Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Miért azon háborodik fel...

Miért azon háborodik fel mindenki, hogy orvvadászok lelőttek egy barnamedvét Salgótarjánnál? Azon kéne felháborodni, hogy barnamedve került Magyarországra!

Figyelt kérdés
2014. máj. 19. 19:57
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
89%

Tömjén (Semjén) úr kedvencei!

"A medvét először meglövő G. Sándort 2007-ben a Nógrád megyei vadásznapon a Hubertus-kereszt bronz fokozatával tüntették ki".

[link]

2014. máj. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 Singham ***** válasza:
40%

Hiába raksz fel egy csomó kérdést, akkor se nagyon fognak neked igazat adni :)

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__vadallatok__5679969-h..

2014. máj. 23. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
8/12 nagyon jól írta!
2014. máj. 24. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim válasza:
20%

Nos majdnem igaza van a kérdezőnek... Nyilván az orvvadászokkal van a probléma.. legalábbis nekem azzal van csupán problémám.

Salgótarjánban élek, bár nem tudom a pontos előzményeket... De van itt egy pár erdős rész ahol igen is szoktak gyerekes családok túrázni, és szerintem ha egyszer arra jár itt bármelyik válaszoló a gyermekével, vagy a leendő gyermekével, ahol egy barnamedve ólálkodik, és mondjuk netalántán véletlenül akad a közelben egy puska, és nem lövi le a medvét, akkor azt mondom meg is érdemli amit kap. csak szegény gyereket vegyék el tőle előtte... Nem tudom mennyire vagytok vele tisztában, de egy barnamedve közelről elég félelmetes és veszélyes állat... Nyilván nem az a megoldás, hogy lát valaki egy medvét, és habiból lelövi, mert neki úgy esik jól. De ha bárkit veszélyeztet az a medve, minden további nélkül lelövöm, akár védett akár nem. Le lehet hurrogni, de az emberi élet szerintem többet ér mint egy barnamedve.

2014. máj. 24. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:
Végre egy olyan ember, aki reálisan gondolkodik!
2014. máj. 24. 23:38
 16/31 Singham ***** válasza:
63%
Na, itt látszik meg az emberi hülyeség mennyire határtalan. Látsz egy filmet amiben egy medve megtámad egy embert, és egyből azt hiszed kedves 14-es, hogy a gyanútlanul túrázókra fog lesben állni a bokorban. Talán, ha nem tv-ből, újságból, rádióból tájékozódnál (vagy legalább olyan helyről ahol értenek is a témához) tudnád, hogy ilyen soha a büdös életben nem fog megtörténni. A medve, ha teheti kerüli az embert, ezért is kell minél hangosabban beszélni, zajt csapni, hogy a medve inkább elkerüljön. Más országokban, ahol sűrűbb a medve állomány ennyivel elkerülhető a támadás. Nem kell egyből kilőni, pusztán azért, mert te valamilyen oknál fogva azt szűrted le a medve minden álma az emberre támadás.
2014. máj. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim válasza:
29%
Már elnézést kedves utolsó, de te honnan is tájékozódsz? Netán valamely rokonod egy medve? esetleg te magad? :)
2014. máj. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
"medvés helyekre" paprika spay-t szoktak vinni a felkészült túrázók,nem puskát!
2014. máj. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
bocsánat:spray
2014. máj. 25. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
És te 17-es honnan tájékozódsz? Honnan tudod, hogy a medve azonnal támad, ha túrázó családot lát, főleg gyerekkel?
2014. máj. 25. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!