Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szomszéd kutyája már többszö...

A szomszéd kutyája már többször átfúrta magát a kertembe. Szóltam nekik nem tettek semmit. Szerintetek állatkínzás lenne ha legközelebb elkapnám, és kopaszra borotválnám a kutyát?

Figyelt kérdés

Ilyen kis szoba kutya. 3x jött már át a kertembe. Meg is van, hogy hol fúrja át magát a kerítésen. Szóltam nekik, hogy az Ő felelősségük a kutya ott tartása, nem tettek semmit, 2 deszkát oda raktak, erre 3 méterrel arrébb fúrja át magát a kutya.

Videós bizonyítékom van.


És már kutyaszarba is léptem! Azt hittem áthajítom az ablakukra!

Most én vegyek kb 10 méter deszkányi anyagot, és foltozzam a kerítést végig? Miért? Én fizessek az Ő kutyájuk miatt?


Szerintetek állatkínzás lenne, ha legközelebb elkapom a kutyát, leborotválom kopaszra és visszaküldöm nekik?

Úgyis visszanő a szőre.


Azt mondanám, hogy "De hát olyan melege volt szegénynek, úgy sajnáltam!"

Ebből tanulnának!

Én legalábbis tuti!


Miért jelentenének fel? Mert fodrász engedély nélkül vágtam le a kutyájuk bundáját?



2014. máj. 16. 13:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
70%

vagy egy ideig zárd be magadhoz.. ha egyébként kedvelik a kutyát akkor ha estig nem kapják vissza akkor csak csinálnak valamit..

És mondhatod hogy jahj nem vetted észre hogy bement a fészerbe.. (mondjuk egérmérget takarítsd el előtte ha lehet)

2014. máj. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
28%
Vegyél egy kutyát majd elintézi
2014. máj. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
54%

nem biztos, hogy másik kutya elintézi, főleg ha ellenkező neműek és nincsenek ivartalanitva...inkább majd együtt bandáznak és csinálják a kiskutyukat...

persze vannak kivételek, de...


...szerintem jobb ötlet a borotválás, én tuti kipróbálnám.

2014. máj. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
88%
Azért jelenthet fel, mert anyagi kárt okoztál neki. Ugyanis a kutyának van egy általa meghatározott eszmei értéke, amelyben te kárt teszel. Ha a kutya birtokháborítást követ el (ne röhögj, tényleg azt teszi), akkor nem ez a megoldás.
2014. máj. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
16%
Nem állatkínzás,csak ne kiállítási kutya legyen.
2014. máj. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
83%

Semmi szín alatt ne az állatot büntesd (a nyírást amúgy sem értené).

A kutya egy darabig való elrejtése használhat. Ha nem tudsz szép szóval megegyezni, akkor bírósági út jön, ami tovább tarthat, mint a kutya élete.

Ha a kutyát valóban szeretik, akkor esetleg kijelentheted, hogy valami nagyon veszélyes helyen találtad meg a kutyát...

2014. máj. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Elrejteni??? De ez szerintem fogva tartás, vagy rablás vagy micsoda! Az elég durva lenne szerintem utána engem rejtenének el!
2014. máj. 16. 13:22
 8/18 anonim ***** válasza:
88%

Minek bonyolitod a dolgokat? Csak mondd a szomszednak, lefujtad gyomirtoval a keritesed tovet, mert gyomos, ezert vigyazzon a kutyajara, mert ra nezve halalos.

De csak mondd, nehogy lefujd tenyleg.

2014. máj. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem is az lenne a legjobb megoldás, ha ideiglenesen eltulajdonítanád a kutyát. Ha szeretik, akkor 1 napnál tovább úgysem kell magadnál tartanod. Esetleg kikötöd egy láncra, aztán ha a szomszéd kérdezi, akkor azt mondod, hogy "mivel az én kertemben volt, így az enyém, ami az én területemen van, az hozzám tartozik, így tehát a kutya is". Utána pedig megmondod, hogy visszaadod, de akkor legközelebb meg ne lásd a kertben, mert akkor már nem fogod visszaadni, hanem odaajándékozod valakinek. Persze ez csak üres fenyegetés lenne. Szerintem ez lenne a legjobb, így nem sérül meg senki és a szomszédra is jól ráijesztesz. Feljelenteni sem fog tudni, mivel nem te loptad el a kutyát, hanem az ment át hozzád, meg amúgy is, előbb büntetnék meg őket, mint téged.
2014. máj. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 zsuzsabazsa ***** válasza:
100%
Ejtsd túszul és kérj érte váltságdíjat. :)
2014. máj. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!