eset után kellett volna jelentenie akár a rendőrségen, hogy túlaltatták a 4 éves kutyáját! Mire várt??? Én rögtön boncolást kértem volna, s irány a rendőrség. Ők megmondták volna ha nem foglalkoznak vele, hogy merre menjek tovább.
2014. márc. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:

Hát figyelj, ha állatvédő egyesült vagytok, akkor konyíthatnátok már ennyit a kutyákhoz, hogy fel tudjátok mérni mi a "nagyon beteg" és a "legyengült" közötti különbség, illetve ha már 30-50-100 kutya megfordult nálatok, akkor azt is tudjátok, mire mit szoktak kapni a kutyák, mi a neve, mennyibe kerül és hogyan működik.


A kettes számú kutyához csak annyit szólnék hozzá, hogy mint állatvédők, gdonolom tisztában vagytok azzal, hogy az altatás két injekcióval történik. Az elsőre elalszik a kutya, ezt az orvos ellenőrzi és azután adja be neki azt az injekciót, amitől elpusztul. Ha a kedves gazdi 8 óra elteltével sem vette észre, hogy a kutyája elpusztult, talán jobb is úgy neki.

2014. márc. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!!!
2014. márc. 28. 18:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!